Aż po horyzont

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2014-03-12
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788376862378
Liczba stron: 453

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Życie Amy Curry dalece odbiega od ideału. Jej ojciec zginął niedawno w wypadku samochodowym. Matka, chcąc na nowo wszystko poukładać, postanawia przeprowadzić się ze słonecznej Kalifornii do Connecticut. Niedługo po zakończeniu roku szkolnego Amy ma do niej dołączyć – przejechać przez niemal cały kraj, by zacząć zupełnie inne życie z dala od miejsca, które kocha i od wypróbowanych przyjaciół. W długiej, zaplanowanej co do minuty, podróży Amy towarzyszyć ma Roger, syn znajomej rodziców. Dziewczyna nie widziała go od lat i początkowo jest przerażona wizją spędzenia kilku dni w obecności kogoś, kogo ledwie zna… Jednak Amy i Roger szybko znajdują wspólny język i postanawiają zmienić nudną jazdę z miejsca A do miejsca B w szaloną wyprawę po Ameryce – wyprawę, w trakcie której nie tylko przeżyją przygodę i odwiedzą kilka niezwykłych miejsc, ale również odnajdą samych siebie.

Kup książkę Aż po horyzont

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Aż po horyzont

Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2015-04-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - 26 książek 2015,
Jest to powieść serii New Adult. Sięgnęłam po nią tak na rozluźnienie, aby przeczytać coś lekkiego i szybkiego. Jest to dobra, chociaż bardzo przewidywalna powieść. Główna bohaterka zmaga się z problemami przeszłości, a przyszłość wcale nie przedstawia się kolorowo. Czeka ją wyprowadzka i całkowita zmiana otoczenia. W podróży do nowego miejsca zamieszkania towarzyszy jej Roger. Bohaterowie z czasem poznają się i przeżywają niesamowite wycieczki. Polubiłam Amy, jednak Roger nie przypadł mi do gustu - po prostu strasznie mnie irytował. Dodatkowym atutem tej książki są zdjęcia, obrazki itp. z miejsc, w których byli bohaterowie. Polecam raczej młodszym czytelnikom!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kominek
Kominek
Przeczytane:2015-04-14, Ocena: 6, Przeczytałem, Książka tygodnia, Mam,
'Zagubiona dziewczyna, chłopak ze złamanym sercem i podróż, która odmieni ich życie...' To niepozorne zaproszenie przedstawione na okładce nie oddaje nawet w drobnym stopniu tego, jak wiele w tych słowach ukrywa się pasji, rozterek, bólu, ale też radości w niezwykłej od początku do końca podróży przez Stany. Kiedy poznajmy Amy, jej życie właśnie uległo destrukcji. Odszedł ojciec, matka szukając dla nich nowego azylu od miesiąca jest na drugim wybrzeżu, a brat bliźniak zagubił się na dobre. Została sama. Przed nią jedynie prosta misja, aby z bliżej nieznanym sobie kolegą przejechać się w cztery dni do nowego domu i tym samym przyprowadzić auto. I tak naprawdę mógłbym powiedzieć, że to już wszystko, można iść dalej, ale nic bardziej mylnego. Nostalgiczny początek daje nam jednak jedyną w swoim rodzaju podróż, ,,Aż po horyzont". Amy i Roger dostają od życia drugą szansę. Ruszając w podróż nie zdają sobie sprawy, jakie los rozdał dla nich karty. Podróż, która pierwotnie miała być wytyczoną przez jej matkę marszrutą, proste cztery dni w aucie, noclegi w nikomu nieznanych miejscach. Takie było założenie, które bardzo szybko odeszło w niebyt. Amy pragnie pogodzić się z losem po nagłej, tragicznej śmierci ojca, Roger stara się skleić rozsypane na kawałki serduszko. Dwoje zagubionych na najsamotniejszej na świecie drodze 50. Jednak stopniowo i powoli podróż przemienia ich oboje, przemienia i odmienia. Dzięki osobistym dokonaniom autorki (kilka razy przemierzyła Stany autem z jednego wybrzeża na drugie), ,,Aż po horyzont" to żywy Dziennik z podróży pełen szkiców, zdjęć, play list Rogera, ale też, Amy, która pod koniec podróży stała się już zupełnie inną osobą. Z każdą przejechaną milą i każdą przeczytaną stroną dusza rośnie od nadmiaru wrażeń, policzki nabierają rumieńców, a normalność przemienia się nagle w niesamowitość! Czułem się, jakbym brał udział w tej podróży, choć w jakiś sposób to prawda, bo swego czasu dwa stany, Idaho i Utah, poznałem osobiście. Morgan Matson zaczarowała mnie i oczarowała swoją opowieścią, urzekającym językiem, niesamowitą historią. Amy ujęła mnie bez reszty, ale nie Amy!, o nie, jednak, aby zrozumieć, o czym piszę warto poznać, ,,Aż po horyzont". Podróż, z której nie będziecie chcieli wrócić. http://koominek.blogspot.com - dwadzieścia siedem tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...
Link do opinii

Nawet trudno jest zauważyć, że ta książka jest powieścią młodzieżową. Owszem, przedstawione problemy dotyczą ewidentnie młodych ludzi, ale sposób ich zaprezentowania sprawia, że każdy, niezależnie od wieku, będzie się z nimi identyfikował. Jest to bowiem głównie opowieść o dojrzewaniu do radenia sobie z problemami i o drodze, jaką musimy w tym celu przebyć - czy to metaforycznie, czy fizycznie. Napisana jest bardzo klimatycznie, nastrojowo, widać że autorka sama uwielbia się włóczyć i zna ten klimat od podszewki. To wszystko razem daje nam niezwykłą historię, która na długo zapada w pamięć. Polecam ją gorąco, niezależnie od wieku.

Link do opinii
Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2018-08-07, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Przebrnęłam, ale nie. Mam wrażenie, że czytałam inna książkę niż ta, która tak wiele osób się zachwycało. Książka niby o przebolewaniu straty itp, ale narracja była tak nudna... Nie no. Nie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2015-09-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Odkąd cię nie ma
Morgan Matson0
Okładka ksiązki - Odkąd cię nie ma

Zanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia...

Lato drugiej szansy
Morgan Matson0
Okładka ksiązki - Lato drugiej szansy

Taylor Edwards ma nieprawdopodobnie utalentowane rodzeństwo i dobrze ugruntowane przekonanie, że niczym się nie wyróżnia. No, może poza tym, że nienawidzi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

- Moja babcia mówiła: "Głowa do góry, jutro będzie lepiej". - A jeżeli nie będzie? (...) - Wtedy należy powiedzieć sobie to samo następnego dnia. Czyli jutro. Bo może to następne jutro będzie jeszcze lepsze. Skąd możesz wiedzieć? A prędzej czy później nadejdzie taki dzień, po którym jutro naprawdę będzie lepsze. No nie?


Więcej

Nie trzeba wyjeżdżać, żeby wiedzieć, gdzie jest czyjś dom. Każdy wie, gdzie jest jego ojczyzna. A jeżeli nie wie, no to ma problem.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy