Backstege marzenia o talent show

Wydawałoby się, że Romek ma w życiu wszystko – dobre oceny w szkole, kochających rodziców i udane życie towarzyskie. Jednak któregoś dnia postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wyśpiewać swoje marzenia w prestiżowym programie telewizyjnym dla muzycznych talentów. Życie chłopaka zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Blask fleszy, tysiące obserwatorów w mediach społecznościowych i znajomi celebryci. Pozornie mogłoby się wydawać, że marzy o tym każdy nastolatek. Ale czy sława jest dla każdego? Jak Romek poradzi sobie z presją popularności? Jak wpłynie na niego związek z influencerem – Alanem? Powieść o cieniach życia w blasku fleszy i o tym, że nie wszystkie marzenia są warte spełnienia.

Informacje dodatkowe o Backstege marzenia o talent show:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-11-25

Kup książkę Backstege marzenia o talent show

Backstege marzenia o talent show - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mani4ksiazkowani
Mani4ksiazkowani
Przeczytane:2022-01-02,

Koniec świątecznego obijania i trzeba wziąć się za produktywne rzeczy 😊
Na wstępie zaznaczę, że książkę otrzymałam od autora @david_wlodarczyk i wydawnictwa @waspos.
Niecodzienna tematyka bardzo mnie zaciekawiła i sprawiała, że postanowiłam zrecenzować te książkę.
Historia opowiada o młodym człowieku, który za wszelką cenę chce błyszczeć w świetle reflektorów. Przy całej tej gonitwie, zatraca siebie i wszystkie wartości jakich uczyli go rodzice.
Autor skrupulatnie podszedł do tematu. Lekkim językiem opowiada przeżycia towarzyszące Romkowi, tylko minusem dla mnie jest brak emocji, które towarzyszyły by czytelnikowi. Bardziej jest to opis życia bohatera, a niżeli fabuła w którą możemy się wczuć. Dodatkowo kilka nie dogranych ze sobą akcji, które w tej książce niestety się pojawiały też nie były tym co mogę określić na plus.
Najbardziej w całej tej powieści zaciekawił mnie wątek psychologiczny, który autor bardzo dobrze umieścił. Pokazał nam wszystkie aspekty sławy. Niekiedy te dobre, a i te złe także. Jak łatwo można zgubić siebie, kiedy realizujemy nasze marzenia nie zbaczają na inne znaki.
Dopełnieniem wszystkiego było zakończenie. Wydaje mi się, że to co spotkało Romka było najlepszym co autor mógł wymyślić. Czy na naprawę błędów jest już za późno?
Gratuluję udanego debiutu, jednak zachęcam do poszerzania warsztatu. Liczne powtórzenia czy niedopasowanie szczegółów potrafi zniszczyć historię o mocnym potencjale. Kiedy wiem, że czytam nowość i autor zaczyna w tym świecie, przymykam oczy na niektóre takie zjawiska. Jeśli jednak czytam któraś już powieść spod pióra takowego człowieka, jest to dla mnie niesmaczne.

Romek Killian jest zwyczajnym uczniem. Osiemnastolatkiem z poukładanym życiem towarzyskim i kochającymi rodzicami. Jednak czegoś mu brakuje. Chce rozwinąć swój talent muzyczny. Zaistnieć na rynku. Dlatego też zgłasza się do programu muzycznego Music Battle by walczyć o sukces. W Warszawie czeka na chłopaka całkiem inne życie i już wkrótce poznaje influencera Alana oraz jego rozrywkowy tryb życia. Romek dość szybko pozna cienie i blaski życia w świetle fleszy.
   Czy Romkowi uda się odnieść sukces? Czy zrealizuje swe marzenia? Jak wpłynie na niego znajomość z Alanem i jakie przyniesie to konsekwencje?

Lubię książki z wątkiem muzycznym w tle. Szczególnie, gdy główny bohater jest muzykiem lub członkiem zespołu. Dlatego też między innymi zdecydowałam się przeczytać książkę pana Dawida.
    W debiucie autora, jak wskazuje tytuł, poznajemy jak wygląda program muzyczny od zaplecza. Ile potrzeba włożyć wysiłku aby wszystko wyglądało tak, jak na ekranach telewizorów. Ile trzeba zaangażować osób, zatrudnić ich aby wszystko dopiąć. Ile trzeba się natrudzić. Od tej strony wyszło bardzo realnie. Rzetelna prawda. Czułam się tak, jakbym sama brała udział w tym muzycznym projekcie. Jakbym była naocznym świadkiem wszystkich wydarzeń. A to bardzo dobrze świadczy o powieści. Wciągnęła mnie i przeniosła na karty powieści.
    Romek to typowy młody dorosły. Uczeń z marzeniami i wielkim talentem. Na jego przykładzie autor pokazał jak wygląda życie współczesnych młodych ludzi. Internet, komunikatory, społeczności. To rządzi. To króluje. Bez internetowego okna na świat młodzi ludzie nie mieliby co ze sobą zrobić. Bez tego wszystkiego nie wyobrażają sobie życia. A nie wszystko co zwykły Kowalski czy znany influencera wrzuci do sieci jest prawdą. Często jest wszystko robione pod publikę, udawane, ubarwianie.
    Postać Alana w tej powieści jest mocno kontrowersyjna. Sposób zachowania i odnoszenia się od początku nie przypadł mi do gustu. Tak samo jak znajomość Romka z Alanem. Coś mi się tutaj gryzło. Niestety miałam rację. Nie zdradzę wam o co chodzi ale Alan wiele namieszał w życiu młodego aspirującego muzyka.
   W powieści nie brakuje poruszania istotnych i jakże współczesnych problemów. Jednym z nich jest właśnie wymieniony powyżej świat internetu. Instagramu, bloga czy tiktoka. Kolejnym jest podążanie za marzeniami. Walka o dążenie do celu. Z zaznaczeniem, że nie zawsze warto spełniać wszystkie pragnienia. Najważniejsze są te kluczowe. I jeszcze znajdziemy tu orientację płciową. A także szczerą przyjaźń, której warto się trzymać.
   Autor dołączył do głównego bohatera dopracowane postacie drugoplanowe. Trochę ich jest ale właśnie musiało ich tyłu powstać na poczet programu aby było wiarygodnie.
   Autorowi udało się mnie zaskoczyć. Nie spodziewałam się takich rewolucji. Takich perturbacji w życiu głównego bohatera. Totalny szok. Szczególnie finisz, po którym zbierałam szczękę z podłogi.
   Lekturę przeczytałam ekspresowo. Wystarczyło kilka godzin. Autor ma fajny, lekki styl a powieść powinna przypaść do gustu osobom, których interesują programy muzyczne oraz lubią sobie podejrzeć znanych influencerów. Myślę, że warto po nią sięgnąć.

Współpraca: Wydawnictwo WasPos

,, Backstage. Marzenia o talent-show" to książka, która pokazuje, jak ciężki jest świat w blasku fleszy! Książka wraz z pierwszym dźwiękiem rozgrzeje i nie pozwoli o sobie zapomnieć!

Roman Killian to 18-latek, który ma szansę spełnić swoje marzenia! Dostaje się do popularnego talent show i jego dotychczasowy świat zmienia się o 180 stopni. Zainteresowanie jego osobą jest duże, a on stara się utrzymać na powierzchni i zdobyć to, po co przyszedł - Marzenia!

Czy Romkowi uda się spełnić swoje marzenia? Czy da sobie radę z rosnącym zainteresowaniem jego osobą? A może odda walkę walkowerem? Tego Wam nie zdradzę, ale koniecznie zajrzyjcie do książki po odpowiedzi.

,,Backstage. Marzenia o talent-show" to jest książka, która w jasny sposób pokazuje, jak to wszystko odbywa się od strony kulis! Każda minuta jest na wagę złota, każda decyzja jest przeanalizowana, każdy fragment odzieży zaakceptowany. Romek to postać bardzo młoda, a autor pokazuje jak w tak młodym wieku, można się pogubić, jak presja może doprowadzić do podejmowania niewłaściwych decyzji. Romek, powiem szczerze, jest ukazany jako osoba wkraczającą w dorosłe życie i ma prawo podejmować niewłaściwe decyzje, a ja do samego końca książki kibicowałam, by jego decyzje nie zniszczyły talentu, który posiadał. Jego miłość do muzyki i nieziemski głos, sprawił, że razem z nim nuciłam piosenki na przesłuchaniach, a później towarzyszyły mi w ciągu dnia.

Książka pokazuje to, w jaki sposób jesteśmy zależni od socjal media, w dzisiejszych czasach jest to najszybsze źródło informacji, a autor ukazuje, jaką ma wielką moc, tylko trzeba wiedzieć jak umiejętnie z nich korzystać, by się nie pogrążyć, a iść na przód i budować swój wizerunek na miarę gwiazdy.

Pierwsza miłość to jest mocne uczucie, przychodzi niezapowiedzianie, a wtedy hormony buzują, serce przyspiesza i tak to właśnie wyglądało u Romka. Przerażony, tym co się dzieje, ale pewny swoich uczuć postanawia zaryzykować i tu jestem godna podziwu, dla chłopaka, który chce być szczęśliwy i iść za głosem serca! Smutek ogarną mną, gdy w tej decyzji kryła się rozpacz, głuchy krzyk, wołający o akceptację, a za tym idzie odrobina tolerancji! Przykre jest to, że w dzisiejszych czasach tolerancja jest na niskim poziomie i właśnie książka ,,Backstage. Marzenia o talent-show" idzie w tym kierunku, by to zmienić, spojrzeć na to z innej strony!

Debiut Dawida Włodarczyka uważam za udany, styl jest lekki i przyjemny, a historia niesamowita, przybliża nam to, co mamy w zwyczaju oglądać, czyli talent show! Polecam!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przedstawiam wam książkę, która mnie absolutnie porwała swoją wyjątkowością. Jest lekka i jednocześnie chwytająca za serce. Prawdą jest, że wielu z nas ma jakieś tam swoje marzenia i robi wszystko, by mogły się spełnić. Tutaj tytułowy bohater marzy o występie na scenie. Drogę znacznie ułatwia mu niecodzienny wygląd, który od razu zostaje zauważony. Do tego niezwykły głos i pasja, która roznosi się za nim niczym uwodzicielski zapach rozkoszy. Do tego wszystkiego wielki talent. Kiedy on śpiewa, sala milknie. Melodia przepływa po sali wirując w powietrzu jak zaczarowana. Sam bohater jest bardzo miły. Choć niezupełnie wierzy w swoje umiejętności chce spróbować. Bardzo boi się niezakwalifikowania, gdyż o jego występie wie cała jego miejscowość. Nie potrafiłyby wrócić do niej z podkulonym ogonem. Porażka jest dla jak nokaut na ringu. Chce walczyć i chce wygrać ten program. Czy to tak wiele?
Cała historia okazałaby się całkiem zwyczajna, gdyby nie pewien szczegół. Producentowi nie podoba się u niego wiele rzeczy. Nie toleruje imienia Romek. Nadaje mu inne, wraz z fałszywą historią do przedstawienia. Zmienia nawet jego życie, historię jego powstania i drogę jaką musiał tutaj przebyć, by móc wystąpić. Zaczyna go szantażować, wytykać nieistniejące błędy i to wszystko po to, by mógł wystąpić. Czy więc Romkowi uda się przebrnąć przez fasadę fałszu? Gdzie w tym wszystkim jest on sam i jego prawdziwe życie? Jak na jego występ zareagują rodzice? Czy uda mu się zaistnieć jako on, a nie postać wykreowana przez producenta?
Bardzo wzruszająca książka. Całą historię poznajemy z perspektywy Romka, który zaczyna być tym wszystkim zdruzgotany. Nie spodziewał się tylu poświeceń ze swojej strony. Żył marzeniami, jednak to, co się z nim dzieje wykracza poza wszystkie granice. Czuje się obdarty z własnego ja, otoczony chmura dymną, gdzie tak naprawdę jest sam. Chciał być dla ludzi, dla rodziny, ale nie w taki sposób. Nie spodziewał się tylu przykrych doświadczeń.
Bardzo się przy niej wzruszyłam, naprawdę...

Avatar użytkownika - lalkabloguje
lalkabloguje
Przeczytane:2021-12-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka ma zupełnie inną fabułę, niż pojawiające się na rynku książki. Opowiada nam o kulisach talent-show, z punktu widzenia młodego chłopak, który chce spełnić marzenia. Czy mu się uda? Jaką cenę będzie musiał zapłacić?

Romek Kilian to młody osiemnastoletni chłopak, z małego miasteczka, który stratuje w Music Battle, Życie chłopaka zmienia się do samego początku. Zmiana imienia za namowa , a raczej nakazem produkcji, zmieniona historii z dzieciństwa. Potem jest coraz gorzej. Zmiana stylu ubierania, nowi znajomi i Romek pogubi się w swoim życiu a marzenia przestaną być najważniejsze.

Autor bardzo umiejętnie nam pokazał kulisy takich programu. Nie tylko, z czym się muszą mierzyć uczestnicy, ale także jakie relacje panują między nimi. Rywalizacja, zazdrość, presja nie tylko ze strony organizatorów. Bohaterowie są dobrze wykreowani, wyraźnie opisani. W książce poruszanych jest wiele tematów, nie tylko tych dobrze nam znanych, ale i tych, o których niewiele się mówi.

Historia Romka jest także historia , która zmusza nas do refleksji. Nastolatkom i młodym ludziom polecam przeczytania jej ku przestrodze, by zdali sobie sprawę co wiąże się z popularnością i jakie konsekwencje mogą mieć podejmowane przez nich nieodpowiednie decyzje i świat, który ich kusi. Dla rodzica, by więcej zwracali uwagi na swoje nastoletnie dzieci.

Główny bohater przeszedł ewolucję. Początkowo zachłysnął się popularnością, nowo poznanymi ludźmi, którzy nie byli tacy fajni jak mu się wydawało. Złe podjęte decyzje, konsekwencje, z jakimi musiał się zmierzyć, wszystko to przerosło Romka. Dodatkowo związek z Alanem, który okazał się czarnym charakterem książki, sprawiło, że Romek pogubił się w swoim życiu. Kiedy zrozumiał swoje błędy, było za późno na zmianę.

Książka nie należy do długich, ma zaledwie 270 stron. Czyta się ja przyjemnie szybko. Fabuła porusza wiele tematów. Mimo że dużo się tu dzieje nie mam y wrażenia, że cos nam ucieka. Wszystko dobrze opisane. Książka jest debiutem, który uważam za bardzo udany.