Bal absolwentów

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324132058
Liczba stron: 280

Ocena: 5.44 (9 głosów)

Niezwykły kryminał, który kończy się tak, jak nie powinien się skończyć. Bohaterowie - studenci z Cambridge. W roli detektywa - młody, wybitnie utalentowany psychiatra, dobrze wychowany i wrażliwy. Ofiary - najpiękniejsze studentki. Motyw - nieznany. Zbrodniarz: a. Psychopatyczny seryjny morderca? b. Ktoś spośród tej studenckiej elity świata? c. A może Rzeźnik z Cambridge to nie jedna osoba? Bo zabić mógł każdy z nich. Zakończenie - jakiego jeszcze nie było. [Amber, 2008]

Kup książkę Bal absolwentów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bal absolwentów

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2016-12-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 2016, Kryminał/sensacja/thriller,
Przyznam szczerze, że sięgając po tą książkę nie spodziewałam się po niej zbyt wiele. Ot kolejny kryminał, toczący się w studenckim środowisku. Na szczęście mile się rozczarowałam. Akcja była poprowadzona przemyślanie, że książkę czytało się jednym tchem, a zakończenie... było zaskoczeniem. Fabuła wydaje się dość przeciętna. W studenckim środowisku zaczynają ginąć młode, piękne studentki. Podczas jednego z morderstw w pokoju zalanym krwią oprócz ofiary jest jeszcze jedna studentka Olivia , ale jest w stanie katatonii i jej chłopak Nick. Psychiatra Matthew Denison jest przekonany, że dziewczyna widziała mordercę, ale musi dotrzeć do jej zablokowanej świadomości. Czy uda mu się to? Kto jest mordercą? Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to typowy kryminał, po którym nie można spodziewać się nic nowego. Byłam zaskoczona. Narracja prowadzona na dwóch płaszczyznach sprawia, że książkę czytało się jednym tchem. Poza tym autorka tak skutecznie myliła tropy, że nieraz mieszało mi się w głowie. Kiedy już myślałam, że wiem kto jest mordercą na kolejnych kartach książki moja teoria runęła jak domek z kart i musiałam od nowa wszystko sobie w głowie układać. Liczne retrospekcje pokazują ostatnie dni życia zamordowanych studentek i pomagają ukształtować portret psychologiczny studentów, którzy mieli największą styczność z ofiarami. Zachwycona jestem poziomem intrygi zawartej w książce. Aż do ostatniej chwili nie wiedziałam kto może być mordercą. Autorka tak zręcznie potrafiła wyprowadzić w pole, że nieraz dłużej trzeba się było zastanowić, żeby odkryć rozwiązanie zagadki. Zakończenie dosłownie wbiło mnie w fotel!!! Autorka jest po prostu genialna. Po tak wielu przeczytanych kryminałach myślałam, że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Myliłam się. Takiego zakończenia nigdy bym się nie spodziewała. Aż otwarłam usta ze zdziwienia i tylko nasuwało się pytanie: ale jak to? Mało która książka tak mnie zaskoczyła. Na plus oczywiście. Serdecznie polecam dla fanów zawiłych historii i kryminałów z odpowiednim klimatem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2016-07-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016, 52 książki 2016,
Nie mogę powiedzieć, że książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Początkowo byłam nieco zagubiona - nie mogłam zapamiętać bohaterów, którzy ciągle mi się mylili oraz nagłe zmiany czasu akcji również wprowadzały u mnie zamęt. jednak po "przebrnięciu" początku książka okazała się inna niż wszystkie. Bardzo zaskakujące zakończenie - choć początkowo miałam wrażenie że wiem jak książka się skończy -przez które książka pozostanie w naszej pamięci na długo.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
Trzy dziewczyny zostają brutalnie zamordowane w colleag'u w Cambridge. Ostatnie morderstwo ma miejsce w nocy po balu absolwentów. Przy zwłokach policja zastaje parę - Olivię i Nicka. Chłopak zostaje aresztowany, natomiast dziewczyna jest w szoku i przez wiele dni kontakt z nią jest niemożliwy. Pracę na uzyskaniem od niej informacji na temat wydarzeń tamtej nocy podejmuje psycholog Mathew Dennison. Zadanie to nie jest łatwe, gdyż dziewczyna okazuje się mieć bardzo skomplikowaną osobowość a na jej obecne życie rzutują w ogromnym stopniu traumatyczne przeżycia z dzieciństwa. "Bal absolwentów" nie należy do książek, które czyta się jednym tchem. Styl i język nie zachęcają, a mnogość postaci, które poznajemy już na początku i kilka płaszczyzn czasowych sprawiają, że łatwo się zgubić fabule. Mimo to warto sięgnąć po tę książkę. Pomysł jest ciekawy, historia wciągająca choć makabryczna, a zakończenie niesamowicie zaskakujące.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-08-23, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Pasjonująco nieprzewidywalny. Czytając sama nie mogłam się zdecydować, kto jest mordercą i co chwila zmieniałam zdanie. Zakończenie nieco szokujące. Doskonale poprowadzony wątek z rozmowami na linii psychiatra-pacjentka. Świetny kryminał na sobotnie popołudnie, wciągająca fabuła sprawia, że szybko się czyta. Polecam.
Link do opinii

Wciągająca, intrygująca fabuła, od której ciężko się oderwać, zastanawiając się, kto jest winien popełnionych zbrodni, z nie do końca satysfakcjonującym, aczkolwiek przez to bardziej ambitnym, innym niż większość, zakończeniem. Można łatwo ulec manipulacji bohaterów, którzy sprawiają, że z każdą stroną zmienia się typ winnego lub co najmniej osłabia przekonanie czytelnika. Do ostatnich stron nie ma całkowitej pewności, kto zabił, a kto mówi prawdę i czy w ogóle jakaś prawda istnieje... 

Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2016-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Avatar użytkownika - ninlinka
ninlinka
Przeczytane:2015-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - MayaK
MayaK
Przeczytane:2015-02-05, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Maaarz
Maaarz
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy