Będziesz moja

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2019-09-18

Tom 1 cyklu Ada Czarnecka i Krystian Wilk

Ada Czarnecka: rudowłosa profilerka z ciętym językiem, powszechnie znana jako leń o wyjątkowo niskiej empatii, notoryczna spóźnialska i miłośniczka seriali true crime.

Krystian Wilk: przystojny i ambitny podkomisarz, seryjny podrywacz, dla którego „,mąż to nie przeszkoda“,.

Połączyła ich praca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zagadkowa sprawa z Archiwum X i skomplikowana „,przyjaźń“,.

Szczecinem wstrząsa seria brutalnych morderstw. Sprawca upodobał sobie młode, rudowłose kobiety i z niezwykłym okrucieństwem urządza swoim ofiarom specyficzną uroczystość przed śmiercią. Trzeba działać szybko. Zostaje powołany zespół śledczy, w którego skład wchodzą Ada i Krystian. Ich znajomość się zacieśnia. W końcu nic tak nie zbliża jak zbrodnia...

Kup książkę Będziesz moja

Opinie o książce - Będziesz moja

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Ocena: 5, Przeczytałam,
Zdecydowanie mam mieszane odczucia – niby to wszystko się dobrze czytało, a jednak te zgrzyty i przerysowanie pewnych aspektów działa na niekorzyść tej powieści. Dobry warsztat autorki pod względem językowym nie przykrywa mankamentów fabularnych tej historii i irytujących bohaterów, niestety. No i sam fakt, że jednak wątek kryminalny nie ma w sobie nic zaskakującego, też nie jest czymś pozytywnym. Ciężko mi zatem jednoznacznie stwierdzić, czy jest to pozycja godna polecenia, czy może jednak lepiej ją sobie odpuścić. Cała recenzja: bookeaterreality.pl
Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2019-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam na półce,

Ona - Ada - psycholog, która pracuje w policji i jest uważana za największego obiboka. Szef jej nienawidzi, sama się zastanawia, czemu jej jeszcze nie zwolnił.

On - Krystian - policjant, kobieciarz, który ma brata bliźniaka.

Oboje pracują na jednym komisariacie. Poznają się dopiero, gdy komisarz Krystian Wilk musi odbyć rozmowę z psychologiem. I tak się składa ze Ada go rozgryza, lecz to nie ona powinna z nim rozmawiać.

Prokurator Przemysław Wilk (brat Krystiana) zleca im sprawę zaginionego przed dziesięciu laty mężczyzny Andrzeja Smarzewskiego, gdyż pojawiła się nowa osoba, która ma ponoć coś ważnego do dodania.

Krystian od razu zwraca na Adę uwagę. Ona natomiast powtarza ze jest mężatką, i na każdym kroku docina komisarzowi Wilkowi.

Czy uda się odnaleźć zaginionego Smarzewskiego?

Jak Krystian zniesie fakt, iż jest kobieta, która jest odporna na jego urok?

I czy Adę rzeczywiście nic nie pociąga w Wilku?

Powiem, że na początku jakiś mi czegoś brakowało w tej książce. Jednak z czasem nie mogłam jej odłożyć. Musiałam jak najszybciej dowiedzieć się jak to wszystko się zakończy.

Historia dwojga młodych pracowników komisariatu policji, których wszyscy podejrzewają o romans, jednak w rzeczywistości są tylko partnerami w pracy a z czasem przyjaciółmi.

Ona mężatka z pozoru szczęśliwa. Jednak on zauważa, iż nie jest to do końca prawda. Jednak ona by się odgryźć przedstawia swoją analizę jego osoby, która jest strzałem w dziesiątkę.

Bardzo szybko i przyjemnie mi się czytało tę książkę. Oboje bohaterów niby się lubią jednak na każdym kroku sobie dogryzają, co czytało mi się bardzo przyjemnie.

Przyznam, że nie spodziewałam się (po przeczytaniu 50 stron), że książka mnie na tyle wciągnie, iż nie będę wstanie jej odłożyć. Postacie wykreowane są rewelacyjnie. Ich zachowanie względem siebie nie jest ani przesłodzone ani przerysowane, co powoduje, iż czytelnik się nie nudzi. Świetny kryminał i już nie mogę się doczekać kolejnej części.

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads

“Ten nasz sprawca, gdyby się wziął za blondynki albo brunetki, to może w końcu znalazłby sobie żonę.”

Dziś opowiem wam o debiucie Darii Brzezińskiej “Będziesz moja”.

W Szczecinie działa seryjny morderca. Sprawca zabija młode, rudowłose kobiety. Przed morderstwem biorą one udział w pewnej uroczystości. Zostaje powołany zespół śledczych, w skład którego wchodzą: Ada rudowłosa profilerka, która jest powszechnie znana w komendzie jako spóźnialski leń i Krystian przystojny podkomisarz, który podrywa wszystkie kobiety w okolicy. Podczas śledztwa ich znajomość się zacieśnia. Czy uda im się rozwiązać zagadkę?

Zawsze boję się debiutów, że będzie źle, tym razem to było zupełnie niepotrzebne, bo “Będziesz moja” to idealne połączenie romansu z kryminałem. Głównych bohaterów nie da się nie lubić i im nie kibicować. Jak to określiła autorka od pewnego momentu zaczęli żyć swoim życiem i to widać :). Część romantyczna historii nie jest banalna, ani cukierkowa i bezproblemowa. Co do kryminalnej też nie mam się czego przyczepić, było naprawdę ciekawie i zaskakująco. Polecam !

Ada Czarnecka jest policyjnym psychologiem i obiecującą profilerką. Krystian Wilk to rasowy podrywacz, jednak jest też zdeterminowanym podkomisarzem. Połączy ich wspólne śledztwo. Sprawa Andrzeja Smarzewskiego, który zaginął bez śladu dziesięć lat temu, a jednak zeznania rodziny budzą wątpliwości. W tym samym czasie Szczecinem wstrząsa seria okrutnych morderstw. Adriannę i Krystiana połączy nie tylko praca, ale i dziwna przyjaźń. Czy ta dwójka znajdzie seryjnego mordercę?

„Będziesz moja” to debiut Diany Brzezińskiej i jeśli tak zaczyna swoją karierę, to z wielką uwagą będę śledziła rozwój autorki, bo to, że na naszym rynku pojawią się kolejne jej książki, jest tylko kwestią czasu. Diana Brzezińska szturmem wkroczyła w wymagający świat autorów kryminałów i choć znawcom tego gatunku nie jestem, to dzięki tej książce być może to się zmieni.

W końcu znalazłam kryminał, który mnie oczarował i porwał od pierwszej strony! Adę uwielbiam za sarkazm i cięty język. Chwilami denerwowały mnie jej spóźnienia, lecz bohaterka jest tak urocza, że można jej wiele wybaczyć. Profiluje całkiem trafnie, lecz boi się porażek i stroni od odpowiedzialności. Z przyjemnością śledziłam jej poczynania i obserwowałam jak powoli zyskuje pewność siebie. Dla Krystiana małżeństwo to nie przeszkoda i beztrosko podrywa piękne kobiety, co nieco mnie irytowało. Jednak mężczyzna jest bardzo rzetelny w pracy i jeśli złapie trop, to nie spocznie tak długo, aż nie rozwiąże sprawy. Oboje nie są pozbawieni wad, chwilami ich zachowanie może działać na nerwy, ale nie można im zarzucić nudy. Oboje mają charakterek i łatwo polubić Adę i Krystiana. Stanową zgrany zespół.

Wszechwiedzący narrator skupia się przede wszystkim na Adzie i Krystianie, lecz serwuje kilka scen dotyczących seryjnego mordercy i jego ofiar, co budzi jeszcze więcej pytań. Nieustannie coś się dzieje, opisy nie są za długie. Bohaterowie debatują nad zagadkowym zniknięciem Smarzewskiego i robią to w tak ciekawy sposób, że czytelnik również pragnie poznać finał tych poszukiwań.

„Będziesz moja” to nie tylko kryminał, bo wątki obyczajowe przeplatają się z prowadzonymi śledztwami. Małżeństwo głównej bohaterki jest skomplikowane i wzbudza wiele emocji. Byłam zła, zdumiona i zaskoczona. Prawdy o małżeństwie głównej bohaterki nie można przyjąć ze spokojem. Akcja jest zwarta i szybka. Dużo zabawnych momentów, co jest zasługą głównych bohaterów. Myślałam, że będzie to mieszanka romansu z kryminałem i choć iskrzy, a napięcie jest wyczuwalne, to romans nie jest tu istotny. Jeszcze się nie rozwinął.

Nieprzerysowani bohaterowie, zawrotne tempo i zaskakujące zwroty akcji. Błyskotliwy debiut, który zachwyci niejednego czytelnika. Uwielbiam Adę i Krystiana, bo z nimi nie można się nudzić. Dawno nie spotkałam tak wyjątkowych bohaterów. Autorce udało się wywieść mnie w pole, a ostatni element układanki nie był oczywisty i długo się nad nim głowiłam. Książkę czyta się lekko, szybko, a właściwie za szybko, bo już tęsknię za bohaterami i czekam na kolejne przygody tej niezwykłej pary. Autorka skończyła w najlepszym momencie, bo wiem, co w planach miał Krystian i poznanie szczegółów jego działania, byłoby prawdziwą rozkoszą. Polecam 9/10

Super klimat, policja , prokurator, psycholog. Ada, która nie ulega największemu 'kasanowie" Krystianowi, Krystian, który zostaje bardzo szybko rozgryziony przez panią psycholog. Obok historia z seryjnym mordercą. Bardzo przyjemnie się czyta. Trzyma w napięciu, pobudza emocje...

Avatar użytkownika - kaczucha
kaczucha
Przeczytane:2020-01-02, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jest to łagodniejsza wersja "Prokuratora" Pauliny  Świst :) Chyba wolę Dianę Brzezińską - jest akcja, do końca nie wiadomo co się jeszcze wydarzy, postacie wyraziste, okazuje się, że nie trzeba wciąż używać przekleństw, żeby było wiarygodnie. Przeczytałam szybko, bez niesmaku, na pewno sięgnę jeszcze po ksiązki tej autorki. Fajny debiut!

Ostatnio mam szczęście do książek, w których wszystko jest niezłe - oprócz głównych bohaterów. Po tę książkę sięgnęłam między innymi dlatego, że rzecz dzieje się w Szczecinie - niedaleko którego mieszkam. I za to - plus - dawno nie było takiej lokalizacji :) Generalnie, dosyć wartka akcja, w miarę dobry pomysł, drugoplanowi bohaterowie - w porządku. Ada i Krystian - przerysowani, mało prawdziwi. Z reguły czytając kryminały nie zgaduję kto zabił, ukradł, porwał. Tu niestety nasuwa się to szybko i bez problemu - duży błąd. Mimo wszystko czwórka. Czy sięgnę po kolejny tom? Myślę, że w tym przypadku się skuszę, licząc na poprawę :)

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Będziesz moja" autorstwa Diany Brzezińskiej to, zgodnie z opisem na okładce, połączenie romansu i kryminału z wstrząsającą zbrodnią w tle. Autorce udało się bardzo zagrabnie połączyć wątki obyczajowe z prowadzonym śledztwem i stworzyć historię, która przypadnie do gustu wielu czytelnikom. Ja osobiście lubię mieć okazję do głębszego poznania życia prywatnego bohaterów dlatego też duża ilość motywów obyczajowych stanowi dla mnie zaletę tej książki. Sam motyw kryminalny budzi duże zainteresowanie i mimo swej częściowej przewidywalności przyciąga czytelnika i nie pozwala odłożyć książki na bok dopóki nie poznamy motywów działań zabójcy. Różnorodni, barwni i wyraziści bohaterowie budzą wiele skrajnych emocji i stanowią niewątpliwy atut książki. Styl autorki jest lekki i bardzo przyjemny w odbiorze co sprawia, że całość czyta się bardzo szybko. "Będziesz moja" to w moim odczuciu udany i warty uwagi kryminał w kobiecym stylu. Książka okazała się dla mnie bardzo miła odmianą od brutalnych i pełnych krwawych opisów kryminałów i z pewnością będę polecać ją znajomym. Zakończenie pozostawia czytelnika w niepewności i sprawia, że czekam na kontynuację książki z niecierpliwością.