Quantcast

Data wydania: 2022-09-27
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788382026900
Tytuł oryginału: Ruthless Gods

Ciemność nigdy nie działa w pojedynkę...

Nieustannie rozdzierani przez konflikty, dziewczyna, książę i potwór odkrywają, że ich losy zostały nieodwracalnie splecione. Ktoś... lub coś nimi manipuluje. Głosy, które Serefin słyszy w ciemności, te, które Nadia uważa za swoich bogów, te, które Malachiasz za wszelką cenę pragnie spotkać - te głosy chcą władzy w tym świecie i nie zgadzają się dłużej milczeć.

Nadia już nie ufa swojej magii. Serefin walczy z głosem w swojej głowie, który nie należy do niego. Malachiasz prowadzi wojnę z tym, kim - i czym - się stał.

W pasjonującej kontynuacji Niegodziwych świętych Emily A. Duncan maluje gotycki, mroźny świat, gdzie cienie szepczą i nikt nie jest tym, kim się wydaje, a wstrząsające zakończenie odbiera dech w piersi.

,,Magia i romans skąpane we krwi i skażone zdradą... Fani pierwszego tomu z przyjemnością sięgną po więcej tego samego, gdzie stawki są wyższe, a kwestie władzy i boskości bardziej skomplikowane".

,,Kirkus Reviews"

,,Jeśli lubicie young adult fantasy pełne lodu, krwi i strachu, Niegodziwi święci porwą was w mroźne objęcia!".

NPR

BESTSELLER ,,NEW YORK TIMESA"

INSPIROWANY MITOLOGIĄ SŁOWIAŃSKĄ

Kup książkę Bezlitośni bogowie

Opinie o książce - Bezlitośni bogowie

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-10-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Wszystko było ciemnością. Bezkresną, zimną i żywą. Czuła, jak ta ciemność oddycha, porusza się, pragnie jej. Nic nie mogło uchronić jej przed zgubą".

,,Stwory się budzą. Stare stwory, mroczne stwory. Starzy, którzy spali tak bardzo długo. Wprawiłaś to w ruch. Ty i ten Sęp".

Bardzo podoba mi się oprawa książki i ozdobniki każdego kolejnego rozdziału. Czułam jakbym czytała jakąś starą księgę, która próbuje mnie przed czymś ustrzec. Bardzo łatwo się w nią wdrążyłam, a sam początek był jak z dobrego horroru. Niby jest to fantastyka, ale zawiera w sobie również horror, thrillera psychologicznego oraz sensację. Historia z przekazem bardziej na treść, a nie opisy. Akcja bardzo szybko posuwa się do przodu, gdzie co jakiś czas podkreślona zostaje dramaturgia chwili. Niekiedy rzucane są krwawe opisy, które mają dodać powagi i tak trudnej już sytuacji. Bohaterzy, którzy bardzo się wyróżniają między sobą, zwłaszcza osobnik, który słyszy głosy i potrafi z nimi rozmawiać. Ta postać zainteresowała mnie najbardziej:-)
Autorka zmieszała niebywałe osobistości. Książę i dziewczyna byłyby całkiem na miejscu, gdyby nie kolejna postać, którą jest właśnie potwór. Zabawnie ich losy złączono, gdyż jedna z tych postaci słyszy głosy, które druga uważa za swoich bogów i które trzecia postać bardzo by chciała zobaczyć. Sami przyznajcie, że takiego połączenia w fantastyce jeszcze nie było. Te głosy bardzo mieszają im w głowach, sami nie są pewni które z nich to ich myśli, a które słowa, którym mają się poddać. Często z tego powodu się nie dogadują i wtedy wkraczają sceny jak z horroru, by podkreślić straszność tych zdarzeń. Oczywiście nie słyszą ich bez powodu. Chcą władzy i nie spoczną, póki nie namieszają tak, by pozbyć się swoich przeciwników. Wojna, spory, morderstwo i oni. Nigdy nie można być pewnym nikogo, gdyż każdy kłamie. Nie szukajcie odpowiedzi dlaczego to robią, bo i tak się tego nie domyślicie. Końcówka godna dobrego thrillera psychologicznego. Polecam przeczytać zaczynając od części pierwszej, gdzie nastąpił początek:-)

Niegodziwi święci
Emily A. Duncan0
Okładka ksiązki - Niegodziwi święci

Niech się jej boją... Niektóre opowieści są tak piękne i tak brutalne, że chwytają za serce i nie chcą puścić. Witajcie w świecie Niegodziwych...

Tamten utracony świat
Alina Staneczek