Niegodziwi święci

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2020-02-18
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788381168441
Liczba stron: 443
Tytuł oryginału: Wicked Saints

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Niech się jej boją...

Niektóre opowieści są tak piękne i tak brutalne, że chwytają za serce i nie chcą puścić. Witajcie w świecie Niegodziwych świętych - epickiej, pełnej namiętności historii, o której długo nie zapomnicie. Przygotujcie się na spotkanie z:

Dziewczyną

imieniem Nadia, która słyszy w głowie szepty bogów.

Księciem

otoczonym przez zdesperowane kandydatki na nową królową i groźnych zabójców.

Potworem

skrytym za jasnymi, udręczonymi oczami i uśmiechem, który tnie jak nóż.

Drogi tej trójki będą się przecinały podczas trwającej od stulecia wojny w świecie wypełnionym grzesznikami i świętymi, magią i tajemnicą, oraz nieszczęśliwą miłością, która może - na zawsze - przechylić szalę dobra lub zła, ciemności lub światła.

,,Wspaniała baśń, której akcja rozgrywa się wśród pokrytych śniegiem gór i morza krwi, gdzie potwory kradną ci serce, a miłość staje się koszmarem".

Roshani Chokshi, autor Pozłacanych wilków

"Niczym gotycka powieść grozy ta książka zatopi w tobie swoje żelazne pazury i nie puści cię, póki nie dotrzesz do ostatniej strony".

Robin LaFevers, autorka Mrocznego triumfu

"Mroczna, krwawa i potwornie romantyczna. Miłość z czarnym charakterem w roli głównej, powieść, na którą wszyscy czekaliśmy".

Margaret Rogerson, autorka Magii cierni

"Uwodzicielsko mroczna i czarująca... Trans, z którego nie zechcesz się obudzić".

Adrienne Young, autorka Klanu

Tagi:

Kup książkę Niegodziwi święci

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Niegodziwi święci

Mitologia słowiańska przeżywa swój renesans. Coraz więcej autorów fantasy czerpie z niej inspirację do swoich książek. Podobnie stało się z Emily A. Duncan, bibliotekarką, którą tak zainteresował ten temat, że swoja fascynację przelała na papier. Tak zaczął powstawać nowy cykl fantasy "Something dark and holly", a "Niegodziwi święci" to jego pierwsza część.

Fabuła
Trwa woja pomiędzy Tranawią a Kalzainem. Po ataku księcia Serafina na klasztor, utalentowana kleryczka Nadia musi się ukrywać. Dziewczyna jest wyjątkowa, ponieważ potrafi kontaktować się z bogami i korzystać z ich mocy. Jest smacznym kąskiem, dla brutalnego władcy. Na scenie pojawia się jeszcze kilku innych graczy. Każdy z nich został dotknięty wojną. Jakie mają cele? Jakie skrywają sekrety? Jaką mocą władają?


Przygoda, magia, miłość – to słowa, które charakteryzują tę powieść i to w takiej kolejności. Akcja jest prowadzona równomiernie. Los co rusz podrzuca bohaterom nowe wyzwania. Od pierwszych stron coś się dzieje. Czytelnik się nie nudzi. Co często zdarza się w fantastyce młodzieżowej, mamy wątek miłosny, ale nie przyćmiewa on akcji. Jest to po prostu miły dodatek.

Świat przedstawiony w książce mógłby być wykreowany nieco bardziej szczegółowo, ale tragedii nie ma. To co potrzeba, aby zrozumieć tę historię jest.


Magia. Tu zatrzymam się na dłuższą chwilę. Nadia została posiada naprawdę wyjątkowy dar. Móc kontaktować się i korzystać z mocy całego panteonu bóstw brzmi świetnie. Może wydawać się, że dziewczyna jest niezniszczalna, ale bogowie bywają kapryśni i potrafią stawiać swoje warunki. Do tego, to właśnie ten talent zwrócił na nią uwagę niebezpiecznych ludzi. Drugim typem magii jest magia krwi, używana przez Tranawian. Magia, która w książce dostała miano brudnej, heretyckiej. Magia która jest równie potężna, ale ma w sobie brutalny pierwiastek.

Jak już wspominałam we wstępie, w tej książce obiecano nam słowiańskie klimaty. Szczerze mówiąc w ogóle ich nie poczułam. Dostajemy gamę imion i nazw, które brzmią z rosyjska i to chyba tyle. Ekspertem od mitologii słowiańskiej może nie jestem, ale trochę pogooglowałam i nic. Ok, nie musiało być to dokładne odwzorowanie, wszak autorka tylko inspirowała się tą kulturą. Atmosfera książki jednak też nie jest, moim zdaniem, zbyt słowiańska. Autorka ma amerykański styl pisania, a książka ma w sobie dużo z baśni i tylko jako baśń mnie przekonuje.

Podsumowanie
Chyba zrezygnuję z czytania fantastyki młodzieżowej, bo trafiam na kolejną książkę, która jest przyzwoicie napisana, ale ja kompletnie nie czuję jej klimatu. Niby dostałam to co lubię, czyli magię i baśniowość, ale Emily A. Duncan nie przeniosła mnie do innego świata. Niemniej książkę mogę polecić tym, którzy lubią historie typowe dla wyżej wymienionego gatunku. Nie nastawiajcie się tylko na spotkanie z panteonem bóstw słowiańskich. Podejdzie do tej książki jak do kolejnej opowieści o magii i przygodzie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2020-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nie brakuje tutaj tajemnic, spisków i dworskich magii, pojawiają się również pojedynki, a to wszystko podszyte jest niecodzienną magią. Bywa mrocznie i niebezpiecznie, bohaterowie muszą wykazać się sprytem, a też stają przed trudnymi do podjęcia decyzjami, z których konsekwencjami prędzej czy później będą musieli się zmierzyć. Zdecydowanie książka ta ma swój urok! Śmiało stwierdzam, że naprawdę mi się podobała i będę wyczekiwać drugiego tomu! Cała recenzja: bookeaterreality.pl
Link do opinii

Książka z piękną okładką zawierająca świetną historię. Trzej bohaterowie, których los złączy drogi. Jeden z nich najbardziej przykuł moją uwagę. Jest on bardzo tajemniczy i z chęcią dowiedziałabym się o nim czegoś więcej.
Trzeba przetrwać początek, aby potem dostać cudowną historię z zakończeniem, które pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi.
Polecam, a ja czekam na kolejną część ;)

Link do opinii

Jest to książka, w której akcja nie zwalnia nawet na chwilę. Zakończenie nie do końca mi się podobało.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje