Biegnąca z wilkami

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2010-04-01
Kategoria: Psychologia
ISBN: 83-7150-520-5

W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc twórcza oraz odwieczna, prastara mądrość. To Dzika Kobieta, symbolizująca instynktowną naturę kobiet. Autorka w swojej książce - której napisanie zajęło jej dwadzieścia jeden lat - odkrywa różnorodność międzykulturowych mitów, baśni i legend, wnikliwie je analizując, co sprawia, że opowieści te stają się pełne nie znanych dotąd treści i znaczeń.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Biegnąca z wilkami

Opinie o książce - Biegnąca z wilkami

Avatar użytkownika - madziap
madziap
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
To nie jest książka do przeczytania - to książka do używania. Do czytania wielokrotnego, odkrywania nowych prawd za każdym razem i do przemyślenia swojego życia.
Niewiarygodna i czarująca, pełna fantazji ale również życiowych prawd i ludowych mądrości. Ta książka jest naprawdę pod wieloma względami niezwykła, podobnie jak jej autorka. Clarissa Pinkola Estes jest dyplomowanym psychoanalitykiem i kulturoznawcą. Posługując się przykładami z baśni i legend, próbuje odkrywać przed czytelnikiem naturę człowieka, która dzięki tej książce wydaje się niebywale fascynująca a nawet magiczna. Przede wszystkim jest to książka o dzikiej naturze kobiety, którą my kobiety prawdopodobnie umiejętnie wypieramy ze świadomości, bojąc się jej poddać. Autorka porównuje kobietę do walecznej wilczycy, może osiągnąć szczęście w życiu, jedynie poprzez pielęgnowanie swojej wolności i nieokiełznanej natury. Nie znaczy to jednak, że kobieta jest istotą z natury egoistyczną. Wprost przeciwnie. "Dzika kobieta", podobnie jak dzika wilczyca, dla ludzi których obdarza prawdziwą miłością potrafi poświęcić wszystko. W tym interesującym studium na temat życia i szczęścia kobiety nie może również zabraknąć informacji o mężczyźnie, który jest jednym z najważniejszych elementów jej życia, oraz o tym jak tego prawdziwego mężczyznę odnaleźć
Avatar użytkownika - Margolit
Margolit
Przeczytane:2015-03-26, Ocena: 1, Przeczytałam,
"New Age" Feminzim pełną gębą, do tego jeszcze słabo napisany i przełożony. Ta książka ta wytwór wyobraźni kobiety która jest zdecydowanie zapatrzona w siebie. Nie ma w niej nic co miało by faktyczny związek z rzeczywistością. Autorka pisze jak by śniła lub gorzej, była mocno nie wyspana. Do tego powtarza się niemiłosiernie, rozumiem że powtarzanie na okradło tego samego ma na celu zindoktrynowanie czytelniczki ale bez przesady. Reasumując, książką zapewne zachwycą się kobiety dość wątłe psychicznie i zagubione, czyli ten najłatwiejszy kąsek dla autorów książek "new age". Zdecydowanie nie polecam, starta czasu i bardzo słaba intelektualna rozrywka (do tego słabiutko napisana).
To niesamowite, że próbowałam czytać tę książkę kilka razy. W różnych momentach życia, ale zazwyczaj w dość skrajnych kiedy to wydawało mi się, że albo spadnę w przepaść albo znajdę siły by przepaść przeskoczyć. Nie przyszło mi jakoś do głowy, że można po prostu odwrócić się od przepaści i w ten sposób uratować resztki siebie. Za każdym razem odkładałam książkę na półkę. Aż do chwili kiedy.... Doszłam w życiu do chwili kiedy to ono samo zadecydowało o moim losie. Natura obdarzyła mnie wielką tajemnicą która odmieniła moje życie. A po przeczytaniu "Biegnącej w wilkami" wiem, że odmieniła na lepsze. Mądrzejsze i prawdziwsze. A cóż to znaczy? Często bywa tak, że człowiek wiedzie powierzchowny żywot. Można powiedzieć, że po prostu żyje, jakoś się zadomowił i dni mijają mu jeden za drugim, często bywają one do siebie podobne.... kolejny poniedziałek , kolejna niedziela, kolejny tydzień, miesiąc, rok... kolejny tort urodzinowy i kolejne skarpetki pod choinką. "Biegnąca z wilkami" czytana wnikliwie może okazać się wielkim znakiem STOP , znakiem od którego możemy wiele zmienić. To będą dobre zmiany. Można zadać banalne pytanie o to skąd autorka tak wiele o mnie wie? Bo czytając książkę ma się wrażenie , że czyta się o sobie. Kobieta zna psychikę kobiety najlepiej, najpełniej. Autorka staje się naszą przewodniczką duchową, naszą podporą i naszym olśnieniem. Moim olśnieniem. Nie lubię polecać komuś jakiegoś produktu, jednak tu zrobię wyjątek. Polecam tę książkę wszystkim mądrym kobietom niezależnie od wieku , wykształcenia, niezależnie od tego kim są i w jakim momencie życia się znajdują. Treść przemawiająca z lektury jest mocna, dogłębna. To treść prosto z duszy kobiety. To nasza wewnętrzna siła i moc, niejednokrotnie mniej lub bardziej umiejętnie zabijana przez złe moce jakkolwiek je nazwiemy. To mądra książka o tym jakie naprawdę jesteśmy i jak bardzo o tym zapomniałyśmy.
Avatar użytkownika - astamate
astamate
Przeczytane:2010-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
psychologiczno- filozoficzne podejście do kobiety. W każdej z nas są niewyobrażalne pokłady marzeń,pragnień, instynktów- które autorka wygrzebuje- i każe nam biec do przodu. Kobieta jak wilk - dzika, nieujarzmiona,jedynie sklasyfikowana przez społeczeństwo w którym żyje do odgrywania pewnych ról. Kobieta wilk- nie jest niewolnicą. Książka magiczna, książka która może ( i powinna) potrząsnąć Kobietą i popchnąc ją do życia. Do pełni życia. Aż chce się wyć do księżyca, aż chce się rozpuścić włosy i biec. książka obudziła we mnie instynkt dzikości, prawdziwości, naturalności. książka od Niej dla Nas.
Avatar użytkownika - enka26
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Smilodon
Smilodon
Przeczytane:2015-08-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

CZłowiek. Jego natura i charakter ujęte w mitach, baśniach i legendach. Książka pełna mądrych rozwiązań i poczynań, która prowadzi czytelnika do zrozumienia samego siebie. Jednocześnie w prosty sposób wyjaśnione są mechanizmy naszego życia, które nami rządzą, zawiadują czasami bez naszej wiedzy. Żeby poznać drugiego człowieka oraz siebie lektura jest warta grzechu.

Avatar użytkownika - agnkok
Przeczytane:2005-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Oswobodzenie Silnej Kobiety
Clarissa Pinkola Estés0
Okładka ksiązki - Oswobodzenie Silnej Kobiety

Matka Święta składa nam obietnicę, że każda dusza, która potrzebuje pocieszenia, wizji, przewodnictwa albo siły może do niej wołać i schronić się pod...

Zdumiewa mnie, jak mało płaczą współczesne kobiety, a jeśli już płaczą, to wstydliwie i jakby przepraszająco. Ubolewania godne, że wstyd lub moda odbierają nam tę naturalną funkcję. Potrzebujemy wilgoci, by stać się kwitnących drzewem, inaczej poniesiemy klęskę. Płacz jest rzeczą dobrą, zbawienną, słuszną. Nie rozwiązuje dylematów, ale dzięki niemu trwamy, nie upadamy.

Niezadowolenie to sekretne drzwi do wielkiej życiowej przemiany.

Więcej cytatów z tej książki
Syrena
Mariusz Kaszyński