Black Nights. Tom 1. Część 2

Po maratonie koncertów i imprez, pełnych alkoholu oraz innych używek, Aurora Black postanawia się zmienić. Porzuca dotychczasowy styl życia i wydaje się, że wszystko zmierza w dobrą stronę. Korzysta z terapii, ma ogromne wsparcie przyjaciół, a jej związek z Vale'em kwitnie. Nadchodzący czas burzy jednak jej kruchy spokój. Dziewczyna obawia się trasy i wszystkiego, co się z nią wiąże. Czy zdoła się oprzeć dawnym przyzwyczajeniom, czy ulegnie i wróci do imprezowania?

Informacje dodatkowe o Black Nights. Tom 1. Część 2:

Tytuł: „Black nights”
Autor: E.J. Arosh
Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 18.08.2022

Ciąg dalszy opowieści o Aurorze i jej zmaganiu się z uzależnieniem od alkoholu i leków. Droga do trzeźwości jest dla Aurory trudna a dodatkowo dwa miesiące po zaprzestaniu picia jedzie w wspólną trasę koncertową z zespołem Love To Death. Psychoterapeuci uzależnień ostrzegają, że dwa lata powinien pacjent unikać miejsc, w których pojawia się alkohol. Niestety Aurora nie ma tyle czasu i takiego komfortu i jest wystawiona na ciężką próbę. Rozbraja swoje mechanizmy uzależnienia i choć bardzo się stara, wszechobecny alkohol wcale nie ułatwia jej zdrowienia. Cały zespół, manager, wytwórnia wspierają Aurorę i bardzo jej pomagają. Nieoceniona jest również pomoc psychoterapeuty, który jest dostępny dla Aurory w każdym momencie. Dobry psychoterapeuta jest obok, poprzez rozmowę i odpowiednie pytania wskazuje drogę pacjentowi do siebie. Aurora mierzy się ze swoimi demonami, a spotkanie z rodzicami po dwóch latach daje jej możliwość rozmowy i wyjaśnienia sobie z rodzicami najważniejszej kwestii związanej z samobójstwem jej brata Cyrusa. I to spotkanie jest dla rodziny Aurory swoistym katharsis. Vale odgrywa kluczową rolę w zdrowieniu Aurory a przy tym sam się sobie zaczyna przyglądać i mówić o swojej depresji. Drugi koncert w trasie niestety kończy się tragicznie, Dawid, z zespołu Black nights trafia do szpitala na OIOM po przedawkowaniu narkotyków i lekarze walczą o jego życie. A Vale..... tego już nie zdradzę. A co stanie się z Dawidem? Czy Aurora odnajdzie się w swoim nowym życiu, w trzeźwym życiu? Tego mam nadzieję dowiemy się w kolejnej części.
Autorka E.J. Arosh prowadzi narrację z perspektywy Aurory i Vale'a. Ładunek emocjonalny jest zachwycający. Kibicujemy Aurorze i Vale'owi nie tylko w ich drodze zdrowienia ale również w tworzącej się między nimi relacji. Satysfakcjonująca i bardzo umiejętnie wplecione treści merytoryczne o psychoterapii, procesie wychodzenia z nałogu i zagrożeniu jakie niesie ze sobą uzależnienie od alkoholu, narkotyków i leków. Portrety psychologiczne zbudowane z rozmachem a jednocześnie z dużą dozą empatii. Doskonały research problemu uzależnienia od środków psychoaktywnych i alkoholu. Autorka utrzymuje cały czas uwagę czytelnika i napięcie jak w bardzo dobrym kryminale, choć jest to romans, powieść obyczajowa. Twist na zakończeniu dowodzi talentu ale i wprawnego warsztatu Autorki. Udany debiut części pierwszej a druga część pokazała, że Autorka buduje opowieści bardzo dobrze i niejeden raz nas zaskoczy. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.
Polecam gorąco, czytajcie.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce E.J. Arosh i #wydawnictwowaspos.

Aurora z jednej strony zrozumiała, że jest z nią bardzo źle i walczy o to, aby poradzić sobie z nałogami. Z drugiej nie jest jej łatwo i mimo dużego wsparcia ze strony obu zespołów, a także wspaniałego terapeuty, czasem ma chwilę słabości. Na dodatek nie tylko zbliża się termin trasy koncertowej, ale również nieplanowo musi wystąpić w koncercie, na co nie jest za bardzo gotowa. Kobieta ma problem ze śpiewaniem, czuje blokadę i bardzo się boi, że nie będzie umieć wydobyć z siebie głosu na scenie. Na szczęście jej związek z Vale jak na razie idzie w dobrą stronę, a ona może na niego liczyć. Czy uda jej się pokonać nałogi? Jak potoczy się jej związek z Vale? Jak uda się trasa koncertowa? Czy Aurora będzie, dała radę śpiewać bez żadnych wspomagaczy?

Pierwsza część na początku nie do końca mi się podobała, jednak im dalej czytała, tym robiło się ciekawiej. Jak wypadła druga część? Moim zdaniem jest lepsza od pierwszej. Mamy tu więcej zaskakujących zwrotów, a podczas czytania towarzyszyły mi większe emocje. Muszę jeszcze wspomnieć o zakończeniu, które sprawiło, że nie wiem, jak ja wytrzymam czas oczekiwania na kontynuację.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani. Nadal główną bohaterką jest Aurora, jednak zaszły w niej ogromne zmiany. Przede wszystkim zaczęła widzieć problem i pragnie zmiany. Bardzo mocno jej kibicowałam, choć nie będę ukrywać, były momenty, kiedy nie do końca podobało mi się jej zachowanie.

„Black nights. Tom 1. Część 2” to książka, z którą spędziłam miło czas i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Recenzja patronatu

[...]-Ludzkie przeznaczenie jest jak sznurek latawca. Jeden koniec tu, na ziemi, a drugi w niebie[...]

Roztrzaskane serce to mało powiedziane. Wiele emocji, które mną targają jak chorągiewką na wietrze po przeczytaniu historii.

Dalszej historii o walce ze swoimi demonami, lękami i uzależnieniami Aurory Black. Wokalistce zespołu Black Nights. Jej spotkania z terapeutą zaczynają być na dobrej drodze. Dodatkowo otrzymuje wsparcie w członkach zespołu jak i swoim chłopaku Vale. Jednakże życie nie może być tak kolorowe jak się wydaje bo... tego musicie się sami dowiedzieć.

,,Black nights" to książka, która niesie w sobie olbrzymi ładunek emocji. Emocji, które momentami masz ochotę aż wykrzyczeć. Każda strona, każda obrócona kartka daje ci właśnie emocje. Czułam się jak na kolejce górskiej. Śmiałam się z tego jak Aurora traktuje chłopaków, jak ich momentami ustawia po kątach. Widziałam ją jak wyciąga pazurki i nie da sobą pomiatać. Jak bardzo dobry wpływ ma na nią Vale wręcz czasami aż ognisty, że sama czułam ten gorąc na policzku. Byłam zachwycona, że są razem. On ją uspokaja, a ona jego. Widziałam również w Aurorze tą poranioną dziewczynkę, ale wiedziałam że sobie poradzi. Gdy myślałam, że wszystko jest na dobrej drodze, aby się wyklarować, autorka stwierdziła, że zafunduje mi szok. Taki szok, że roztrzaskała moje serce, ręce drżą, a dodatkowo jeszcze napisała c.d.nNo moja droga tak się bawić nie będziemy  dlaczego mi to zrobiłaś co?!

Piękna i trudna historia pokazująca co mogą zrobić z człowiekiem narkotyki, alkohol i ciagle imprezowanie. Pokazała, że zmiana czasem boli, ale popłaca. Można wyjąc na prosta jeśli się ma przy sobie ukochanych ludzi. Ludzi, którzy staną za tobą murem i pokażą twym skrzydłom jak się lata. Dziękuję za zaufaniea ja polecam obie części jeśli ktoś jeszcze nie czytał ;)

Kolejna pozycja a zarazem dalsza część serii, dotycząca zespołów rockowych. Poznajemy tutaj dalsze losy bohaterów, dowiadujemy się, z czym muszą się zmagać i jak sobie radzą w danej sytuacji.

Główna bohaterka - Aurora Black, jest wokalistką zespołu Black Nights. Po powtarzających się cyklicznie mocno zakrapianych imprezach, postanawia wprowadzić wiele zmian w swoim w życiu. W tym celu rezygnuje z picia alkoholu oraz zażywania narkotyków. I choć jest to dla niej niebywale trudne, powoli odnajduje się w nowej sytuacji. Ma świetnego terapeutę, przyjaciół, którzy zawsze ją wspierają i ukochanego mężczyznę. - Vale'a. Wszystko świetnie się układa, jednak dziewczyna jest pełna obaw. Zbliża się trasa koncertowa, podczas której Aurora zostanie wystawiona na nie lada próbę. Boi się tego, czy uda się utrzymać w dalszym ciągu to, co z takim trudem zbudowała do tej pory. Czy pokona swoje słabości ? Czy wytrwa w postawionych sobie celach ? Na kogo będzie mogła liczyć w trudnych sytuacjach ? Czy zakrapiane imprezy na nowo pojawią się w życiu Aurory ? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi podczas czytania tej części.

Lubię pozycje, w których dużo się dzieje i szybko się czyta. Dzięki temu stale jestem ciekawa, co będzie dalej i nawet nie wiem kiedy przerzucam kolejne strony. Ciekawa historia, która ma wiele wątków i ciągle coś do odkrycia. Autorka przedstawia nam nieco bliżej życie muzyków oraz to z jakimi problemami muszą się mierzyć. Dzięki temu, możemy lepiej poznać świat show biznesu. Pisarka ma lekki i przyjemny styl. Potrafi zachęcić czytelnika do tego, by sięgnął po kolejne części serii. Oprócz ciekawej historii rockowej, znajdziemy też sceny erotyczne. Są one napisane ze smakiem i nie wpływają negatywnie na odbiór powieści. Muszę też przyznać, że Autorka bardzo mnie zaskoczyła i zaintrygowała zakończeniem. Nie spodziewałam się tego. Końcówka wywarła na mnie ogromny smutek i niedowierzanie. Dlaczego ? O tym musicie przekonać się sami. Ze swojej strony, mogę jedynie powiedzieć, że teraz jestem jeszcze bardziej ciekawa kolejnej części, bo zastanawiam się, co będzie dalej. Jestem poruszona i jednocześnie bardzo zadowolona z tej lektury. Pozycja idealna na wieczór, zarówno przy lampce wina czy kubku z  gorącym kakao. Dziękuję Wydawnictwo WasPos za egzemplarz do recenzji. Zachęcam Was do lektury i przyznaję 9 ?????????/10 punktów.

Black nights. Tom 2. Część 1
E. J. Arosh0
Okładka ksiązki - Black nights. Tom 2. Część 1

Początek światowej trasy koncertowej Black Nights i Love To Death zdecydowanie nie zaczął się dobrze. Aurora jest na granicy załamania nerwowego i tylko...

Black nights
E. J. Arosh0
Okładka ksiązki - Black nights

Aurora Black jest gwiazdą rocka. Prawdopodobnie powinna być szczęśliwa i wdzięczna, bo nie każdemu udaje się utrzymać na wyboistej drodze do wiecznej sławy...