Bracia Lwie Serce

Przejmująca opowieść łącząca elementy baśni i sagi rycerskiej. Jej bohaterami są dwaj bracia. którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie potwornym smokiem.

Informacje dodatkowe o Bracia Lwie Serce:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-12-11

Kup książkę Bracia Lwie Serce

Bracia Lwie Serce - opinie o książce

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-02-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Ksiazka opisuje losy dwóch braci Jonatana i Karola,ktorzy po smierci trafiaja do tajemniczej krainy Nangijali. W odleglej krainie ,ktora znajduje sie za gwiazdami musza zdac egzamin z odwagi by pokonac zlego wladce i uratowac kraine w ktorej zyja.Ksiazka jest smutna i momentami opisy sa przerazajace.Zdziwilam sie gdy sie dowiedzialam ,ze jest to lektura szkolna dla dzieci 10 letnich.Fakt braterska milosc, poswiecenie i oddanie to bardzo wazne cechy w zyciu ale przyznam,ze same opisy pozostawiaja wiele do zyczenia. Mnie osobiscie ta ksiazka nie zachwyciła za bardzo i duzo wiecej sie po niej spodziewalam bo znam inne ksiazki tej autorki.
"Bracia Lwie Serce" wydawałoby się być książką dla dzieci. Jednak po jej przeczytaniu zdecydowanie mogę stwierdzić, że bardziej przesłanie jej dotrze do dorosłego. Historia opowiada o losach dwóch braci, w tym jednego ciężko chorego, którzy przenoszą się do niezwykłej krainy Niangijali. Tam walczą ze złym Tengilem. Książka zawiera w sobie wiele mądrych wartości. Przede wszystkim to przyjaźń, odwaga czy miłość. Sama Niangijala symbolizuje krainę do której ludzie przenoszą się po śmierci, więc lektura ma w gruncie rzeczy smutny wydźwięk.
Avatar użytkownika - justsmileback
justsmileback
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Ulubione,
W dzieciństwie bardzo lubiłam tą książkę. Do dziś do niej wracam. :)
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2020-12-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

To jedna z książek mojego dzieciństwa. ,,Bracia Lwie Serce" tuż obok ,,Małego Księcia" to moja ulubiona książka, ponadczasowa, przepiękna, wzruszająca. Czytałam ją gdy miałam kilka lat, i wywarła na mnie tak ogromne wrażenie, że ciągle pamiętałam jej treść, mimo iż od tego czasu minęło 25 lat. Teraz sięgłam po nią ponownie i zachwyciłam się na nowo.

Jedyna książka w swoim rodzaju. Nie tylko dla młodszych czytelników. Uważam, że każdy powiennien ją przeczytać. Wzruszająca, piękna i ciekawa. Ukazuje ogromną siłę braterskiej miłości. Warto po nią sięgnąć. Kocham!!!

Avatar użytkownika - karolinamazur
KarenKa
Przeczytane:2017-09-17, Przeczytałam,
Żadnej przemocy!
Astrid Lindgren 0
Okładka ksiązki - Żadnej przemocy!

W 1978 roku Astrid Lindgren otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich. Podczas ceremonii wręczenia nagrody wygłosiła płomienną mowę przeciwko przemocy...

Jak Kalle rozprawił się z bykiem
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Jak Kalle rozprawił się z bykiem

To jest opowieść o wielkim byku Adamie Engelbrekcie, który dawno temu, w Niedzielę Wielkanocną, nagle zerwał się z powroza. Ludzie z całej okolicy zbiegli...