Burza uczuć

Tom 1 cyklu Druga szansa

Serena, za namową przyjaciółki i w przypływie chwilowej odwagi płynącej z dużej ilości wina, zakłada konto na portalu randkowym. Wreszcie po pięciu latach od rozwodu postanawia chociaż spróbować ułożyć sobie na nowo życie. Jednak gdy następnego dnia w jej krwi nie ma już promili, chwilowy przypływ odwagi rozmywa się w powietrzu. Przed usunięciem profilu powstrzymuje ją wiadomość od nieznajomego...

Ale czy na pewno?

Jaxson, były mąż Sereny, nigdy nie przestał jej kochać. Separacja i rozwód są błędami, które chciałby naprawić, ale nie ma pojęcia, jak się do tego zabrać - relacje damsko-męskie od zawsze były dla niego czarną magią. Na szczęście z pomocą przychodzi mu Ariel, przyjaciółka Sereny.

Jaxson zamierza na nowo rozkochać w sobie Serenę, korzystając z wiedzy zaczerpniętej z romansów, które jego była żona namiętnie czytywała. Pierwszym krokiem szalonego pomysłu jest... napisanie do niej na portalu randkowym.

Informacje dodatkowe o Burza uczuć:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-12-06

Kup książkę Burza uczuć

Burza uczuć - opinie o książce

Serena kiedyś była żoną Jaxsona, jednak po tym małżeństwie nie zostało już nic. Jakiś czas temu się rozwiedli, a teraz łączy ich tylko syn. Tylko czy aby na pewno? Kobieta swój czas dzieli między wychowaniem syna, prowadzeniem księgarni, a znajdowaniem chwili dla siebie, w której czyta romantyczne historie w książce, a także spotyka się z przyjaciółką Ariel. To właśnie podczas jednego ze spotkań z nią, kiedy procenty płynęły w jej krwi, dała się namówić na założenie konta na portalu randkowym. Już następnego dnia tego pożałowała i postanowiła od razu go skasować. Jednak pewna wiadomość ją powstrzymuje. Jest na tyle interesująca, że kobieta postanawia na nią odpisać. Znajomość się rozwija, pomału zaczyna ich łączyć coraz więcej, a rozmowy są coraz śmielsze.
Pewnego dnia, kiedy były mąż przyjeżdża, okazuje się, że nie będzie mógł wrócić do siebie. Śnieżyca znacząco mu to utrudnia. Ich syn się cieszy, będzie miał obojga rodziców dla siebie, jednak Serena jest innego zdania. Chciałaby tamten rozdział życia zakończyć, jednak wie, że syn połączył ich na zawsze. Na dodatek kobieta nie do końca przestała kochać Jaxsona. Jakie uczucia on żywi do Sereny? Jak potoczy się znajomość z apki randkowej? Co stanie się podczas śnieżycy, kiedy Jaxson utknie w domu Sereny? Co jeszcze spotka kobietę?

Ta książka bardzo mi się podobała. Historia była ciekawa, wciągająca i to na tyle, że przeczytałam ją całą naraz. To opowieść o tym, jak brak rozmowy potrafi wszystko zniszczyć, nawet wielką szczerą miłość, która miała być nie do ruszenia.
Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, niektórymi zaskakującymi. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Serena skupiła się na wychowywaniu dziecka i księgarni, którą prowadzi. Tak naprawdę nie myśli o sobie, nie spotyka się z nikim, a przynajmniej do czasu. To kobieta z jednej strony dość impulsywna, z drugiej czuła i opiekuńcza. Osobiście ją polubiłam.
Jaxson jest mężczyzną, który bardzo kocha synka i w sumie nic więcej nie mogę wam o nim zdradzić. Powiem tylko tyle, że pozytywnie mnie zaskoczył i to niejeden raz.

„Burza uczuć” to książka, która mnie się podobała i z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

[Reklama] Wydawnictwo NieZwykłe

Jeśli mam ochotę na konkretny typ powieści i ogromną dawkę emocji to sięgam po pewniaka. Są nim dla mnie między innymi powieści Leny M. Bielskiej.
   Zimowa historia autorki jest bardzo romantyczna, klimatyczna i gorąca. Mamy tutaj samotną matkę i jednocześnie rozwódkę, która nie chce się wikłać w jakiekolwiek relacje damsko-męskie. Mamy tu także nastoletniego chłopca, który usiłuje poradzić sobie z ciężką sytuacją. A także mężczyznę, który zrobi wszystko, by odzyskać to co stracił.
   Ale czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? To pytanie dostało moim zdaniem trafne i wyczerpujące wyjaśnienie właśnie w lekturze. Druga szansa jest bardzo trudna i niepewna ale warto podjąć ryzyko jeśli widzimy choć szczyptę nadziei.
    Ogromnie przypadła mi do gustu kreacja bohaterów. Postaci, które popełniały błędy tym samym stając się realnymi i niewymuskanymi. Mieli skazy a ja te właśnie rysy lubię i bacznie obserwuję jak walczą. Byli wyraziści i waleczni. Silni i umiejący przyznać się do błędów. Polubiłam ich i z całych sił trzymałam za nich kciuki.
    Lektura była dynamiczna i wciągająca. Pasjonująca i porywająca. Jednocześnie gorąca wyważonymi scenami uniesień, które rozpalały do czerwoności. Emocje zmieniały się niczym w kalejdoskopie. Zostałam kolejny raz w pełni usatysfakcjonowana. Tym bardziej, że znajdziemy tu poważne tematy mające odniesienie do rzeczywistości.
   Zachęcam do czytania. Ja pod tą książką podpisuje się obiema rękami. Nie zawiedziecie się.

Polecam

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zastanawialiście się nad tym,co moglibyście zrobić aby odzyskać utracona miłość?Ja nie pozwoliłabym jej odejść a później postawiłabym na wszystko,by ja zdobyć.

Nowa seria autorki rozpoczyna się znakomitą historią,która udawadnia to,że szczerość w związku jest bardzo ważna.
Dzięki zarządzeniu losu oraz pomocy przyjaznej osoby rozpoczyna się walka o utracone uczucie.
Bohaterowie są wykreowani na sympatyczne osoby,które pogubiły się w życiu. Chęć odzyskania ukochanej rozpoczyna grę w której stawka jest miłość.

Z lekkością czyta się o ich poczynania oraz naprawa popełnianych błędach sprzed lat.A pomiędzy tym wszystkim jest syn,który chciałby mieć pełną rodzinę.Wnosi on wiele do historii pokazując,że dzieci widzą dużo więcej niż sadzą dorośli.

Powieść jest cudowną historia w tle zaśnieżonych miejsc w których rozpoczyna sie walka o wspólną przyszłość.Czasem niewiele trzeba,aby ponownie zaznać spokoju i mieć najważniejsze osoby obok siebie.

Jest to książka idealna dla osób kochające historie z motywem drugiej szansy oraz odkrywaniem skrywanych tajemnic.
Razem z bohaterami będziecie się świetnie bawić i mocno trzymać kciuki za happy end w tej historii.
Polecam wam ją gorąco.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-12-08, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Lubicie zimę, śnieg ? Czy te mroźne klimaty nie wzbudzają w Was sympatii ?

Ja jestem ciepłolubna ale podziwiać ten biały puch za oknem mogę 😅

W Fallport - miejscowości wymyślonej przez Lenę - zimę nieco poniosła fantazja. Albo wyświadczyła przysługę Jaxowi 🤔

Serena i Jaxon, rozwiedli się 5 lat temu. Lecz od tego czasu nie związali się z nikim innym. Oboje są przekonani, że drugie tego właśnie chciało - życia osobno. Ale oboje są w błędzie, bo żadne z nich nie potrafi znaleźć szczęścia bez tego drugiego. Co z tym zrobić?

Dawanie drugiej szansy to zawsze ryzyko, że ponownie zostanie się skrzywdzonym. Lecz w tym przypadku od początku miałam wrażenie, że nie ma innej opcji dla tych dwoje - muszą ponownie spróbować . Do czego jest zdolny były mąż Sereny by znów ją zdobyć ? Oj praktycznie do wszystkiego 😊

Jax wpadł na pomysł, że wykorzysta randkową aplikację, w której założyła konto jego była, by anonimowo się do niej zbliżyć. Zarazem korzysta z faktu, że Fallport nawiedziła śnieżyca i nie ma jak wrócić do Vancouver po odwiezieniu ich syna. W efekcie zostaje na kilka dni pod jednym dachem z Sereną. Czy ten kilka dni wystarczy by ją odzyskać ? Czy będzie w stanie otworzyć się przed nią na tyle, by zrozumiała jak bardzo jest dla niego ważna ?

Lena stworzyła z pozoru lekki romans z dużą dawką rozgrzewających scen pełnych namiętności. Ale niezwykle mnie zaskoczyła, bo choć jak ta zima, jestem dość oziębła i ciężko mnie wzruszyć, to były tu chwile, że łezka mi się w oku zakręciła. Jakim cudem ?

Wg mnie romans każdy głupi napisać potrafi. Nawet ja bym dała radę 😅 ale wiem, że nie potrafię oddać tych emocji, przelać ich na papier, odpowiednio ubrać w słowa, by porwały, zachwyciły czytelnika. Lena to potrafi ! I wychodzi jej to rewelacyjnie!

Pokazała w tej niepozornej książce jak ważna jest rozmowa. Ile napsuć potrafią niedopowiedzenia, błędne przekonania i pochopnie wyciągnięte wnioski.

I jak Serena z Jaxem zaczęli wszystko sobie wyjaśniać , było tak mocno czuć buzujące w nich emocje, te ogromne uczucie, które przez te lata w nich nie wygasło, że po prostu mnie wzruszyło ile czasu zmarnowali żyjąc w błędzie. I sama ich miłość - to po prostu czuć na każdej stronie!

A podkreślam i powtarzam - trzeba umieć to tak opisać żebyśmy też to poczuli. I wielki ukłon w stronę autorki, że tak pięknie jej to wyszło. Choć przyznam, że nie jest to dla mnie wielkim zaskoczeniem, w końcu już nie jedna książka Leny za mną i nie bez powodu sięgam bez wahania po kolejne.

Niezmiernie mi się to podobało! Czytałam z uśmiechem na twarzy, przejęta każdym wydarzeniem, każdą wątpliwością, chwilą strachu, że jednak się nie uda. A wbrew pozorom nie będzie łatwo, bo mamy tu taką emocjonalną sinusoidę - gdy robi się spokojnie i uroczo, nadciąga kolejna "Burza uczuć" i wypływają kolejne problemy. A czy bohaterowie dzielnie stawią im czoła, koniecznie sprawdźcie sami !

Piękna historia z nutką humoru, sporą dawką takiego rodzinnego ciepła i wspomnianej wcześniej erotyki - perwersyjnych wręcz scen napisanych ze smakiem. Książka idealna na zimę, na teraz - pasuje klimatem do scenerii za oknem.

Polecam serdecznie i dziękuję za egzemplarz do recenzji 💙

Czy uważacie, że jeżeli chodzi o miłość, każdy zasługuje na drugą szansę?

Myślę, że dużo zależy od powodu rozstania, ponieważ są w życiu takie sytuacje, jak chociażby zdrada, które przynajmniej dla mnie byłyby nie do przejścia.

"Burza Uczuć" to kolejna książka Leny M. Bielskiej, po którą miałam okazję sięgnąć i zarazem początek nowej serii. Tym razem autorka postanowiła skupić się właśnie na tematyce drugiej szansy. Czy ta odsłona jej twórczości przypadła mi do gustu? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Główną bohaterką historii jest Serena, która za namową przyjaciółki, po pięciu latach od rozwodu, postanowiła wreszcie spróbować umówić się z jakimś mężczyzną, w czym ma wspomóc ją założona pod wpływem alkoholu aplikacja randkowa. Chociaż następnego dnia Serena chce zrezygnować i usunąć swoje konto na portalu, dostaje wiadomość od tajemniczego mężczyzny. Czy niewinne pytanie od nieznajomego okaże się początkiem głębszej relacji?

Cóż z pewnością mogłaby się tak stać, tylko że tajemniczy mężczyzna wcale nie jest kimś nieznajomym, a byłym mężem Sereny. Jaxson, bo o nim mowa, nigdy nie przestał jej kochać. Mężczyzna chciałby odzyskać ukochaną, ale nie ma pojęcia jak przekonać do tego byłą żonę. Właśnie dlatego, z małą pomocą Ariel -- najlepszej przyjaciółki Sereny -- zdecydował się na ten mały podstęp z portalem randkowym. Czy Serena i Jaxson mają jeszcze szansę na szczęśliwe zakończenie? Czy syn pary chciałby, aby jego rodzice wrócili do siebie? Czy przebywanie pod jednym dachem z powodu śnieżycy zbliży byłych partnerów? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że chociaż byłam nieco sceptycznie nastawiona do samej tematyki drugiej szansy, historia Sereny i Jaxona mi się podobała. Była to opowieść o tym, jak ważna jest komunikacja w związku, ponieważ jej brak może prowadzić do licznych napięć między partnerami, co w konsekwencji może przeistoczyć się w konflikt, który ostatecznie doprowadzi do rozstania.

Bardzo podobało mi się to, że "Burza uczuć" nie okazała się cukierkową historią, a taką, która była pełna wzlotów i upadków, ponieważ dzięki temu miałam wrażenie, że czytam opowieść, która spokojnie mogła wydarzyć się naprawdę, a nie tylko zwykłą i bezbarwną fikcję literacką.

Myślę, że na uwagę zasługują również retrospekcje i wszelkie powroty do początku znajomości głównych bohaterów, które pozwalają zobaczyć głębie uczucia, które ich łączy. Szczególnie że z powodu braku wspomnianej przeze mnie wcześniej komunikacji, zupełnie nie zdawali sobie sprawy z tego, jak wzajemnie się postrzegali, a niedomówienia i błędne założenia przyczyniły się do ich rozstania.

W zasadzie mam tylko jedną, małą uwagę, jeżeli chodzi o całość historii. W mojej ocenie autorka trochę po macoszemu potraktowała temat śnieżycy, który obok wątku portalu randkowego był pretekstem do rozpoczęcia całej opowieści. Szczerze powiedziawszy, po wstępie informującym, że inspiracją do wykorzystania tego motywu były prawdziwe wydarzenia, spodziewałam się tego, że będzie on bardziej istotnym elementem całej historii.

"Burza uczuć" to książka, która zdecydowanie umiliła mi niedzielną podróż. Myślę, że przypadnie do gustu osobom, które chcą zapoznać się z motywem drugiej szansy oraz tym, którzy lubią wyraziste i zdeterminowane do osiągnięcia celu męskie postacie. Jestem bardzo ciekawa, czy historia przyjaciela Jaxona -- Xandera, będzie równie ciekawa i emocjonująca, dlatego od razu zabieram się za jej czytanie.

Challenge accepted
Lena M. Bielska0
Okładka ksiązki - Challenge accepted

Wszystko zaczęło się od jednego wyzwania… Kiedy dołączenie do Siostrzeństwa zależy od tego, z kim przyjdziesz na imprezę otwierającą rok akademicki...

Miraż
Lena M. Bielska0
Okładka ksiązki - Miraż

Żeby wyciągnąć ojca z aresztu, Lilianna współpracuje z policją, zbierając informacje na temat działań jednego ze śląskich przestępców. Sprawę ma jej ułatwić...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;