Cole. Uwięziona pokusa

Cole spełniając prośbę kolegi nie sądził, że spotka go coś niezwykłego. To miało być tylko odwrócenie uwagi i granie skrzydłowego. Nasz bohater pod wpływem uczuć zapragnie jednak zmienić swoje dotychczasowe postanowienia, niestety wydarzenia z przeszłości ciągle powracają i nie dają spokoju.

Czy uda mu się przezwyciężyć bolesne wspomnienia sprzed trzech lat?

Harmony nie podejrzewa nawet, że jej znajomość z Colem miała być tylko zasłoną dymną. Tym bardziej że ten wesoły i przystojny rozgrywający drużyny futbolowej był zwieńczeniem jej marzeń i najlepszym przyjacielem faceta jej koleżanki.

W młodzieńczych uczuciach nic nie jest oczywiście, a dokonane wybory nie raz mogą nas zaskoczyć.

Informacje dodatkowe o Cole. Uwięziona pokusa:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-01-25

Kup książkę Cole. Uwięziona pokusa

Cole. Uwięziona pokusa - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2024-04-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam książkę "Zakazaną namiętność", która mi się podobała, dlatego postanowiłam ponownie sięgnąć po historię spod pióra autorki, a mianowicie jej najnowszą powieść "Cole. Uwięziona pokusa". Jest to romans z motywem sportowym, w którym bohaterami są młodzi ludzie, dopiero wkraczający w dorosłość. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, dobrze poprowadzona i chociaż jest dość przewidywalna to nie odebrało mi to radości z czytania. Bohaterowie zostali wykreowani w prawdziwy sposób, jestem pewna, że większość z nas z powodzeniem mogłoby się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga postaci, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, w przypadku Cole'a mogłam także dowiedzieć się jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na jego obecnym życiu, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jego postępowanie oraz decyzję. Istotną rolę odgrywają tutaj także postaci drugoplanowe, które wprowadzają sporo zamieszania i dostarczają tym samym wiele emocji i wrażeń. Relacja głównych bohaterów została w interesujący sposób poprowadzona, wszystko toczyło się swoim niespiesznym rytmem, pozwalając Czytelnikowi skupić się na gestach, słowach i odczuciach towarzyszących głównym postaciom, co bardzo mi się podobało. W książce znalazłam wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas, czy naszych bliskich. Mowa między innymi o zdradzie, trudnych wyborach czy poczuciu winy. Autorka na przykładzie swoim bohaterów pokazuje, że warto otworzyć się na nowe uczucie, pomimo wcześniejszych złych doświadczeń. Ukazuje przy tym w interesujący sposób relacje rodzinne oraz siłę prawdziwej przyjaźni. Pisarka zaserwowała takie zakończenie, że nie mogę się doczekać dalszych losów bohaterów. Mam nadzieję, że te już niebawem! Polecam!

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2024-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

„Wzburzony nie czekałem na jej dalsze wyjaśnienia. Podszedłem do drzwi i głośno je za sobą zamknąłem — chciałem w ten sposób również symbolicznie zamknąć ten etap mojego życia. Od tej pory nic już dla mnie nie będzie takie jak dawniej”.

Miał grać skrzydłowego dla swojego najlepszego kumpla, aby ten mógł dogadać się z dziewczyną. Przy okazji Cole stworzył pozorny związek, by uciąć niewygodne plotki na swój temat. Uczuć jednak nie tak łatwo kontrolować.

Harmony nie podejrzewa, że została wykorzystana w najgorszy możliwy sposób jako przykrywka. Dla niej zainteresowanie przystojnego i intrygującego mężczyzny było spełnieniem marzeń.

Co zrobi dziewczyna jak, dowie się prawdy? Czy dla Cole'a przeszłość okaże się przeszkodą nie do pokonania?

Postać głównego bohatera możemy kojarzyć z poprzednich historii autorki. Jawił się jako tajemniczy i dziwnie zachowujący się chłopak. W tej książce poznamy całą jego przeszłość, która odcisnęła swoiste piętno na nim.

Czekałam i się doczekałam kolejnej pozycji od autorki, która w prosty sposób potrafi oczarować czytelnika. Od samego początku czułam się zainteresowana książką. Wprost nie mogłam się oderwać od jej lektury.

Ciekawym zabiegiem było podzielenie książki na przeszłość i teraźniejszość. Dzięki temu możemy w pełni doświadczyć wydarzeń, które dosięgły Cola. Wraz z nim przeżywałam wszystko bardzo mocno, bo związałam się z nim emocjonalnie. Również dlatego kibicowałam mu w nowej sytuacji, w której się znalazł. Oczywiście pozytywnie.

Autorka umiejętnie przeprowadziła całą fabułę, przy której nie sposób się nudzić. Kilka niespodziewanych zwrotów nadało tempa akcji, której nie sposób tak łatwo przewidzieć. Dzięki temu z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów.

Przeszłość ma to do siebie, że potrafi o sobie przypomnieć w najmniej odpowiednim momencie. Nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się z kolejnymi przeciwnościami losu. Pokonają je? Musicie sprawdzić.

„Nie wiedziałam, co mam ze sobą począć. Spodziewałam się niemal wszystkiego, ale kurczę, tego wcale nie brałam pod uwagę”.

Lekki i przyjemny styl autorki sprawia, że przez książkę wręcz się płynie. Nawet nie spostrzegłam się, a byłam już na końcu. Nie chciałam kończyć przygody z Colem i Harmony. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś o nich usłyszę.

Avatar użytkownika - zaczytanamama86
zaczytanamama86
Przeczytane:2024-01-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

„Cole. Uwięziona pokusa” AT. Michalak to kolejna książka o sile miłości i przyjaźni .
Znam twórczość autorki i uważam, że każda kolejna książka jest lepsza od drugiej. Tym razem dostajemy historię zranionego mężczyzny, który dzięki pewnej kobiecie i swoim kolegą z drużyny nie poddaje się i zaczyna walczyć o swoje .
Kochani jestem ogromnie dumna z tego patronatu. Książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór. Autorka ma bardzo przyjemny styl, dzięki temu przez książkę się płynie. Książka została podzielona na to, co się działo w przeszłości, i to, co się dzieje teraz w teraźniejszości. Dzięki temu wiemy, dlaczego nasz główny bohater Cole jest taki wycofany w swoim związku z Harmony. Może na początku byłam na niego zła za to jak się zachowywał, ale potem stwierdziłam, że został w najgorszy sposób oszukany przez kobietę, którą kochał, więc trudno było mu się zaangażować na maksa.
Kobieta, która go zniszczyła Nikki nie wiem, dlaczego, ale od samego początku mi się nie podobała. Coś czułam, że nie była szczera z chłopakiem.
Mega mi się podoba w tej książce to, że bohaterowie z poprzednich książek autorki też się tutaj znajdują. I może poznać też ich dalsze losy.
Nie chciałabym zdradzać wam co się będzie działo w tej historii, bo nudzić się nie będziecie. Rollercoaster emocjonalny i jak zawsze autorka zostawia bombę na końcu książki. Chyba, tylko nie jestem do końca zadowolona z zakończenia , ale to dlatego, że chciałabym więcej. Bo mogłaby ta historia dalej trwać. Ale coś czuję, że autora ma plan na kolejną historię .
Serdecznie polecam wam kolejny mega świetny tytuł.

Avatar użytkownika - ksiazkowa_patryc
ksiazkowa_patryc
Przeczytane:2024-04-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, gdy zaczęłam czytać książkę miałam mieszane uczucia z powodu zbyt powolnego rozwijania się historii Cole'a. Ale okazuje się to świetnym zabiegiem, gdyż mamy możliwość poznać dokładnie bohaterów, co powoduje że budzą sympatię, w szczególności Cole. To jak się odnosi do matki czy siostry, ale także do swojej dziewczyny, szacunek i uczucia które im okazuje są cudowne. Ale też buzują w nim negatywne emocje, które  potrafi tłumić, bo ma świadomość że wyżywanie się na innych nic dobrego mu nie przyniesie. Choć "króluje moda" na bad boyów czy mafiozów to właśnie Cole jest powiewem świeżości, który potrafi podbić kobiece serce.

Świetnie napisana książka, która sprawiła że w pewnym momencie historia Cole i Harmony pochłonęła mnie całkowicie. Bo im dalej zagłębiałam się w ich relacje miałam poważne wątpliwości czy będą w stanie zbudować swoje uczucie na miłości i zaufaniu, bo każde z nich borykało się z swoimi problemami, które ich ukształtowały, ale też zachwiały ich wiarą w ludzi i w siebie.

I choć miałam mieszane uczucia na początku, to po przeczytaniu całość jestem zdecydowanie zauroczona tą książką.  Mamy tutaj wir uczuć, które zwyciężą, tego możecie się przekonać po przeczytaniu do czego Was namawiam.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2024-02-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jeśli czytaliście ,,Zakazaną pokusę" to z pewnością pamiętacie z tej historii Cola, przyjaciela Tylera. Tym razem to właśnie on jest głównym a zarazem tytułowym bohaterem, najnowszej książki AT. Michalak czyli ,,Cole. Uwięziona pokusa".   Cole jest studentem i ambitnym zawodnikiem drużyny futbolowej. Jego związek z Hamrony, miał pomóc mu w odciągnięciu uwagi od plotek, które coraz częściej zaczynały wokół niego krążyć. Nie spodziewał się, że ta piękna i inteligentna dziewczyna zawróci w jego głowie. On sam jest dla niej spełnieniem marzeń. Jednak, gdy ich relacja nie rozwija się a stoi w miejscu, Harmony zaczyna obawiać się, że oboje nie darzą się wzajemnie równie silnym uczuciem. Nie ma jednak pojęcia jak przeszłość wpływa na Cola i dlaczego podejmuje on takie a nie inne decyzje.   Już w poprzedniej części obdarzyłam Cola sympatią, tutaj nie zmieniłam zdania a wręcz się w nim utwierdziłam. Jest bardzo wrażliwy i uczuciowy. Swoim bliskim, przyjaciołom byłby w stanie oddać przysłowiową nerkę i choć w jego życiu nie wszystko jest kolorowe i bajeczne to jednak nie poddawał się i parł do przodu, aby spełniać swoje marzenia. Wbrew wszystkim przeciwnościom. Co do Harmony, ona również jest bardzo pewna siebie, to oddana przyjaciółka i partnerka, której każdy by sobie życzył u swojego boku. Jednak może przez to, że mniej treści zostało jej poświęcone to nie obdarzyłam je równie głębokim uczuciem co Cola.   Autorka cofa nas nieco w czasie, kilka lat wstecz, abyśmy poznali przeszłość tytułowego przystojniaka. Wprowadza nas w jego poprzedni związek i to co się wydarzyło pewnego lata i jak to wszystko wpłynęło na naszego bohatera. Bardzo podobał mi się ten sposób prowadzenia fabuły. Sporo pikantnych scen sprawia, że trakcie lektury rośnie temperatura otoczenia. Przeplecione to zostało z problemami rodzinnymi, błędami ludzkimi, które mają wpływ na teraźniejszość. Fabuła trzyma w napięciu i choć spodziewałam się tego jaki będzie efekt końcowy to mimo wszystko ciekawość nie opuszczała mnie nawet na chwilę.  Fabuła trzyma w napięciu i choć spodziewałam się tego jaki będzie efekt końcowy to mimo wszystko ciekawość nie opuszczała mnie nawet na chwilę. Dodatkowym atutem jest sportowe tło całej akcji, co również bardzo lubię w książkach. Czy Cole pogodzi się z przeszłością i ruszy do przodu? Czy to właśnie Harmony będzie tą jedyną, która mogłaby uleczyć jego serce? Koniecznie sięgnijcie po tę książkę i przekonajcie się sami.
Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-11, Przeczytałam,
Zakazana namiętność
AT Michalak0
Okładka ksiązki - Zakazana namiętność

Dwóch braci, jedna kobieta. Czy z trójkąta może wyjść tylko para zwycięzców? Czy można kochać tak samo dwie osoby i nigdy nie wyrzec...

W jego oczach
AT Michalak0
Okładka ksiązki - W jego oczach

Derek Brown ma 34 lata i charakter, który dostarcza mu wielu problemów. Jest właścicielem nieźle prosperującego klubu w Nowym Jorku. Derek...