Córka Cieni. Burza przed ciszą

Trzecia część trylogii Ewy Cielesz odkrywa dalszy ciąg nieprawdopodobnej historii Juliany. Nowe domy, praktyki u szeptuchy, ucieczki, niechciana miłość i miłość niespełniona, powojenna rzeczywistość, dobrzy ludzie, niespodziewany wróg, pasja, ciężka praca, a wreszcie własny dom. Czy wymarzony? Czy odnajdzie w nim szczęście i spokój? Historia bohaterki nie daje czytelnikowi odetchnąć. Pokazuje, że szczęście ma swoją cenę, a w życiu nic nie jest takie, jak się wydaje.

Informacje dodatkowe o Córka Cieni. Burza przed ciszą:

Córka Cieni. Burza przed ciszą - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-07-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Trzecia część trylogii i niestety ostatnia. Trudne życie młodej i ogromnie samotnej Juliany, proza życia w szarej rzeczywistości ustroju komunistycznego. Najbliższa rodzina, która okazała się jej największym wrogiem, niełatwe małżeństwo gdzie uczucie pojawiło się za późno. Wybory, które zawsze mają swoje konsekwencje. Jedna z lepszych trylogii jakie miałam przyjemność przeczytać. Pozostaje tylko żal i rozczarowanie, że to już koniec.
Avatar użytkownika - Monia_35
Monia_35
Przeczytane:2017-04-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiażki w 2017 r.,
Trzeci tom trzyma w napięciu, czytałam i bałam się ,co dalej z główną bohaterką.Los zgotował jej niełatwe życie, a kiedy wydaje się,że jest w miarę spokojnie-kołomyja zaczyna się na nowo. Zakończenie - rewelacja.Ukłon dla autorki za całość. Wg mnie - rewelacyjny materiał na scenariusz filmowy.
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2017-01-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Poznajemy już całą historię trudnego życia Juliany. A wszystko dzieje się na tle, świetnie ujętych przez autorkę, wydarzeń historycznych.

Finał trylogii. Wciągająca historia Juliany. Wyzwania, trudne decyzje, podążanie za marzeniami i cena jaką trzeba za to ponieść.

Burzliwe i niezwykłe losy bohaterki, wyjątkowi ludzie, których spotyka na swej drodze.

Adam pisze cykl reportaży o Julianie. Z fascynacją słucha jej opowieści. Zwraca uwagę na Joannę, córkę Juliany.

Zakończenie nie przypadło mi do gustu. Jednej sytuacji, bardzo wzruszającej i smutnej, spodziewałam się. Nie podobało mi się, jak narozrabiała pewna krnąbrna i egoistyczna dziewczyna. Wolałabym aby pewne miejsce się nie zmieniło.

W tej części podobnie jak w poprzedniej zupełnie niepotrzebne wydają się wstawki o Adamie i Toffi. Rozumiem, że inaczej nie poznalibyśmy losów Juliany, jednak ta współczesna historia jedynie odwlekała poznanie tej istotniejszej.
Kolejne przeżycia dziewczynki z lasu (właściwie już kobiety) nie rozczarowują - są interesujące, wzruszające, niekiedy zabawne. Z pewnością nie nudne!

Avatar użytkownika - kasia441
Przeczytane:2017-06-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Szepty stepowe
Ewa Cielesz0
Okładka ksiązki - Szepty stepowe

Młoda artystka z Krakowa spotyka na swojej drodze ulicznego muzyka, który wniesie w jej poplątane życie uczucie i tajemnicę. Banał? Nie tym razem...

Pochyłe niebo. Ćma
Ewa Cielesz0
Okładka ksiązki - Pochyłe niebo. Ćma

Konsekwencje... Gdyby całkowicie przesądzały o tym, jakie decyzje podejmujemy, ludzki świat prawdopodobnie nigdy nie byłby uporządkowany... Ta myśl determinuje...