Córka Królowej Oceanu

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-10-02
Tytuł oryginału: Daughter of the Siren Queen

Alosa nie jest już więziona. Teraz to ona więzi swoich oprawców.

Alosa wykonała zadanie. Nie tylko odzyskała fragmenty mapy prowadzącej do legendarnego skarbu, ale i uwięziła na swoim statku piratów, którzy ją wcześniej pojmali. Jej uwagę wciąż jednak rozprasza bardzo atrakcyjny i niespodziewanie lojalny pierwszy oficer Riden, choć w tej chwili znajduje się on pod jej rozkazami.

Dziewczyna spodziewa się, że nikczemny Vordan stanie wkrótce przed obliczem sprawiedliwości jej ojca. Pirat jednak zdradza tajemnicę, którą rodzic trzymał w sekrecie od lat. Alosa wraz z załogą bierze udział w śmiertelnie niebezpiecznym wyścigu, konkurując z przerażającym królem piratów. Pomimo zagrożenia, dziewczyna ma pewność, że dotrze do skarbu jako pierwsza... bo, mimo wszystko, jest przecież córką królowej oceanu.

Tagi: bóg Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Córka Królowej Oceanu

Opinie o książce - Córka Królowej Oceanu

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-10-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 2019, 52 książki 2019, Dla młodzieży,

Alosa wykonała powierzone jej zadanie. Poza odzyskaniem fragmentów mapy, która prowadzi do legendarnego skarbu uwięziła na swoim statku piratów, którzy wcześniej ją więzili. Jednak jej uwagę wciąż rozprasza bardzo atrakcyjny i niespodziewanie lojalny pierwszy oficer Riden, chociaż obecnie znajduje się pod jej rozkazami.

Nikczemny Vordan zdradza tajemnicę, którą ojciec Alosy trzymał w tajemnicy od lat. Dziewczyna wraz ze swoją załogą bierze udział w nieśmiertelni niebezpiecznym wyścigu . Jednak pomimo zagrożenia Alosa ma pewność, że dotrze do skarbu pierwsza, przed swoim ojcem.

Zakochałam się w tej powieści od pierwszego wejrzenia. Rozkochała mnie w sobie niesamowita okładka, jednak treści też niczego nie brakuje. Jestem zachwycona. Pokochałam obie części tej powieści. Zarówno "Córka królowej piratów", jak i " Córka królowej oceanu" zostaną w moim sercu na bardzo długo czas.

Powieść należy do literatury młodzieżowej.

Tricia Lavenseller znowu zachwyca kolejną częścią losów Alosy. To po prostu niesamowite, jak bardzo mnie wciągnęły obie części. Z chęcią przeczytałabym je ponownie.

Długo czekałam na drugą część "Córki króla piratów" i mogę szczerze powiedzieć, że ani trochę się nie zawiodłem i polecić ją każdemu.

Alosa jest niesamowitą bohaterką, która potrafi sama o siebie zadbać, podejmować trudne decyzje. Takie bohaterki kocham. Alosie z pewnością nie brakuje też pewności siebie.

Warto też zaznaczyć, że całość powieści dopełniał również wątek romantyczny. Nie mogłam się doczekać, jak to się skończy.

Piracka dylogia, która potrafi skraść serce, wzruszyć i rozbawić do łez. Takich książek mi brakowało. 300 stron można pochłonąć w kilka godzić, co jest miłą odskoczną od wielotomowych i obszernych serii, które ostatnio są niezwykle popularne. Historia Alosy była dla minie prawdziwym powiewem świeżości. Czyta się niezwykle lekko. Wszystkie sceny walk są bardzo ekscytujące. Syreny intrygują, a wojna córki z ojcem skłania do refleksji. Nie oczekujcie wybuchów emocji, skomplikowanych intryg i zawiłych wątków, jest to typowo literatura rozrywkowa, która jest po prostu przyjemną powieścią. Riden nieco mnie zawiódł i pokazał się z gorszej strony. Nie podobało mi się jego zachowanie. Wielokrotnie wpadł w gniew i miał pretensję do Alosy, by dzień później stwierdzić, że jednak nie miał racji. Jest to chyba największy minus, którego nie mogę przemilczeć. Pomijając ten fakt, to „Córka królowej oceanu” to świetna powieść awanturnicza, w której nie zabraknie gorącego romansu. Jeśli macie ochotę na coś lekkiego, a przy tym oryginalnego, to jak najbardziej Polecam! 7/10

Pomysł na fabułę ciekawy, akcja trzyma nas w napięciu i czyta się dobrze, ale denerwowała mnie bardzo główna bohaterka.

Alosa zachowuje się jakby pozjadała wszystkie rozumy, sama nie wie czego chce i próbuje wszystko i wszystkich zdominować. Zdecydowanie wolałam jej postać w pierwszej części. Drażniło mnie też, że Alosa była rozwiązaniem na wszystkie kłopot i tylko ona innych z tarapatów.

Pierwsza część bardzo mi się podobała, druga zdecydowanie mniej. Co nie zmienia faktu, że obie książki były przyjemnymi lekturami na jeden wieczór.

Avatar użytkownika - Nessi98
Nessi98
Przeczytane:2020-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki 2020,
Córka Króla Piratów
Tricia Levenseller0
Okładka ksiązki - Córka Króla Piratów

,,- Pójdziesz z nami. - Myślę, że szybko się nauczysz, kapitanie, że nie lubię, gdy ktoś mi mówi, co mam robić." Wysłana na misję, by odnaleźć...

Cienie między nami
Tricia Levenseller0
Okładka ksiązki - Cienie między nami

,,Ciała pierwszego i jedynego chłopca, który złamał mi serce, nigdy nie znaleziono. I nikt go nigdy nie znajdzie". Alessandra Stathos, druga córka lorda...

Żony Konstancina
Ewelina Ślotała