Crom i uczeń czarnoksiężnika

Tom 1 cyklu Crom

Crom nie jest zwykłą dziewczynką. Jest zadziorna, pyskata i robi tylko to, na co ma ochotę. Crom jest niezwykła też z innego powodu – jej iskra jest inna. Nie większa, ale mocniejsza. I nikt nie wie dlaczego.

Darek von Deth chce zabić Crom i przejąć jej iskrę. Dzięki niej jego uczeń, Per, stanie się wreszcie czarnoksiężnikiem... Nie łatwo jednak zabić kogoś takiego jak Crom. I to nie ważne, czy jest się największym czarnoksiężnikiem, magicznym Villem czy Czarną Królową.

Kiedy Crom spotyka na drodze ucznia czarnoksiężnika, zaczyna się jej wielka podróż. W towarzyskie druida, Montgomerego P. Bora i Pera, rozpoczyna wędrówkę przez potężne i pełne magii lasy Królestwa Baśni, Mitu i Legendy. Zanim podróżni dotrą do stolicy Mu, spotka ich wiele przygód, i dołączy do nich wielu przyjaciół: krasnolud Bjorn Bjornson Junior, wilkołak Wilk Bardzo Zły i Harry, mały chłopiec znany wszystkim jako… Czerwony Kapturek.

Całe szczęście, że ktoś czuwa nad Crom, a miecz Rudobrodego – Iskra Bohatera – nieustannie ostrzega przed niebezpieczeństwem. Czarny Mistrz wciąż czai się gdzieś w pobliżu…

Informacje dodatkowe o Crom i uczeń czarnoksiężnika:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2012-03-15
Język oryginału: Polski

Kup książkę Crom i uczeń czarnoksiężnika

Crom i uczeń czarnoksiężnika - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, fantastyka, SF, przygoda,
Lekka książka opowiada o przygodach Crom - dziewczynki z którą powiązane jest wędrowne zaklęcie. Wraz z poznanymi wna początku historii - druidem i czarnoksiężnikiem - wyruszają w drogę, by poznać swe przeznaczenie. Jak się okazuje na bohaterów czeka sporo niespodzianek. Crom ściga Ville, do tego dziewczyna dowiaduje się, że pochodzi z rodziny czarodziejów d'Morney. Po drodze w baśniowym lesie spotyka Złego Wilka i Czerwonego Kapturka, który się okazuje chłopcem o imieniu Harry, a także krasnoluda o imieniu Bjorn. Wiele takich dodatkowych niespodzianek kryje się w tej książce.
Rewelacyjna historia Crom, młodej dziewczynki, która była świadkiem upadku największego czarnoksiężnika Darka. Babcia wysyła dziewczynkę w pogoni za Druidem i chłopcem, który nigdy nie chciał być złym magiem. Przeżywają ciekawe, ale nader niebezpieczne przygody w drodze do miasta Mu.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2012-03-05, Ocena: 1, Przeczytałam,
Nie zgadzam sie z opinią Shi4, mimo iż tak zgrabnie posługuje się ona słowem:) Jak dla mnie to straszna głupota, Czerwony Kapturek chłopcem?
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Dla dzieci, Mam,
Czasem bardzo przyjemnie jest się cofnąć w czasie i poudawać, że znowu jest się dzieckiem. Taki wehikuł dla mnie stanowiło właśnie przeczytanie tej książki. Tytułowa, niespełna dwunastoletnia bohaterka mieszka wraz z mamą, babcią i licznym rodzeństwem na obrzeżach niewielkiej miejscowości. Pewnego razu natyka się w lesie na złego czarnoksiężnika i jego ucznia Pera. mag nakazuje chłopcu zabić Crom. Na szczęście Pera coś powstrzymuje i ostateczny cios zadaje czarnoksiężnikowi, który ginie. Lecz oboje - Crom i Per- tracą przytomność i o mało nie przypłacają tej przygody życiem. Tak oto zaczyna się przyjaźń łącząca ta dwójkę wzmocniona jeszcze trudną wyprawą pełną niebezpieczeństw, w której towarzyszy im druid - przyjaciel babci Crom. Historię czyta się całkiem przyjemnie szybko. Pojawiają się w niej postacie znane ze starych baśni, ale w całkiem innej osłonie. Na przykład dowiadujemy się, że czerwony kapturek tak naprawdę jest... sześcioletnim chłopcem, a Zły Wilk jednak nie jest taki zły. Podsumowując, książkę polecam nie tylko 10-12 letnim dziewczynkom, ale wszystkim młodym duchem kochającym baśniowy świat czarów ;)
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien