Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788327673718
Liczba stron: 96
Tytuł oryginału: Everyday miracles

Ocena: 6 (3 głosów)

Na skraju tej łąki, co w tańcu wciąż gnie się, jest świat pełen cudów. Gdzie cuda są? W lesie! Dzieci w sposób naturalny zachwycają się przyrodą. Ochoczo obserwują motyle, mrówki i ślimaki; brodzą w kałużach i grzebią w piasku; zbierają liście, muszle, kasztany czy kwiaty. I zadają przy tym mnóstwo pytań. Warto tę ciekawość zaspokajać, a jeszcze lepiej podsycać, bo chłoną wiedzę jak gąbka. A że natura potrafi być tajemnicza, dziecięca wyobraźnia uruchamia się z łatwością... Ten czarowny świat udało się zamknąć w równie niezwykłej książce - ,,Cuda w lesie". To barwna opowieść o dużych i małych mieszkańcach lasu, o niezwykłych zjawiskach, które zachodzą w naturze każdego dnia i o tym, że wszystkie elementy w przyrodzie są ze sobą powiązane. Z dziewięciu opowieści młodzi czytelnicy dowiedzą się m.in., jak rosną grzyby i czy drzewa ze sobą rozmawiają; zrozumieją, jak pożyteczne są żuki i pszczoły; jak kijanka zamienia się w żabę; co ćma widzi w nocy i czym różni się życie ptaków i ssaków w stadzie. Niezwykłości przyrody zostały przedstawione w równie oryginalny sposób - za pomocą... wierszowanych opowieści. Ich autorka, brytyjska pisarka i poetka Gabby Dawnay dowodzi, że dzięki lekkim, melodyjnym rymom Cuda w lesie sprawdzą się do poduszki równie doskonale jak bajki! Lektura każdej opowieści zajmie nie dłużej niż pięć minut - akurat tyle, by poczytać dziecku wieczorem, pomóc mu się wyciszyć i ukołysać do snu. Z wielkim wdziękiem książkę przetłumaczyła Katarzyna Huzar-Czub, uroczo zilustrowała bułgarska artystka Mona K., a nad poprawnością merytoryczną czuwał dr Mikołaj Golachowski. Każdy rozdział kończy strona informacyjna z ciekawostkami. Książka ma twardą szytą oprawę, okładkę zdobią misterne złocenia. Niebanalna treść, dopracowana szata graficzna i staranność edytorska czynią ,,Cuda w lesie" niezwykle wartościową propozycją na prezent dla małych miłośników przyrody.

Kup książkę Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem

Avatar użytkownika - kulturadladzieci
kulturadladzieci
Przeczytane:2023-04-16,

Lubicie naturę? 🌿 Świetnie się składa, bo już wkrótce na rynku pojawi się cudowna książka dla dzieci: "Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem". Wydana nakładem wydawnictwa @harperkids_polska.

Ta książka to skarbnica wiedzy o lesie. 🌳 Poznacie tajemnice grzybów i dowiecie się, jak działa leśny internet, odkryjecie sekret komunikacji drzew. 🌲 Przyjrzycie się jeleniowi szlachetnemu, szpakom, metamorfozie żaby i jelonka rogacza. 🪲 Znajdziecie się na kolorowej, kwietnej łące, pełnej pszczół, motyli, a nocą - latających ciem. 🦋 Zaciekawieni?

Dziewięć wierszowanych opowieści odkryje przed Wami, to co w przyrodzie najbardziej interesujące. 🍀 Lekkie, wpadające w ucho historie przekazują ogrom ciekawostek o życiu w lesie. Każda z nich jest odrębną historią, więc można czytać je w dowolnej kolejności. 👌 Autorka zadbała też o uporządkowanie wiedzy i po każdej opowieści dodała dokładnie opisane i rozrysowane ciekawostki. 👍 Gabby Dawnay "nie boi się" trudnych słów. Maluchy dowiadują się, czym jest mikoryza, fotosynteza czy spory. Choć pojęcia mogą na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowane, to wyjaśnienia są naprawdę proste. 😉

Ta książkowa perełka jest prawdziwą ucztą dla małych miłośników przyrody. 👦 Ma twardą oprawę i okładkę zdobioną złocieniami. Pięknie się mieni w dłoniach. Szata graficzna to coś, co zdecydowanie ją wyróżnia. 😍 Bajkowe ilustracje, prosto z krainy wyobraźni są jednymi z piękniejszych, jakie widziałam w książkach dla dzieci. 👌One naprawdę zachwycają.

Dawka wiedzy o naturze zarówno dla małych, jak i dla dużych. 👩‍🦰 Krótkie historie o niesamowitej przyrodzie zaskakują ciekawostkami, ale nie przytłaczają informacjami - dlatego, zarówno młodszy, jak i starszy czytelnik patrzy na nie z podziwem. 👧 Polecam gorąco! ☺️

Link do opinii

Las od zawsze kojarzy mi się ze spokojem i odpoczynkiem, w dzieciństwie często w niedzielę chodziliśmy tam z tatą na spacery, a teraz mieszkam prawie obok lasu i uwielbiam ten widok.
Cuda w lesie to książka, która rozkochuje w sobie czytelników, tych młodszych, jak i tych starszych, w pierwszej kolejności przyciąga nas do niej okładka, ale potem odkrywamy również piękne wnętrze. Całość ma formę wierszowaną, pięknymi rymami odkrywamy cuda, które dzieją się wśród zwierząt, w lesie, na niebie i w wodzie, mamy tutaj opowieści o pszczołach, jelonkach rogaczach, żabach, szpakach, królikach oraz wielu innych zwierzętach. Ciekawe są również nauki o fotosyntezie, zapytaniu roślin, metamorfozie żaby, czy też tajemnicy grzybów, każdy z tych tematów brzmi bardzo intrygująco i jest opisany w taki sposób, że bardzo łatwo przychodzi nam przyswajanie nowych informacji.
W sposób miły i przyjemny dziecko poznaje las i wszystko, co się w nim dzieje, książka jest dość obszerna, ale tekstu nie ma aż tak dużo, jakby się nam wydawało, największa część książki to ilustracje. Zdecydowanie grafika wygrywa w tej książce, jest ona naprawdę piękna i zachwyca na każdej stronie, ilustracje utrzymane są w tym samym stylu, mamy dużo szczegółów i zwierzęta są bardzo podobne do tych, które widzimy na żywo. Niesamowite jest to, że pomimo tego, że na rynku jest już tak wiele książek, pozycji, które również poruszają temat lasu, to nowe publikacje są w stanie się wybić i naprawdę obronić tym, co mają w swoim wnętrzu, ta zdecydowanie należy do tych, które sprawiają, że nie da się przejść obok nich obojętne.
Nas ta pozycja urzekła wszystkim, zarówno, pomysłem, tekstem, jak i grafiką, spędziliśmy przy niej dużo czasu, czytając i opowiadając o tym, co widzimy, odpowiedziałam również na mnóstwo pytań i na pewno jeszcze nie raz do niej wrócimy.

Link do opinii

Las to miejsce, gdzie żyją obok siebie zwierzęta oraz rośliny i to właśnie o nich będziemy czytać w książce. Poznamy bliżej mieszkańców, zobaczymy, jak rosną, dowiemy się, co lubią, jakie mają relacje między sobą i wiele więcej. Ta pozycja zdecydowanie jest skarbnicą wiedzy o lesie i jego mieszkańcach, a także zjawiskach, jakie można w nim obserwować.

Tekst rymowany, wpadający w ucho. To sprawia, że dziecko słucha z przyjemnością, a wszystko łatwiej będzie mu zapamiętać. Doskonale też nada się dla starszaka, zaczynającego przygodę z samodzielnym czytaniem.

Opowieści w książce jest dużo, a każda tak samo ciekawa i wciągająca. Sporą zaletą jest fakt, że są one dość krótkie. Dlatego doskonale na czytanie przed snem.

Na początku znajdziemy spis treści, dzięki któremu dowiemy się, co jest na jakiej stronie. To zdecydowanie ułatwia wybór opowieści do czytania.

Wizualnie książka po prostu zachwyca. Ilustracje są piękne, ciężko od nich oderwać wzrok. Wszystkie są adekwatne do treści i zachęcają do jej poznania.

Okładka twarda i solidna. Takie rozwiązanie sprawia, że nie zniszczy się szybko, nawet w rączkach tych młodszych czytelników.

„Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem” to kolejna nowość z serii, którą uwielbiam, czyli Akademii mądrego dziecka i również tym razem się nie zawiodłam. Książka bawi i uczy, a do tego jest cudowanie wydana. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Książka zawiera dziewięć ciekawych opowieści, o tym co dzieje się w lesie każdego dnia. Poznamy jego mieszkańców takich jak: zająca, jelenia szlachetnego, szpaka czy jelonka rogacza. Dowiemy się coś więcej o żabach i kijankach, o tańcu miodnej pszczoły, o leśnym internecie i procesie fotosyntezy. Nie zabraknie tutaj również informacji o grzybach i ich przyjaźni z drzewami oraz o tym co dzieje się w lesie w nocy.

Każdy rozdział zakończony jest krótką informacją, która przybliża zjawiska i zależności zachodzące w przyrodzie jak np. przeobrażenie się kijanek w żaby. Tekst w książce to wiersz, który jest napisany w taki sposób, by wyciszyć dziecko przed snem.

Na dużą uwagę zasługują w tej książęce wspaniałe, kolorowe ilustracje. Są wykonane w ciepłych kolorach, które koją oko i działają wyciszająco. Gdy ogląda się tę książkę i czyta czuje się jakby stało się pośrodku lasu i czuje się spokój. Książa jest doskonałą lekturą do wspólnego czytania. Myślę, że nie tylko przed snem, ale również warto po nią sięgnąć, gdy po prostu jest nam źle. Działa naprawdę kojąco.

Książka na pewno jest oryginalną formą przekazania dużej porcji wiadomości z leśnego królestwa. I bardzo nam ta forma spodobało się.

 

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy