Czarny Dom

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2002 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7648-376-4
Tytuł oryginału: Black House
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Mastalerz Marek

Tom 2 cyklu Talizman

Dwadzieścia lat temu Jack Sawyer zawędrował do Terytoriów, by ocalić swoją matkę i jej Dwójniczkę przed śmiercią. Obecnie Jack jest byłym funkcjonariuszem wydziału zabójstw policji Los Angeles i mieszka w małym mieście w Wisconsin, prowadząc spokojne życie. W okolicy dochodzi jednak do serii koszmarnych morderstw, przypominających popełnione kilka dziesięcioleci temu zbrodnie obłąkanego Alberta Fisha, a ich sprawca zostaje nazwany Rybakiem. Miejscowy komendant policji, przyjaciel Jacka, prosi go, by pomógł w śledztwie. Wkrótce rodzi się pytanie: czy zabójstwa te są dziełem psychopaty, czy też spokojnym miasteczkiem zawładnęła tajemnicza, złowroga siła? Jack wraz z nowymi przyjaciółmi będzie musiał szybko znaleźć na nie odpowiedź, w przeciwnym razie mogą zginąć kolejni ludzie. Do spółki z Aniołami Piekieł rusza do walki z nieznanym, którego potęga przerasta wszelkie oczekiwania. Wynik tej próby sił do ostatniej chwili pozostanie niepewny.

Kup książkę Czarny Dom

Opinie o książce - Czarny Dom

Avatar użytkownika - PrzyKawieZKsiazk
PrzyKawieZKsiazk
Przeczytane:2017-04-29, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
Akcja kręci się wokół mordercy, który brutalnie morduje dzieci. Umiejscowiona jest w małym miasteczku o bardzo rozbudowanym krajobrazie, lecz błędem jest to, że autory zmuszają czytelnika do zapoznania się z każdą jego częścią. Poznajemy także mnóstwo nieinteresujących mieszkańców, spośród których Jack, nasz główny bohater, da się lubić, ale ma tendencję do "kilku akapitowego" zastanawiania się co by było gdyby... Atutem książki jest okładka. Książka ładnie wygląda na półce i miło się na nią patrzy. Oprócz tego, że książka cierpi na brak akcji, posiada takie momenty, dzięki którym nie da się jej nie zauważyć. Można to uznać za pozytyw. Bohaterowie podejmują wtedy śmiałe kroki, sceny robią się krwawe, a co najważniejsze - wzrasta nasze zainteresowanie. Akcja książki jest nierówna i nie wiadomo tak naprawdę czyja to wina, Kinga, Strauba? Może porażką okazała się ta praca w duecie? Nie wiadomo które fragmenty są czyje, ale takie roztrząsanie tematu nic nie da. Książka ta na pewno nie jest arcydziełem. To raczej rozwlekłe dzieło, jest nieciekawe i działa jak usypiacz. Ciężko polecić mi tę książkę, gdyż nie chce, aby jej przeczytanie okazało się stratą czasu.
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Sielski krajobraz Wisconsin, piękne lato, wakacje i jako dodatkowa atrakcja seryjny morderca dzieci i kanibal. Tak właśnie wygląda tło historii Jacka Sawyera, emerytowanego policjanta, obdarzonego wyjątkowym talentem detektywistycznym, który siłą przeznaczenia zamieszany zostaje w polowanie na Rybaka. Pierońska Piątka piwowarów, ślepy komentator sportowy i pozostali mieszkańcy małego amerykańskiego miasteczka to pozostali bohaterowie tej letniej "przygody", która swój początek i koniec ma w stojącym na uboczu tytułowym Czarnym Domu. Zdecydowania dobra historia, mająca dużo odniesień do "Talizmanu", którego niestety nie czytałam, ale pomimo tego nie przeszkadza to zbyt w odbiorze "Czarnego domu". Warto.
Avatar użytkownika - Natalka2019
Natalka2019
Przeczytane:2020-02-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

Oto jedna z wielu książek Mistrza. Jack Sawyer razem z Pierońską Piątką dociera pod Czarny Dom. Z niego przenoszą się, aby odszukać Rybaka i zaginione dziecko. Tam okazuje się, że dzieci jest więcej i zasilają one straszliwą machinę. Jackowi udaje się je uwolnić i przy okazji zburzyć budowlę, przez co równowaga między normalnym światem a Terytoriami się niszczy. Rybak zostaje zabity, a mężczyźni razem z maluchami powracają i oddają pociechy rodzicom. Na koniec zostaje zorganizowana publiczna rozmowa z wybawcami dzieci, podczas ktorej Jack zostaje postrzelony przez żonę jednego z oskarżonych i skazanych dzięki niemu przestępców. Jedynym ratunkiem dla niego jest pozostać na zawsze w Terytoriach.

Avatar użytkownika - Natalka2019
Natalka2019
Przeczytane:2019-12-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

Świetna książka. W małym miasteczku dochodzi do serii zabójstw i zniknięć dzieci. Rodzice ofiar dostają listy i części ciał swych pociech. Policjant Jack na pomoc w rozwiązaniu sprawy. Tymczasem Jack jest prześladowany przez własne demony. Znajduje niewiadomo skąd pióra i nie może pozbyć się wspomnień. Mimo to robi postępy w śledztwie. Odkrywa, że sprawa ma związek z tajemniczym czarnym domem stojącym w lesie.

Już sama okładka przyśpiesza bicie serca, nasze tętno buzuje coraz mocniej, mocniej i jeszcze mocniej. Taki czarny dom w środku lasu, który wygląda na opuszczony od razu, z miejsca budzi w człowieku przerażenie. Do tego wszystkiego jeszcze ten czarny kruk, o złowrogim wyglądzie.
Okładka, okładką, ale myślę, że gdyby komuś zdarzyła się sytuacja, w której przykładowo kończy czytać tę książkę, jest noc lub wieczór, nieważne..., ważne że jest ciemno, a niedługo trzeba wyjść z domu, by gdzieś pójść, coś zrobić..., jeszcze gorzej by było, gdyby ktoś taki mieszkał w lesie lub tuż przy nim.
To taki luźny scenariusz z mojej strony, być może nierealny, ale gdyby się wydarzył wyobraźnia takiego człowieka pracowałaby na najwyższych obrotach..., jej czujność miałaby najwyższy stopień gotowość, by w razie czego brać nogi za pas i gonić, tam gdzie pieprz rośnie...ciary by były na bank...

King oczywiście nie zawiódł, powrót do Terytoriów był wręcz sentymentalny, a największe zaskoczenie wywołało powiązanie "Talizmanu" z "Mroczną wieżą" - tej drugiej nie czytałam, nie byłam więc świadoma, że ma coś wspólnego z Jackiem Sawyerem. Bardzo na plus.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2018-02-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Rybak porywa i morduje dzieci. Obrzydliwym dzieciożercą jest 85letni pensjonariusz Domu Starców Maxtona. Nie spodziewa się, że ostatni przez niego chłopiec (10letni Tyler Marshall) wykończy go gołą ręką. Jack Sawyer zaś spotka w Terytoriach miłość i to wybiera sobie nie byle kogo, bo nową królową:)

Talizman
Stephen King, Peter Straub0
Okładka ksiązki - Talizman

Jack Sawyer, dwunastoletni syn chorej na raka aktorki, wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack...

Gladiatorzy z obozów śmierci
Andrzej Fedorowicz