Czarodziejka Dadziejka

Piękna bajka opowiadająca o przygodach Czarodziejki Dadziejki i jej leśnych przyjaciołach.
Poznaj przygodę zagubionego bursztynowego smoka. Przepiękne ilustracje pełne detali przyciągną uwagę każdego dziecka.
Okładka twarda i miękka dostępne na www.dadziejkaimario.pl

Informacje dodatkowe o Czarodziejka Dadziejka:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-05-26

Kup książkę Czarodziejka Dadziejka

Czarodziejka Dadziejka - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-11-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jest to bajka, która nie tylko pobudzi wyobraźnię, ale i nakłoni do pomagania innym. Spotkamy tutaj smoka, który zagubił się w lesie i nawet nie potrafił sobie przypomnieć kim jest i jak ma na imię. Zadziwiony jego wyglądem kotek Leoś postanowił zaprowadzić go do jedynej osoby, która jego zdaniem powinna mu pomóc. Niestety i sama Czarodziejka Dadziejka, choć posiadała niesamowicie ogromną biblioteczkę na wszelakie tematy, nie odnalazła wzmianki o bardzo błyszczącym smoku. Na szczęście była tu jeszcze jedna bardzo mądra i wiekowa osoba, która mogła w tej sprawie pomóc. Jednak aby ją przywołać, bohaterzy musieli wykonać pewne zadanie. Jak sądzicie, czy udało im się je zrobić? Kim tak naprawdę był spotkany smok i dlaczego z biegiem czasu się kurczył? Czy postacie będą potrafili mu pomóc, czy zniknie niczym kropelka wody wystawiona na słońce?
Oj przyznaję, że nie jest to typowa bajka dla dzieci. Otóż te zwyczajne zanim na dobre się zaczną są bardzo przewidywalne. Tutaj natomiast wystąpił element zaskoczenia, który nawet mnie rozbawił. Wiem jednak, że dzieci zareagują na niego dużym zdziwieniem. Wielkim symbolem mądrości jest zawsze drzewo, więc i taki motyw tutaj znajdziemy. Zanim ktokolwiek się tutaj pojawi, poznamy jego dokładny opis. Piękną postacią jest tutaj sama czarodziejka, która jest naprawdę śliczna i mądra. Jej postać dziecko może traktować jako odzwierciedlenie matki, która na wszystko znajdzie radę. Inne zwierzęta, które tutaj występują są bardziej ukazane jako dzieci, które znają zasady dobrego wychowania, lecz nic nie poradzą na to, że lubią się też troszkę nieostrożnie bawić. Cała książka jest bardzo malownicza, wszystkie jej barwy są ciepłe i mają sugerować bezpieczeństwo. Druk jest większy, by te starsze dzieci nawet same mogły ją przeczytać. Jest napisana językiem bardziej dziecięcym, stąd wniosek, że postacie nie są dorosłe, prócz tych u których tej pomocy szukają. Ciepła opowieść, której przekazem jest pomóc innym w potrzebie. Idealna na prezent dla dziecka do 9 roku życia:-)