Czarownik Iwanow

Tom 2 cyklu Kroniki Jakuba Wędrowycza

Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną obserwacją obyczajową. Ta ostatnia sprawia, że wszelkie potwory, demony i wampiry trapiące Jakuba Wędrowycza, są znacznie mniej przerażające niż podejrzenie, które ogarnia w pewnym momencie czytelnika - mianowicie, iż ów wiejski pejzaż krainy Wędrowycza nie jest jedynie fantazją. (Anna Brzezińska)

Jakub Wędrowycz - Niemal natychmiast wszedł do panteonu postaci najbardziej lubianych przez polskich czytelników. Dlaczego? Może z powodu tego, że Wędrowycz jest swego rodzaju anty-bohaterem. Nie w stylu hollywoodzkiego głupka, lecz twardego, trzeźwo myślącego człowieka z ludu. A nade wszystko obdarzonego specyficznym gatunkiem cynicznego humoru (Ewa Białołęcka)

Informacje dodatkowe o Czarownik Iwanow:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Tłumaczenie: brak

Tagi: Bestsellery Polskiej Fantastyki Mistrzowie Polskiej Fantastyki

Kup książkę Czarownik Iwanow

Czarownik Iwanow - opinie o książce

Opowiadania o Jakubie Wędrowyczu, które potrafią rozbawić każdego. Pogoń za czarownikiem, zamiana dusz dziewczyny z koniem, wizyta w piekle, zabijanie nieboszczyków podejrzanych o bycie wampirami, a to wszystko w tej jednej książce. W niej przeczytamy również co skarpeta Wędrowycza potrafi zrobić z krokodylem.

Typowy Wędrowycz - trochę śmiechu, trochę prostactwa, trochę ciekawych pomysłów. Szybka, przyjemna lekturka :)
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Uwielbiam humor Wędrowycza, wszystkie jego pomysły, spryt i bystrość umysłu. Historia lekka, co chwilę wywołująca uśmiech. Idealne na złe chwile.
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Książka pełna dobrego czarnego humoru. Pierwsza po jaką sięgnęłam z tego cyklu i chętnie przeczytam kolejne. Jakub Wędrowicz główny bohater mieszkający na wsi, złapany za rozkopywanie grobów. Nie jest jednak hieną cmentarną. Jego zdaniem jest ochrona mieszkańców przed wampirami i demonami. Za co całkiem nieźle mu płacą.Pieniądze jednak wkłada do słoika i zakopuje w ziemi i stawia czoła coraz to większym przeciwnikom. W najdłuższym tytułowym opowiadaniu zmierzy się z czarownikiem, pojawia się też "kicia" studentka pisząca o nim pracę. średnio wierzy w czary więc trochę się zdziwi znajdując się nagle w ciele klaczy. Jednak moim zdaniem lepsze są, krótkie opowiadania znajdujące się w książce a w szczególności "Kocioł", czyli mała wizyta w piekle ;)
Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Co by tu napisać, ach, co by tu napisać! To dopiero druga część serii, a ja już nie wiem co napisać. Nie dlatego że wszystko napisałam wcześniej, nie. Dlatego że już, teraz, zaraz chce przeczytać kolejną część! I jeszcze kolejną! Ciągle mi mało, tak szybko, miło i przyjemnie czyta się te opowiadania, a jak fantastycznie poprawiają humor!
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 4, Przeczytałem, 52_Książki_2014,
Czarownik Iwanow to pierwsza książka Pilipiuka po którą sięgnęłam. Mimo wielu obiekcji co do tego autora, książkę czyta się dość przyjemnie. Potrzeba kilku stron, żeby wciągnąć się w zupełnie inny klimat tematyki fantasy niż ten do którego przywykłam. Smaczku i humoru dodaje postać głównego bohatera Jakuba- człowieka którego już niejeden diabeł próbował ściągnąć do piekła. Dziarski staruszek, który potrafi wysadzić pół bloku z zemsty na gołębiach. Pozycja po którą warto sięgnąć w wolnej chwili.
Avatar użytkownika - Bajabongo
Bajabongo
Przeczytane:2010-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Najlepsza z trzech części cyklu, które posiadam. Każde opowiadanie mogę powtarzać po stokroć - tytułowe również. Yummy!
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Przeczytało się szybko, lekko i z zainteresowaniem.Dużo fantastycznego humoru:)
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2010-02-23,
Druga część przygód bimbrownika i egzorcysty amatora. Pełna specyficznego lekkiego humoru. Czyta się świetne.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-23, Mam,
Super się czyta.. Polecam na smutne dni ;)

To nie jest moje pierwsze spotkanie  z Wędrowyczem. I na pewno nie ostatnie.  Właśnie takiej lektury  potrzebowałam  na poprawę humoru. A nieraz roześmiałam  się  w głos. Czarownik Iwanow to zbiór opowiadań  różnej treści i długości. W każdym z nich Jakub na swój sposób  zmaga się  z przeciwnikiem.  I wygrywa. Nie da rady mu ani wampir, ani czarownik, ani sam Boruta. Milicja też nie... Na całe szczęście.  No, czasem pokona go bimberek... Ubawiłam  się setnie. Polecam z całego serca.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2022-01-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022, Legimi,

Drugi tom serii o Jakubie Wędrowyczu za mną.
Tu również mamy kilka opowiadań, z których wiodącym jest ,,Czarownik Iwanow".
W tej części możemy podpatrzeć jak wyglada praca egzorcysty- amatora; uczestniczyć w potyczkach jego z tytułowym czarownikiem Iwanowem, a także dopingować Jakuba przy próbie opuszczenia piekła (dokąd trafił nie z własnej woli).
Jest zabawnie, dużo się dzieje, są czary, zamiana dusz i iluzja.
Mnie się podobało. Polecam

Zbiór zabawnych opowiadań fantasy w klimacie PRL.

Avatar użytkownika - magducha
magducha
Przeczytane:2020-01-17, Przeczytałam, Książki 2020,

Bajka dla młodzieży. W samochodzie słucha się całkiem fajnie. Książka jak najbardziej nadaje sie na podróże.

Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2023-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiazki 2023,
Carska manierka
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Carska manierka

Krótkie i barwne historie utkane w niezwykłą kompozycję światów. Książki Andrzeja Pilipiuka już ponad dziesięć lat cieszą się wyjątkową popularnością...

Zagadka Kuby Rozpruwacza
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Zagadka Kuby Rozpruwacza

Wreszcie pojawił się bohater, co znajdzie radę na wszystko: i na wampira, i na utopce, i na milicję, i na wrednych sąsiadów. Każde opowiadanie jest tak...