Czas nadziei

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381955256
Liczba stron: 400
Język oryginału: polski

Ocena: 4 (1 głosów)
Inne wydania:

Czas na Podlasiu mija powoli, a spokojne wieczory otulają ciepłem na długie godziny.

Pachnące słodyczą wnętrze małej cukierni, wydaje się być idealnym miejscem na chwilę odpoczynku i zadumy przy filiżance gorącej czekolady. W takich chwilach dobrze jest mieć tuż obok dłoń, która przyjaźnie ułoży się na ramieniu i da znać, że wszystko co dobre, niekoniecznie jest za nami.

Rodzinne tajemnice powoli wychodzą na światło dzienne. Helena staje się beztrosko nieuważna, przyjmując za pewnik stałość własnego małżeństwa.

Małgorzata postanawia pozostawić sprawy własnemu biegowi i nie ingerować w to, co szykuje dla niej los. Nawet gdy ten przekornie postanowił przyciągnąć do siebie ludzi, którzy z założenia nie powinni być razem.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Czas nadziei

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czas nadziei

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:,

"Czas nadziei" to moja pierwsza przygoda z Joanną Kruszewską. Świetna pozycja na długie, letnie dni. To przede wszystkim książka o rodzinnych tajemnicach i poszukiwaniu szczęścia.

Iwona to starsza kobieta, która cały czas analizuje swoje małżeństwo i skrycie tęskni za byłym mężem, który ją zdradził na początku małżeństwa i cały czas udawał, że wszystko jest w porządku. Nagle okazało się, że Leszek ma drugą córkę, o której podobno nic nie wiedział.

Poznajemy również Lenę i Małgorzatę. Dwie przyrodnie siostry, które mają ze sobą słaby kontakt.

Książka porusza wiele problemów, które są bardzo życiowe. Mowa tu o rozwodzie, o trudnych relacjach rodzinnych, ale również kłótnie małżeńskie dotyczące podziału obowiązków.

Książka jest bardzo nostalgiczna i skłania do refleksji.

"... każda rana ma to do siebie, że się prędzej czy później zagoi".

"... z blizną da się żyć. Szpeci, czasami ciało, czasami duszę. Na pewno wpływa na to, jak się widzi rzeczywistość dookoła, ale da się z nią żyć".

Historia zawarta w książce pokazuje jaki los potrafi być przewrotny.

Link do opinii

 Małżeństwo Iwony i Leszka przechodzi kryzys. Wszystkiemu winna przed laty zdrada, której dopuścił się Leszek. Owocem tejże zdrady jest dorosła już córka Małgorzata, do której wprowadza się Leszek. Iwona próbuje sobie poradzić z nową rzeczywistością. Może liczyć na pomoc córki Leny i syna Marka. Jakby było mało rewolucji pojawia się uczucie, które jest zakazane i które nigdy nie powinno było się pojawić ...
   Czyżby sytuacja się powieliła? Czy przyrodnie siostry dojdą do porozumienia? 

   Bohaterów tej powieści poznajemy już w pierwszym tomie "Czas leczy rany". To właśnie tam wszystko się zaczęło. Tutaj mamy kontynuację. Bezpośrednią, wiec lepiej byłoby zacząć czytać od początku. Czytanie bez tej znajomości byłoby dość utrudnione. I już na wstępie mogę Wam powiedzieć, że gdy zaczęłam czytać, to sobie przypomniałam poprzednie wydarzenia. Nie musiałam zagłębiać się w swoją recenzji. W kontynuacji od razu wpadamy w wir wydarzeń. W codzienność bohaterów. Codzienność naznaczoną sukcesami i niepowodzeniami. Uśmiechami i smutkiem.  Ot życiem takim jakim naprawdę jest. Bez zbędnego koloryzowania czy ubarwiania. Krok po kroku, leniwie idziemy z bohaterami. Autorka pisze o problemach rodzinnych i kwestii wychowania dzieci. O obowiązkach domowych i ich podziale. O oczekiwaniach od partnera, O wsparciu i motywacji. Nawet zwykłej rozmowy, podczas której powinni byli się podzielić dręczącymi ich myślami. Obawami, bezsilnością, bezradnością czy irytacją. Znajdziemy tutaj również poszukiwania samego siebie. Obserwujemy skutki codziennej monotonii czy poddawaniu się utartym schematom. Rodzina powinna być najważniejsza. Popełnianie błędów jest natomiast nieodłącznym elementem życia. Wszak na nich się człowiek uczy. Wybaczanie jest niełatwą sztuką i wymaga dużej odwagi. 
   Autorka przedstawia zawiłe relacje międzyludzkie w zwykły sposób. Realny i przepełniony emocjami. Pisze lekko i przejrzyście. Zmusza do refleksji. Skłania do spojrzenia na swoje życie innym okiem. Opisuje historie, które mają miejsce nawet tuż obok nas. Są wzięte w rzeczywistości. Powieść czyta się szybko i lekko. Warto się zgłębić w tę lekturę. Na spokojnie, bez pospiechu. Z filiżanką aromatycznego napoju. W poszukiwaniu relaksu i odpoczynku od codzienności to idealna książka.

Polecam.

Link do opinii
Inne książki autora
Wszystko się zaczyna
Joanna Kruszewska0
Okładka ksiązki - Wszystko się zaczyna

Za każdą przyjemność trzeba zapłacić i czasami lepiej dwa razy się zastanowić, czy chwila radości warta jest swojej ceny. Seniorka rodu Bialickich oraz...

Czas leczy rany
Joanna Kruszewska0
Okładka ksiązki - Czas leczy rany

Helena, właścicielka niewielkiej cukierni, stara się wzorowo wypełniać obowiązki matki i żony. Nie wszystko w jej rodzinie jest idealne, ale sił dodają...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy