Czekaj na mnie. Tutaj

Data wydania: 2021-04-15
Tytuł oryginału: Halte mich. Hier
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska

Tom 2 cyklu Znajdź mnie

Czy miłość naprawdę może pokonać wszystkie przeszkody?

Drugi tom bestsellerowej serii.

Miłość wbrew rozsądkowi - tak nagła i wszechogarniająca, że milkną nawet najgłośniejsze myśli.
Od Zeldy, czarnej owcy w rodzinie, oczekuje się tylko jednego: że wkrótce wyjdzie za właściwego mężczyznę, takiego o odpowiednim statusie. Zelda pochodzi bowiem ze świata, w którym córki muszą dostosowywać własne potrzeby do wymogów rodziny. Tak więc dziewczyna stara się brać z życia to, co najlepsze, póki jeszcze może.
Malik, który pochodzi z biednej dzielnicy Pearley i spędził młodość w więzieniu dla nieletnich, walczy z zupełnie innymi przeciwnościami losu.
Gdy ich ścieżki się skrzyżują, nie będą przygotowani na to, co ich połączy.
Istnieją jednak przeszkody, których nawet największa, najbardziej szalona i obezwładniająca miłość nie jest w stanie pokonać...

"Czekaj na mnie. Tutaj" to poruszająca powieść o trudnej miłości i niegasnących nadziejach.

"Czekaj na mnie. Tutaj" to drugi tom bestsellerowej serii Kathinki Engel. W przygotowaniu tom trzeci trylogii.

Kathinka Engel urodziła się w Monachium, obecnie mieszka w Londynie. Jest wielką pasjonatką książek. Studiowała literaturę, pracowała dla czasopisma literackiego i agencji literackiej, a także jako tłumaczka i redaktorka. Tom "Znajdź mnie. Teraz" rozpoczął jej pierwszą trylogię romantyczną, z którą trafiła natychmiast na szczyt listy bestsellerów. Kiedy nie pisze ani nie czyta, można spotkać ją na stadionie piłkarskim albo z plecakiem w poszukiwaniu kolejnej przygody.

Kup książkę Czekaj na mnie. Tutaj

Opinie o książce - Czekaj na mnie. Tutaj

Avatar użytkownika - KocieBajki
KocieBajki
Przeczytane:2021-05-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Świetna, wciągająca już od pierwszych stron powieść!
Jest to drugi tom trylogii, ale nie trzeba znać pierwszej części aby móc ją czytać. Jeżeli ktoś czytał "Na ostrym ogniu" i to to też powinno się spodobać, przy czym tu jest trochę erotyki - subtelnej, takiej pod YA, ale jest, więc zaznaczam.
__
Główni bohaterowie - Zelda i Malik pochodzą z całkiem różnych światów - Ona jest córką bogatych, pełnych uprzedzeń, także rasistowskich, snobistycznych ludzi dbających o prestiż, pieniądze i swoją klasę społeczną. On jest czarnoskórym chłopakiem, który po pobycie w więzieniu trafił do programu resocjalizacyjnego i próbuje poukładać sobie życie i zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i swojej rodziny, zaczynając pracę w restauracji. Gdy Zelda, dzika, otwarta, żywa, pełna barw i całkowicie pozbawiona uprzedzeń jedzie na weekend ze znajomymi i Malikiem i totalnie go oczarowuje, ze wzajemnością oczywiście 😁. A potem zaczyna ich łączyć coś czego się nie spodziewali, czemu nie mogą się oprzeć. Niestety zbyt wiele ich dzieli, a już zwłaszcza rodzina Zeldy..
__
Podążanie za marzeniami, odwaga aby pójść trudniejszą drogą, walka z rasizmem i stereotypami, zderzenie świata bogatych z gorzej sytuowanymi, a także dojrzewanie emocjonalne głównych postaci - to wszystko znajdziecie w tej historii. Do tego świetnie wykreowanych bohaterów z fajnymi przemyśleniami i kilka zwrotów akcji, choć dość schematycznych.
__
Ta powieść porusza ważny temat równości bez względu na kolor skóry, pozycję społeczną, zawód czy zasobność portfela.
__
Autorka świetnie buduję napięcie i oczekiwanie na to, że coś się sypnie i bańka różowości w której są bohaterowie się roztrzaska, a zacznie normalne życie w którym oni będą musieli się odnaleźć.
__
Świetnie się to czytało, pochłonęłam w dwa dni 😁 Tylko jedno mi nie pasuje - okładka! Choć naprawdę piękna 😍, to jakoś nie oddaje fabuły 🤪 ale to subiektywne odczucie 😁

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-04-13, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Kolejna poruszająca książka Kathinki.

Jak myślę o obu tomach to pierwsze słowo jakie mi przychodzi na myśl to niewinność. Bo te książki takie są. Wśród wielu romansów wydawanych obecnie, erotyków , książek z wątkiem mafijnym , te książki są takie niezbrukane, delikatne, pełne subtelności. Wyróżniają się niezaprzeczalnie.

Nie ma w nich porywającej akcji , jest namiętność ale taka wyważona , ze smakiem. Dlatego ta niewinność tak wg mnie trafnie je charakteryzuje.

Jeżeli tęsknicie za Tamsin i Rhysem, tu są nadal, już na drugim planie ale co nie co jeszcze się o nich dowiecie.

Z kolei Malik i Zelda tu grają pierwsze skrzypce . I po raz kolejny - ona - barwna, żywiołowa, nieokiełznana i ....bogata. A on ? Dojrzały , odpowiedzialny, skupiony na tym, by coś w życiu osiągnąć. Mimo wcześniejszych błędów, mimo przeszłości, więzienia, pochodzenia i koloru skóry. Chce być dobrym przykładem i wręcz autorytetem dla swojego młodszego rodzeństwa. Myśl o nich dała mu siłę by przetrwać w więzieniu. Bo on, Malik, biedny czarnoskóry chłopak , ma rodzinę która jest dla niego skarbem i go kocha, może na nich polegać , ma w nich wsparcie. A Zelda nie zna tego wszystkiego.

Jeden wyjazd doprowadził do tego, że spojrzeli na siebie inaczej. Poczuli jak mocno ich coś do siebie przyciąga. Od tamtego dnia nie mogli przestać o sobie myśleć i było pięknie ale tajemnice jakie skrywa Zelda wystawiają ich uczucie na próbę.

Czytając myślałam o tym jak wiele kwestii porusza ta lektura. Myślimy, że osoby mające pieniądze mają w życiu łatwiej, mają lepiej, są szczęśliwi. Tu mamy nie jeden dowód jak często to tylko złudzenia. Uczuć się nie kupi a pieniądze, jak widać w przypadku rodziców Zeldy, pozbawiają wręcz podstawowych ludzkich uczuć. Widać tu tak drastyczną różnicę między rodzinami Zeldy i Malika, między relacjami z rodzeństwem, że nie da się tego nie dostrzec.
Poruszona jest też kwestia rasizmu, takiej pogardy jaka w moim przekonaniu była charakterystyczna ponad sto lat temu a jednak...niektórzy nadal czują się lepsi mając białą skórę. I ta książka o tym przypomina. Wielu z nas na co dzień tego nie dostrzega, w naszym kraju ciemnoskórych nie ma wielu, nie zdajemy sobie sprawy przez co nadal przechodzą. Choć temat rasizmu jest obecnie wszędzie poruszany, w książkach, filmach ,serialach go pełno to nie wiem czy to pomaga. Czasem mam wrażenie , że to odnosi wręcz odwrotny skutek...

Ale podsumowując, historia tej pary zakończyła się na swój sposób pięknie. Nie będą mieli łatwo , nie będzie jak w bajce, co ma swój urok bo historia byłaby za słodka ale jest bardziej realna.
Rzadko spotykam książki, w których tworzone są pary mieszane , o różnych kolorach skóry, cieszę się , że tu tak było. Może jednak więcej ich potrzeba.
Uważam ,że to książka nie dla każdego bo jest spokojna, stonowana, nie taka jakich teraz pełno. Ale może właśnie przez to powinniście po nią sięgnąć. Dla tej odmiany.

Polecam

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-05-11, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Zelda i Malik pochodzą z zupełnie odmiennych światów. Ona wywodzi się z rodziny bogatych, snobistycznych, dbających o prestiż ludzi, którzy nie liczą się z uczuciami innych. Najważniejsze są dla nich pieniądze oraz wszystko to, co można za nie zdobyć. On z kolei jest czarnoskórym młodzieńcem, który po pobycie w więzieniu próbuje sobie na nowo ułożyć życie. Mieszka w mieszkaniu resocjalizacyjnym i dorabia, pracując w kuchni.

Bohaterowie poznają się na wspólnym weekendowym wypadzie z przyjaciółmi. Szybko wpadają sobie wzajemnie w oko. Ona żywiołowa, kolorowa, otwarta na świat i możliwości; on nieco bardziej wycofany i zamknięty, jest Zeldą wręcz oczarowany.

Czy pomimo wielu przeszkód na drodze istnieje szansa na ich kiełkującą miłość?

Najważniejszym problemem poruszanym w książce jest chyba rasizm. Bohater mierzy się z nim od najmłodszych lat.
Drugą istotną sprawą jest rodzina. Znacie na pewno powiedzenie „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu” i w przypadku tej książki jest to smutna prawda.

Oczywiście najwięcej w książce jest miłości! Co prawda wszystko potoczyło się na tyle szybko, że to aż nierealne, ale okej, wybaczam! Miłość to piękne i nieodkryte uczucie, a młodość rządzi się własnymi prawami! Od początku kibicowałam bohaterom, polubiliśmy się od pierwszych stron, a ich rozterki przeżywałam wspólnie z nimi. Polecam!

Wspaniała kontynuacja losów przyjaciół, którą czyta się rewelacyjnie. Część I była świetna i równie świetna jest część II. Konstrukcja fabuły jest oczywiście inna ale nie mniej ekscytująca. Wspaniale oddane emocje, chemia między Malikiem i Zeldą oraz nastroje, które otaczają ich związek. Przeczytałam ją z z ogromnym podekscytowaniem a już przy ostatnich rozdziałach moje emocje sięgnęły zenitu.

Z niecierpliwością czekam na trzecią odsłonę, tym bardziej, że będzie ona opowiadać o Amy i Samie :)

Polecam!

Znajdź mnie. Teraz
Kathinka Engel0
Okładka ksiązki - Znajdź mnie. Teraz

Dajmy szczęściu drugą szansę! Pierwszy tom bestsellerowej serii. Dla niej to nowy początek, dla niego - pierwsze kroki na wolności.Tamsin przenosi się...