Czerwona gorączka

Tom 2 cyklu Światy Pilipiuka

,,Czerwona gorączka" to zbiór opowiadań, w których instrukcji pędzenia bimbru brak. Zawiera za to opowieści, w gruncie rzeczy, dość prawdopodobne i...
...NIESAMOWITE - odkryjecie tajemnicę chińskiej szkatułki, odbędziecie lot nawiedzonym sterowcem oraz poznacie pasażerów widmowego pociągu krążącego po polskich torach.
...DEMASKATORSKIE - prawdziwa historia stanie dla Was otworem, gdy zrozumiecie skąd się biorą rewolucje, dlaczego w Rosji zwyciężył komunizm, a II Wojna Światowa skończyła się inaczej niż dotychczas sądziliście.
...JAK NAJBARDZIEJ AKTUALNE - zwiedzicie Europę, w której rządzą fundamentaliści arabscy, zaznacie nieco traumy szkolnej i przekonacie się, że dobry news potrafi kształtować rzeczywistość, czyli, że słowo ciałem się staje.
UWAGA! W jednym z utworów Andrzej Pilipiuk dopuścił do głosu żonę Katarzynę. Sprawdźcie, ile jest Pilipiuka w Pilipiukach.

Informacje dodatkowe o Czerwona gorączka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2007-04-26
Kategoria: Opowiadania
ISBN: 978-83-60505-30-4
Tłumaczenie: brak

Tagi: Bestsellery Polskiej Fantastyki

Kup książkę Czerwona gorączka

Czerwona gorączka - opinie o książce

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Rewelacyjne opowiadania. Do konca nie wiadomo jak będzie zakończenie. Trzymają w napięciu. Każda inna, inny klimat, inna historia
Alternatywne historie Polski i Europy według Pilipiuka przykuwają uwagę. Lepiej oczywiście byłoby gdybym mogła najpierw przeczytać poprzedni, pierwszy tom opowiadań, ale nasza biblioteka posiada jego dzieła trochę na zasadzie wyliczanki. Mimo to nie zawiodłam się. Na szczęście to właśnie opowiadania więc kolejność czytania nie ma wielkiego znaczenia. Fantastyka Pilipiuka nie jest nachalna. Nie bije w twarz smokami i czarodziejami z siwą brodą. Tworzy on alternatywną rzeczywistość, która wprowadza nas w inny świat, jakby równoległy, ale namacalny. Czasem tylko pojawia się możliwość duchów lub upiorów, ale na koniec opowiadania czasem okazuje się, że sprawa wygląda dużo bardziej prozaicznie... Dla fanów Pilipiuka polecam jak najbardziej!

Zbiór opowiadań zawierających elementy fantasy, z których niektóre przedstawiają alternatywne wersje historii Polski. Trochę rozczarowuje, że tylko jedno z opowiadań przedstawia przygodę dr Skórzewskiego, a żadne - mojego faworyta Roberta Storma. Tym niemniej, różnorodność historii oraz ich zaskakujące zakończenia sprawiają, że książka jest świetną lekturą na trudne wieczory narodowej kwarantanny. Pilipiuk nie zawodzi w kwestii doskonałego punktowania rzeczywistości i jej absurdów, co zawsze cieszy. :)

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2019-04-30, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Jakoś nie mogę się z panem Pilipiukiem '' dogadać '', co jakiś czas próbuję czytając kolejną jego pozycję i widzę po moich ocenach że kształtują się one niczym sinusoida . Jak jeden zbiór ocenię na '' bardzo dobry '' , to zaraz następny ma zjazd , bo podoba mi się tylko średnio . Niestety tym razem jest tak samo . '' Czerwona gorączka '' to zbiór jedenastu opowiadań , z których większość jest typowo '' męskich '' . Tak, właśnie takie określenie mi się nasuwa w pierwszej kolejności kiedy o nich myślę . Dlaczego ? Sama nie wiem, może dlatego że dotyczą jakichś dziwnych maszyn i urządzeń przy opisywaniu których autor używa wielu technicznych terminów , które mnie nudzą ? Za dużo nudnych opisów, za mało znanego mi Pilipiukowego ironicznego humoru , bo ten przedstawiony na przykład w opowiadaniu '' Operacja szynka '', jakoś mnie zupełnie nie bawił . Tak właściwie podobały mi się tylko dwa opowiadania , oczywiście pierwsze tytułowe ze znanym szerokiej rzeszy fanów autora, doktorem Pawłem Skórzewskim , który tym razem na zlecenie '' krwawego Feliksa '' (wiadomo o kogo chodzi) ma się dowiedzieć kto morduje komunistów, odcina im głowy i usuwa mózgi . To opowiadanie trzyma bardzo dobry poziom , oraz opowiadanie trzecie ''Błękitny trąd'' , ech te paskudne Krasnoludy :) A takie były kochane w '' Królewnie Śnieżce ''?. Reszta opowiadań zupełnie mnie nie porwała , ale jakoś mimo ziewania doczytałam do końca, gdyż nie ważę się pisać opinii nie dokończywszy czytać książki . Pozostaje mi tylko mieć nadzieje, że zgodnie z prawem sinusoidy, następna książka pana Pilipiuka jaka wpadnie w moje ręce będzie z tych lepszych .

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Przeczytane:2017-05-04, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Kroniki Jakuba Wędrowycza
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Kroniki Jakuba Wędrowycza

Polscy autorzy raczej unikają tematyki polskiej, a nawet scenografii kraju ojczystego. Jeśli już popełnią utwór fantastyczny, którego akcja rozgrywa się...

Aparatus
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Aparatus

Aparatus. Twoja przepustka do świata ludzi i zdarzeń, których istnienia nawet nie podejrzewasz. To nie portal do fantastycznych krain. Kiedy nasz świat...