Czerwona sofa

Nie mając od dłuższego już czasu wiadomości od Gyla, którego niegdyś kochała, Anna wyrusza jego śladem. W pociągu transsyberyjskim wiozącym ją do Irkucka, Anna myśli o dawnym ukochanym, który zamiast zrezygnować z utopii, w które kiedyś razem wierzyli, próbuje zbudować nowy idealny świat nad brzegiem Bajkału.Spotkania w pociągu i na peronach, pejzaże i przeczytane książki, Anna wszystkim pragnie się dzielić ze starszą panią, Clémence, która czeka na nią w Paryżu, siedząc na czerwonej sofie w mieszkaniu, z którego już prawie nie wychodzi. Kiedy jednak Anna dotrze na miejsce, odnalezienie Gyla przestanie być aż tak ważne...Książka Michelle Lesbre to przepiękna opowieść o mężczyznach, krajobrazach, rozstaniach i wszystkim, co skryło się w zakamarkach pamięci.

Informacje dodatkowe o Czerwona sofa:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: b.d

Kup książkę Czerwona sofa

Czerwona sofa - opinie o książce

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2015-04-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015, polskie czytanie,
Anna jedzie do Irkucka w poszukiwaniu swojej miłości, Gyla, którego nie widziała od dwudziestu lat i od którego od owych dwudziestu lat nie miała żadnych wieści. Podczas tej podróży wspomina przyjaźń ze swoją dużo starszą sąsiadką. i dla mnie to jest najfajniejszy i najciekawszy wątek tej książki. To jest książka na jedno popołudnie, ale czy dla każdego i czy warto?