Czerwony parasol

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2018-01-19
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-62577-64-4
Liczba stron: 592
Język oryginału: Polski

Tom 1 cyklu Czerwony parasol

Ocena: 4.5 (8 głosów)

Zimowa Moskwa. Siedemnastoletnia Tatiana, wracając z treningu gimnastyki, nie wie jeszcze, że jej życie za chwilę zmieni się nieodwracalnie. Kiedy w swoim domu, w zamożnej dzielnicy miasta, znajduje brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę, nie pozwala sobie na rozpacz. Działa instynktownie, wiedziona twardym sportowym charakterem. Zabezpieczona przez ojca, odkrywa w domowej skrytce tajemnicze ampułki i pendrive’a. Los nie dał jej wyboru − musi dorosnąć, musi podejmować decyzje, od których zależy jej życie i dużo, dużo więcej. Czy wykaże się bezwzględnością? Czy będzie potrafiła zabić z zimną krwią? Liczy się wykonanie zadania.

Czerwony Parasol to oparta na faktach historia, wyciągnięta z tajnych akt służb specjalnych. Od początku do końca trzyma czytelnika w niesłabnącym napięciu, zaskakując nagłymi zwrotami akcji. Wyraźne wątki polityczno-historyczne stanowią mocne tło szpiegowskiej, kryminalnej akcji, która toczy się w różnych krajach i na różnych kontynentach. Książka odsłania tajne metody działania służb specjalnych, zachowując jednocześnie lekkość przekazu i barwny, często dowcipny styl. Powierzając młodej dziewczynie rolę głównej postaci, autor w odważny sposób przełamuje stereotyp bohatera powieści sensacyjnej, dbając przy tym o zachowanie konwencji gatunku.

Kup książkę Czerwony parasol

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czerwony parasol

Oparta na faktach historia. Wątki historyczne, polityka, akcję szpiegowskie. W centrum wydarzeń młoda, inteligentna dziewczyna. Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2019-02-16, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - wiola1609
wiola1609
Przeczytane:2019-01-28, Ocena: 4, Przeczytałam, przeczytane, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - zaczytanaaniaa
zaczytanaaniaa
Przeczytane:2018-10-09, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Tatiana to nastolatka, która ma bogatych rodziców, nienaganną urodę oraz wysportowaną sylwetkę. Pewnego dnia, kiedy wraca do domu zastaje brutalnie zamordowanych rodziców oraz siostrę. Dziewczyna nie załamuje się, ponieważ ma silną wolę, aby przetrwać tragedię. Dodatkowo znajduje pendrive i ampułki, które zostawił jej ojciec.


Akcja książki rozgrywa się w mroźnej Moskwie. Historia została oparta na faktach, ponieważ temat nawiązuje do działalności tajnych służb specjalnych. Zostało przedstawionych tutaj kilka wydarzeń, których wątki ostatecznie prowadzą do losów Tatiany. Bohaterka wykazała się dużą dojrzałością, którą tak naprawdę zdobyła z dnia na dzień.


Ogólnie mam dużo zastrzeżeń odnośnie tej książki. Bohaterowie w większości zostali zbyt wyidealizowani - przyznam, że irytowało mnie to. Nadmiar informacji i nawiązań do działalności tajnych służb nie wciągnął mnie w wir wydarzeń. Przeczytałam, przyswoiłam informacje i tyle. Ostatecznie nie wróciłabym już do tej pozycji.

 

Uważam, że jeżeli kogoś interesuje działalność i wydarzenia, które miały miejsce na wschodzie, to ta pozycja będzie dla niego. Poznacie tajne informacje, czy zachowania niektórych ludzi, które były kiedyś tematem tabu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - martynadanek
martynadanek
Przeczytane:2018-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,
Inne książki autora
Incel
Wiktor Mrok0
Okładka ksiązki - Incel

W lipcowe przedpołudnie, niedaleko Moskwy dwie studentki znajdują w lesie zwłoki młodej kobiety. Zawinięte w folię, nagie, zmasakrowane przez zwierzynę...

Mała baletnica
Wiktor Mrok0
Okładka ksiązki - Mała baletnica

WSTRZĄSAJĄCA − OPARTA NA FAKTACH − OPOWIEŚĆ O MIĘDZYNARODOWYM SKANDALU PEDOFILSKIM. Współczesna Rosja. Kulisy tzw. child porn industry...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Gdzieś wyczytałem, że człowiek wyznający teorie spiskowe to ktoś osaczony przez fakty.


Więcej

Złośliwość jest poczytywana za przejaw inteligencji.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Reklamy