Czerwony parasol

Data wydania: 2018-01-19
ISBN: 978-83-62577-64-4
Język oryginału: Polski

Tom 1 cyklu Czerwony parasol

Zimowa Moskwa. Siedemnastoletnia Tatiana, wracając z treningu gimnastyki, nie wie jeszcze, że jej życie za chwilę zmieni się nieodwracalnie. Kiedy w swoim domu, w zamożnej dzielnicy miasta, znajduje brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę, nie pozwala sobie na rozpacz. Działa instynktownie, wiedziona twardym sportowym charakterem. Zabezpieczona przez ojca, odkrywa w domowej skrytce tajemnicze ampułki i pendrive’a. Los nie dał jej wyboru − musi dorosnąć, musi podejmować decyzje, od których zależy jej życie i dużo, dużo więcej. Czy wykaże się bezwzględnością? Czy będzie potrafiła zabić z zimną krwią? Liczy się wykonanie zadania.

Czerwony Parasol to oparta na faktach historia, wyciągnięta z tajnych akt służb specjalnych. Od początku do końca trzyma czytelnika w niesłabnącym napięciu, zaskakując nagłymi zwrotami akcji. Wyraźne wątki polityczno-historyczne stanowią mocne tło szpiegowskiej, kryminalnej akcji, która toczy się w różnych krajach i na różnych kontynentach. Książka odsłania tajne metody działania służb specjalnych, zachowując jednocześnie lekkość przekazu i barwny, często dowcipny styl. Powierzając młodej dziewczynie rolę głównej postaci, autor w odważny sposób przełamuje stereotyp bohatera powieści sensacyjnej, dbając przy tym o zachowanie konwencji gatunku.

Kup książkę Czerwony parasol

Przeczytane:2019-01-28, Ocena: 4, Przeczytałam, przeczytane, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - zaczytanaaniaa
zaczytanaaniaa
Przeczytane:2018-10-09, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Tatiana to nastolatka, która ma bogatych rodziców, nienaganną urodę oraz wysportowaną sylwetkę. Pewnego dnia, kiedy wraca do domu zastaje brutalnie zamordowanych rodziców oraz siostrę. Dziewczyna nie załamuje się, ponieważ ma silną wolę, aby przetrwać tragedię. Dodatkowo znajduje pendrive i ampułki, które zostawił jej ojciec.

Akcja książki rozgrywa się w mroźnej Moskwie. Historia została oparta na faktach, ponieważ temat nawiązuje do działalności tajnych służb specjalnych. Zostało przedstawionych tutaj kilka wydarzeń, których wątki ostatecznie prowadzą do losów Tatiany. Bohaterka wykazała się dużą dojrzałością, którą tak naprawdę zdobyła z dnia na dzień.

Ogólnie mam dużo zastrzeżeń odnośnie tej książki. Bohaterowie w większości zostali zbyt wyidealizowani - przyznam, że irytowało mnie to. Nadmiar informacji i nawiązań do działalności tajnych służb nie wciągnął mnie w wir wydarzeń. Przeczytałam, przyswoiłam informacje i tyle. Ostatecznie nie wróciłabym już do tej pozycji.

Uważam, że jeżeli kogoś interesuje działalność i wydarzenia, które miały miejsce na wschodzie, to ta pozycja będzie dla niego. Poznacie tajne informacje, czy zachowania niektórych ludzi, które były kiedyś tematem tabu.

Avatar użytkownika - martynadanek
martynadanek
Przeczytane:2018-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Matko, jak ja żałuję, że nie wiedziałam o następstwie czasu w książkach Mroka zanim przeczytałam "Małą baletnicę". "Czerwony parasol" rzuca dużo więcej światła na chociażby postać Rudolfa i jego kontakty. Pamiętam, że to właśnie ta persona mnie najbardziej zastanowiła w wcześniej przeczytanej książce. Szkoda mi tylko trochę Alony i jej marginalnego wkładu w akcję - ta kobieta i jej zespół zasługuje na dużo więcej. A co do powieści... no cóż - historia szpiegowska na najwyższym poziomie. To po prostu trzeba przeczytać!!!

Mała baletnica
Wiktor Mrok0
Okładka ksiązki - Mała baletnica

WSTRZĄSAJĄCA − OPARTA NA FAKTACH − OPOWIEŚĆ O MIĘDZYNARODOWYM SKANDALU PEDOFILSKIM. Współczesna Rosja. Kulisy tzw. child porn industry...

Pomyłki w wypowiedzi, zająknięcia są uważane za brak pewności siebie lub strach.

Złośliwość jest poczytywana za przejaw inteligencji.

Więcej cytatów z tej książki
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś