Cz這wiek w poszukiwaniu sensu

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013 (data przybli穎na)
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7554-125-0

Ocena: 5.25 (4 g這s闚)

To jedna z najbardziej wp造wowych ksi捫ek w literaturze psychiatrycznej od czasu dzie Freuda. Frankl, wi瞛ie Auschwitz, w g喚bokim i poruszaj帷ym eseju opisuje swoje pi璚ioletnie obozowe do鈍iadczenia, by na ich podstawie odkry najsilniejszy z ludzkich pop璠闚 – d捫enie do poszukiwania sensu i powod闚 do 篡cia. Autor w drugiej cz窷ci tego niezwyk貫go dzie豉 przedstawia metody psychoterapeutyczne, w tym logoterapi, alternatywn do freudowskiej psychoanalizy form terapii.

Ponadczasowa recepta na przetrwanie. Cz這wiek w poszukiwaniu sensu to klasyka pi鄉iennictwa z dziedziny psychiatrii, medytacja na temat niezwyk貫go daru, jakim w obliczu wielkiego cierpienia jest g這s naszego sumienia, a tak瞠 przypomnienie, 瞠 ka盥y cz這wiek jest odpowiedzialny za kultywowanie humanizmu w swojej spo貫czno軼i. Ma這 jest ksi捫ek, kt鏎e by造by r闚nie m康re, poruszaj帷e i przynosi造 tak wielki wewn皻rzny spok鎩. Patricia J. Williams, pisarka

Inspiruj帷y dokument pi鏎a niezwyk貫go cz這wieka, kt鏎y by w stanie czerpa dobro z samego dna koszmaru. (...) Gor帷o polecamy. „Library Journal”

Wci捫 aktualny g這s pokolenia skazanych i ocalonych. „New York Times”

Gdyby w tym roku mia przeczyta tylko jedn ksi捫k, powinno by ni dzie這 doktora Frankla. „Los Angeles Times”

Viktor Frankl to jeden z autorytet闚 moralnych XX wieku. Jego przemy郵enia zwi您ane z zagadnieniami wolno軼i cz這wieka, jego godno軼i oraz poszukiwania sensu 篡cia maj g喚boki wymiar humanitarny i moc przemieniania ludzkich serc i umys堯w. Naczelny Rabin Brytyjskiej Wsp鏊noty Narod闚, dr Jonathan Sacks

Viktor Frankl twierdzi, 瞠 z這 i cierpienie nie mog nas zniszczy w sensie ostatecznym. Ta niezwykle wzruszaj帷a ksi捫ka k豉dzie podwaliny pod 鈍iadomo嗆 cz這wieka. To hymn ku czci ka盥ego, kto niczym mityczny Feniks jest w stanie powsta z popio堯w, wybieraj帷 篡cie zamiast ucieczki. Brian Keenan, autor An Evil Cradling

Jedna z najbardziej wyj徠kowych ksi捫ek, jakie kiedykolwiek czyta豉m. Ca趾owicie odmieni豉 moje 篡cie, staj帷 si jego cz窷ci i podstaw mojego nauczania. Obowi您kowa lektura dla ka盥ego. Susan Jeffers, autorka bestsellera Nie b鎩 si ba

Kup ksi捫k Cz這wiek w poszukiwaniu sensu

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Cz這wiek w poszukiwaniu sensu

Avatar u篡tkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2017-01-21, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2017 , Mam,
Tak wygl康a m鎩 egzemplarz ksi捫ki Frankl'a po przeczytaniu: notatki na marginesach, setki podkre郵onych s堯w. Nawet nie wiem za bardzo co mam teraz napisa, w jak refleksj zamkn望 moje uczucia. Mo瞠 takie, 瞠 moje serce ju dawno przeczuwa這, 瞠 sensem mojego istnienia jest mi這嗆. 疾 szukanie prawdy, dobra i pi瘯na w ludziach i 鈍iecie, przyrodzie i kulturze jest g喚bok potrzeb mojego serca. I to, 瞠 nawet cierpienie, kt鏎emu nada si sens wznosi cz這wieka ponad jego ludzkie ograniczenia. Jestem bardzo wzruszona po tej lekturze. Gdzie ok豉dka- pi瘯ny ptak, kt鏎y przysiad na moment na drucie kolczastym obozu koncentracyjnego to symbol i zaledwie przeczucie tego, z jak opowie軼i b璠ziemy mie do czynienia. Holocaust jest tu tylko najbardziej znamiennym pocz徠kiem drogi do samego siebie. A ka盥y ma inn drog do przej軼ia. Nie uciekniemy przed 瘸dnym z kamieni, a i niejedna t璚za mo瞠 nas omin望, je郵i sobie na to pozwolimy. Autor podkre郵a wag w豉snej odpowiedzialno軼i za 篡cie nasze i bliskich, ogromn rol poczucia humoru i auto dystansu. 砰cie jest nam dane po co, a nasze my郵i s nasz si陰. Bardzo si ciesz, 瞠 mog豉m odkry t ksi捫k i pozna dok豉dniej zasady logoterapii, kt鏎 przecie, wcale jej nie znaj帷, stosowa豉m we w豉snym 篡ciu. Opr鏂z ogromnej wra磧iwo軼i, kt鏎 dosta豉m od losu, mam syna, kt鏎y zmieni mnie w innego cz這wieka. Wojownika, kt鏎y przesta ucieka przed tym, czego si obawia. Wszystkim serdecznie polecam, by nie tylko przeczytali, by kupili sobie t ksi捫k i wracali do niej jak najcz窷ciej, po to, by m鏂 zmieni sw鎩 los na lepszy.
Avatar u篡tkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-04-03, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2013, biografie, dzienniki,
Niesamowita, przejmuj帷a, wr璚z trudna do uwierzenia opowie嗆 m篹czyzny, kt鏎y przetrwa ob霩 dzi瘯i temu, 瞠 patrzy na otaczaj帷 go rzeczywisto嗆 z perspektywy lekarza robi帷ego badania. By zwyk造m wi篥niem jednym z tysi璚y, wyr騜nia豉 go niesamowita wr璚z trudna do uwierzenia umiej皻no嗆 dystansu. Umia rozpozna psychiczne symptomy zbli瘸j帷ej si 鄉ierci, pierwsze objawy za豉mywania si wsp馧wi篥ni闚 i moment w kt鏎ym stracili sens by trwa dalej. I to o sensie jest ta ksi捫ka! P鏦i znamy sens swoich dzia豉, swego 篡cia o tyle jeste鄉y w stanie przej嗆 wszystko wi璚ej ni sami siebie podejrzewamy. Je郵i jednak sensu w naszym 篡ciu zabraknie tracimy wol 篡cia! Polecam wszystkim tym, kt鏎zy zagubili gdzie poczucie sensu, poczucie mocy sprawczej w swoim 篡ciu, kt鏎zy zgubili si w labiryncie reklam, konsumpcjonizmu, pragnie narzucanych przez 鈍iat, by na nowo odle潭 sens!
Avatar u篡tkownika - justynazdr
justynazdr
Przeczytane:2018-09-03, Przeczyta豉m,
Avatar u篡tkownika - be_ha
be_ha
Przeczytane:2017-12-17, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki w 2017 roku,

Ksi康z Kaczkowski poleca t ksi捫k i my郵, 瞠 naprawd warto j przeczyta. Sk豉nia do przemy郵e.

Avatar u篡tkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2009-01-06, Ocena: 3, Przeczyta貫m,
Inne ksi捫ki autora
B鏬 ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu
Viktor E. Frankl0
Ok豉dka ksi您ki - B鏬 ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu

Viktor Frankl znany jest milionom czytelnik闚 na ca造m 鈍iecie jako autor Cz這wieka w poszukiwaniu sensu, wstrz御aj帷ego 鈍iadectwa czasu Holokaustu. „Czytelnicy...

Cz這wiek w poszukiwaniu sensu. G這s nadziei z otch豉ni Holokaustu
Viktor E. Frankl0
Ok豉dka ksi您ki - Cz這wiek w poszukiwaniu sensu. G這s nadziei z otch豉ni Holokaustu

Cz這wiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z najbardziej wp造wowych ksi捫ek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. Zaczyna si...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

To, 瞠 jako istoty ludzkie jeste鄉y wyj徠kowi i jedyni w swoim rodzaju, wyró積ia nas spo鈔ód innych, nadaj帷 sens naszej egzystencji i wp造waj帷 w jednakowy sposób na nasz prac twórcz, jak i na nasz zdolno嗆 do mi這軼i. Kiedy u鈍iadomimy sobie, 瞠 nie da si zast徙i jednego cz這wieka drugim, rola odpowiedzialno軼i, jak ponosimy za w豉sne 篡cie i jego podtrzymywanie, uka瞠 nam si w ca貫j swej wielko軼i. Cz這wiek, który zda sobie spraw z odpowiedzialno軼i, jak ma wobec innej ludzkiej istoty, która go kocha i z niecierpliwo軼i wyczekuje jego powrotu, albo wobec jakiej nieuko鎍zonej pracy, nigdy nie b璠zie zdolny odebra sobie 篡cia. Wie ju, dlaczego 篡je, a to pozwoli mu znie嗆 to, jak 篡je.

Wi璚ej
Recenzje miesi帷a