Leksykon zawiera opisy amerykańskich czołgów i innych pojazdów bojowych według poszczególnych typów, w tym rozdziały o czołgach lekkich, średnich i ciężkich, działach samobieżnych, samobieżnych działach przeciwpancernych, półgąsienicowych transporterach opancerzonych, samochodach pancernych oraz amfibijnych pojazdach desantowych.

Autorzy scharakteryzowali znaczna liczbę pojazdów pancernych, od mało znanego czołgu powietrznodesantowego M22 Locust czy czołgu ciężkiego M6, po liczne wersje popularnego czołgu średniego M4 Sherman, w tym czołg-miotacz ognia M4A3R5 ,,Zippo" czy czołg szturmowy M4A3E2 ,,Jumbo".

Tekst ilustruje 140 plansz barwnych i fotografii ukazujących różne warianty kamuflażu i oznaczenia jednostek wojskowych.

Dr Stephen Hart jest starszym wykładowcą w Departamencie Studiów nad Wojną w Royal Military Academy Sandhurst. Napisał wiele książek o historii wojskowości, w tym Broń pancerna ZSRR w II wojny światowej.

Dr. Russell Hart jest profesorem historii i kierownikiem Katedry Dyplomacji i Studiów Militarnych w Pacific University na Hawajach. Wraz z Stephenem Hartem jest współautorem m.in. książek Czołgi i wozy opancerzone Rosji od 1990 roku do dzisiaj i Współczesne czołgi i pojazdy opancerzone od 1991 roku do dzisiaj.

Informacje dodatkowe o Czołgi i pojazdy opancerzone USA II wojny światowej. Czołgi Działa samobieżne Transportery półgąsienicowe:

Wydawnictwo: Alma-Press
Data wydania: 2024-02-14
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
ISBN: 9788370208882
Tytuł oryginału: American Tanks of World War II 194145

Kup książkę Czołgi i pojazdy opancerzone USA II wojny światowej. Czołgi Działa samobieżne Transportery półgąsienicowe

Stephen Hart0
Okładka ksiązki - Współczesne czołgi i pojazdy opancerzone od 1991 do dzisiaj. Czołgi, BWP, działa samobieżne, transportery opancerzone

W książce przedstawiono rozwój czołgów, transporterów opancerzonych, bojowych wozów piechoty i samochodów pancernych od końca zimnej wojny do dziś. Zapoznać...