Quantcast

Czuję, myślę, zmieniam. Kiedy Twoja wrażliwość staje się zaletą. Dla poszukujących spokoju i życia bez stresu

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381321624
Liczba stron: 248

Ocena: 0 (0 głosów)

Wrażliwość to uważność, skupienie się na swoim wnętrzu - twierdzi Ewa Klepacka-Gryz. Wrażliwcy przeżywają świat bardziej, silniej doświadczają emocji, dłużej je odczuwają, zamartwiają się na zapas i przez to więcej rzeczy ich stresuje. Jak sobie z tym poradzić?

Autorka proponuje nowe spojrzenie na przyczyny stresu. Według niej pochodzą one nie ze świata zewnętrznego, ale są w nas, a dokładniej w dysonansie pomiędzy natłokiem myśli i emocji a bezruchem ciała.

Konsekwencją tych zaburzeń jest brak energii, nadwaga, mgła umysłowa, zaburzenia hormonalne oraz inne symptomy powstające w reakcji na stres.

Klucz do dobrego samopoczucia stanowi zadbanie o dobową równowagę poprzez wprowadzenie nowych, prostych nawyków takich jak np. przerywanie aktywności intelektualnej i krótka koncentracja na ciele, choćby na oddechu. Bez tego żyjemy w przewlekłym stresie, ciągle gotowi do walki albo ucieczki.

W książce znajdziecie porady i metody samodzielnego radzenia sobie ze stresem w celu odzyskania równowagi między myśleniem a ruchem. A także sposoby na uporanie się z emocjami dzięki aktywności fizycznej. Autorka przedstawia również techniki stosowane przez terapeutów pracujących z ciałem, m.in. terapię czaszkowo-krzyżową, terapię Bowena czy metodę Feldenkraisa.

Ewa Klepacka-Gryz

Psycholog, terapeutka , dziennikarka a także autorka wielu poradników psychologicznych. Współtwórczyni autorskiej metody pracy z symptomami w ciele (bólami, dolegliwościami psychosomatycznymi, dysfunkcjami narządu ruchu). Twórczyni autorskiej metody pracy rozwojowej Terapia Jednego Spotkania prezentowanej cyklicznie od dwóch lat na łamach magazynu psychologicznego SENS. Prowadzi warsztaty dla osób cierpiących na choroby psychosomatyczne, kobiet w trudnych sytuacjach życiowych oraz par w kryzysach. Autorka książki Metamorfoza czyli terapia jednego spotkania.

Tagi: bóg Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Czuję, myślę, zmieniam. Kiedy Twoja wrażliwość staje się zaletą. Dla poszukujących spokoju i życia bez stresu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czuję, myślę, zmieniam. Kiedy Twoja wrażliwość staje się zaletą. Dla poszukujących spokoju i życia bez stresu

Inne książki autora
Mama, mamusiu, mamooo czyli instrukcja obsługi dziecka od 0 do 100 lat
Ewa Klepacka-Gryz0
Okładka ksiązki - Mama, mamusiu, mamooo czyli instrukcja obsługi dziecka od 0 do 100 lat

Mama, mamusiu, mamooo, czyli instrukcja obsługi dziecka od 0 do 100 lat taki tytuł nosi najnowsza książka, która ukazała się w serii "Olivia. Poradniki"...

Czuję, jestem i idę dalej. Kobieta w podróży do wewnętrznej mocy
Ewa Klepacka-Gryz0
Okładka ksiązki - Czuję, jestem i idę dalej. Kobieta w podróży do wewnętrznej mocy

,,Przychodzi taki dzień, gdzieś w środku życia każdej kobiety, kiedy sama Matka Natura staje za nami i obejmuje nas ramionami, szepcząc: Już czas" Donna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy