Okładka książki - Diupa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2009-04-20
ISBN: 83-237-8873-1
Dodał/a książkę: Autor X

Nieśmiały i zagubiony Wiktor poznaje szaloną i pełną energii Damrokę. Z kolei Wika plącze swoje życie tak, ze nie umie juz rozpoznać miłosci, przyjaźni i dobra. autorka pokazuje nam pół roku z życia rodzeństwa i ich najbliższych, nawet babci, jak dotąd panny na wydaniu.

Kup książkę Diupa

Avatar użytkownika - sylka1993
sylka1993
Książkę pt. "Diupa" napisała Ewa Nowak, pedagog-terapeuta, autorka wielu opowiadań zamieszczanych w młodzieżowych pismach.Dotychczas w tej serii ukazało się jeszcze pięć powieści:"Wszystko, tylko nie mięta""Krzywe 10""Legenda w chodakach""Drugi""Michał Jakiśtam"Wiktor jest załamany, gdyż wyrzucono go z drużyny akrobatów sportowych. Sięga po piwo... jednak nie daje złego przykładu młodym czytelnikom, ponieważ dalej czytamy: "Piwo było obrzydliwe. Sam nie wiedział, czy bardziej przypomina mu sfermentowaną nalewkę domowej roboty, jaką kiedyś uraczył go kolega, czy podłego gatunku oranżadę". Autorka powieści ostrzega też przed negatywnymi skutkami spożywania alkoholu: "Matka jego dobrej koleżanki, a jednocześnie znajoma rodziców, która niedawno na poważnie zainteresowała się psychologią, opowiadała często, jak tragiczne bywają skutki obcowania z alkoholem w młodym wieku. Mówiła o omamach wzrokowych, słuchowych, a nawet węchowych". Jak widać, to raczej nie zachęci nastolatków do spożywania alkoholu.Chłopak znalazł papugę. Udaje się z nią do weterynarza. Przez przypadek poznaje tajemniczą Damrokę... Nieśmiały Wiktor zaczyna się z nią spotykać, zakochują się w sobie...Tymczasem jego siostra, Wiki, ma wyrzuty sumienia, gdyż na imprezie kolegi przeczytała cudze listy. Niebawem dowiaduje się, że Wojtek poparzył się gazem - ma blizny na połowie twarzy. Wiki zadręcza się myśląc, że to przez nią, gdyż źle ...

Opinie o książce - Diupa

Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, wyzwanie książki dla młodzieży 2016,
Wiktor poznaje nieśmiałą ale spontaniczną Damroke.Jego siostra Wiktoria sądzi ,że imię Damroka jest bardzo dziwne.Do tego wszystkiego przylatuje papuga która cały czas mówi diupa przez co została tak nazwana przez rodzinę Wiktora która z wahaniem postanowiła zaopiekować się tą papugą.Mama Wiktora oraz jego siostry ma siostrę bliźniaczkę,która jest w ciąży i ma siedmioletniego synka Krzysia ,który jest bardzo śmieszny.Książka bardzo mi się podobała.
Avatar użytkownika - Ryuzaki
Ryuzaki
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Niezwykle sympatyczna i pozytywna książka.
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
"Diupa" to jest coś! Poprzednia część nie przypadła mi do gustu, za to ta naprawdę mi się spodobała. Akcja toczyła się odpowiednio szybko. Niekiedy zdarzały się sytuacje, których zupełnie się nie spodziewałam. Im dłużej czytałam, tym bardziej byłam zaskakiwana, co mi niezwykle odpowiadało. Bohaterowie mieli poczucie humoru, nie zachowywali się sztucznie. Tym razem z łatwością można było domyślić się, co autorka chciała czytelnikom przekazać. Książka miała więc sens. Była napisana łatwym językiem, idealnym dla młodzieży. "Diupę" czytało się łatwo, szybko i przyjemnie. Posunę się nawet do napisania, że wciągała ona czytelnika. Podsumowując, ta książka Ewy Nowak bardzo mi się podobała. Zachęcam do lektury!
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-09-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Ciekawa książka dla nieco młodszej młodzieży. Jedna papuga a tyle losów ludzkich może zmienić.
Avatar użytkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2013-12-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
"Diupa" to moje pierwsze spotkanie z Ewą Nowak, które napewno zaowocuje dalszą znajomością. Po książkę sięgnęłam dzięki orginalnemu dosyć tytułowi (nietrudno się domyślić, jak go za pierwszym razem przeczytałam). Zazwyczaj nie czytam jednak tego typu książek, co przyznaję otwarcie, ponieważ dotychczas zawsze mnie nudziły. Diupa stanowi jednak wyjątek. Historia papugi i "idealnej rodziny" nie jest może najambitniejszą historią, jaką ostatnio przeczytałam, jednak niewątpliwie ma w sobie pewien urok. Książka jest po prostu miła, zdecydowanie dobra dla odprężenia swojej zmęczonej duszy. Jedna tylko rzecz rzucała mi się tu bardzo w oczy. Wszystkie rozmowy miedzy "idealną rodzinką" były dziwnie nienaturalne. Autorka na siłę chciała stworzyć luźną atmosferę w książce, wyszło jednak całkiem odwrotnie, bo szczerze mówiąc, nigdy nie słyszałam, żeby ludzie mówili do siebie w taki dziwny sposób. Jednak polskich pisarzy trzeba wspierać, więc napewno przy okazji sięgnę jeszcze po jakąś książkę pani Ewy.
Uwielbiam tę książkę. Jest bardzo ciepła, a bohaterowie sympatyczni. Świetna!
Avatar użytkownika - Terenia
Ocena: 4, Przeczytałam,
Kiedyś na pewno
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Kiedyś na pewno

W swojej kolejnej książce Ewa Nowak przygląda się decyzjom, tym błahym i tym bardzo ważnym, jakie podejmują dwie przyjaciółki - licealistki, koleżanki...

Kto wykradł grę z komputera, czyli nowa historia szpiegowska
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Kto wykradł grę z komputera, czyli nowa historia szpiegowska

Musiałem jak najszybciej pozbyć się przesyłki. Operacja ,,Śluza" przebiegła idealnie zgodnie z planem. Mojego łącznika zobaczyłem od razu. Podszedłem do...