Dla Ciebie wszystko

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-04-17

Najnowsza książka niekwestionowanego króla romansu, Nicholasa Sparksa, wzruszająca opowieść o spotkaniu po latach, potrzebie miłości i trudnych wyborach, z których żaden nie jest do końca właściwy.Dawson i Amanda czasy pierwszej młodości mają już za sobą. Obydwoje po czterdziestce, przyjeżdżają po latach do swojego rodzinnego miasta na pogrzeb starego przyjaciela i opiekuna. Kiedyś, lata temu, byli w sobie zakochani. Amanda pochodziła z dobrej, zamożnej rodziny, bliscy Dawsona należeli do przestępczego półświatka. Różnice społeczne, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nigdy nie mogło być razem. Dawson, który niegdyś niechcący zabił człowieka, nigdy się z tym nie pogodził i żyje samotnie, pokutując za dawne winy. Amanda, obecnie żona alkoholika, urodziła czworo dzieci i pochowała jedno z nich. Losy obydwojga naznaczone są tragedią. Teraz dawni kochankowie spotykają się ponownie i pogrzebane przed laty uczucie powraca.

Kup książkę Dla Ciebie wszystko

Opinie o książce - Dla Ciebie wszystko

Avatar użytkownika - StillChangeable
StillChangeable
Przeczytane:2015-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Przyznaję, lubię tkliwe, miłosne historie. Czasami mam ochotę przeczytać coś, co wywoła we mnie mnóstwo uczuć: od śmiechu, poprzez zaskoczenie, aż w końcu całkowite wzruszenie się historią bohaterów. Taka już jestem, więc nic dziwnego, że nadrabiając zaległości książkowe, sięgnęłam po Sparksa. To nie znaczy, że jedynie romanse mnie interesują, oczywiście lubię także kryminały, powieści psychologiczne, jak i fantastykę, ale taka moja natura, że czasem te historie miłosne wręcz wołają mnie bym je wypożyczyła i spędziła z nimi popołudnie, bądź nawet i noc. A jeśli już decyduję się po nie sięgnąć, to póki co mistrzem w tej dziedzinie jest dla mnie wymieniony wyżej Nicholas Sparks. Lubię jego styl pisania, to, że nie każda historia ma "happy end", tym samym dając wiele do myślenia, ale także kiedy trzeba, to i radosne zakończenie się pojawi (i to najczęściej wtedy, gdy naprawdę czytając daną historię, wołam w myślach: tak, proszę, niech on nikogo nie uśmierca, niech będą szczęśliwi!). Stąd dzisiaj chciałabym dokonać recenzji jego powieści, której tytuł to "Dla ciebie wszystko". Sięgnęłam po nią, bo prawdę mówiąc, jak już wyżej napisałam - chciałam spędzić dzień z historią stworzoną przez tego autora. Głównymi bohaterami powieści wykreowanej przez Sparksa są Dawson i Amanda. Ta dwójka od młodych lat zakochuje się w sobie i planuje wspólne życie, jednak na przeszkodzie stoi im pochodzenie ...
Avatar użytkownika - werka777
werka777
Nicholas Sparks znany mi był tylko ze słyszenia. Na półkach księgarni często też widywałam jego nazwisko, a jednak nie mogłam jakoś przekonać się do tego, aby kupić książki tego autora. Kiedy przez przypadek zobaczyłam dwa filmy „Ostatnia piosenka” oraz „I wciąż ją kocham” nakręcone na podstawie książek pana Sparks’a. Od razu pobiegłam kupić oba te tytuły (oczywiście nie myślę tutaj o płytach DVD, a właśnie o książkach). Do dzisiaj jednak nie udało mi się przeczytać tych książek, ale czekają na swoją kolej. W tym czasie w moje ręce wpadła inna powieść Nicholasa, jedna z nowszych. „Dla Ciebie wszystko” zaintrygowało mnie streszczeniem, które zapowiadało całkiem ciekawą historię. Amanda oraz Dawson przeżywają młodzieńczą miłość. Nie jest to jednak błahe uczucie, któremu będzie dane zaniknąć. Ona – pochodząca z wykwintnego, pełnego tradycji domu, on – członek bandyckiej rodziny, której reputacja pozostawia wiele do życzenia. Czy taki związek ma szansę na przetrwanie? Chłopak jednak odstaje od swoich krewnych. Pełen spokoju i dobroci, pragnie wieść szczęśliwe, pełne uczciwości życie. Matka Amandy zdaje się jednak tego nie dostrzegać, ponieważ planuje dla dziewczyny całkiem inną przyszłość. Młodzi kochankowie jednak nieustannie spotykają się. Romantyczne schadzki w garażu i ta namiętność przepełniona prawdziwym uczuciem – wszystko ma miejsce do ...
Avatar użytkownika - weronikka1
weronikka1
Przeczytane:2017-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Gdy w latach młodzieńczych przeżyje się prawdziwą miłość, trudno o niej zapomnieć. Trudno żyć dalej, nie myśląc o tym co się wtedy przeżyło. I jeszcze ciężej jest, gdy rozstanie nie było wywołane kłótnią, zdradą czy też zaniknięciem uczuć. Ciężko jest się pogodzić, gdy dwoje ludzi kochających się ponad wszystko nie może być razem. Podejrzewam, że takich historii jest wiele. Autor powieści przedstawił nam właśnie taką miłość. Dwoje szalenie zakochanych w sobie nastolatków. Ona pochodzi z bogatej i dobrej rodziny. Jego rodzina natomiast jest biedna. Niestety oprócz tego jego rodzina należy do tych, których lepiej jest unikać. Pomimo iż Dawson jest inny i jest dobrym chłopcem, wszyscy oceniają go już po samym nazwisku. Amandzie jednak pochodzenie społeczne jej ukochanego nie przeszkadza, widzi w nim dobro. Jej ojciec oraz matka nie godzą się na to, by ich córka spotykała się z Dawsonem. Dziewczyna ma marzenia i plany na przyszłość. Dawson dobrze o tym wie, jak również zdaje sobie sprawę z tego, że gdy dziewczyna zostanie z nim, to ich nie zrealizuje. Podejmuje ciężką dla samego siebie decyzję i zostawia ją, ale robi to tylko i wyłącznie z miłości do niej. Wkrótce chłopak idzie do więzienia, ponieważ śmiertelnie potrącił człowieka. Nigdy się z tym wypadkiem nie pogodził, wciąż to w nim żyło. Po wyjściu na wolność znajduje pracę na platformach wiertniczych i żyje w samotności. Amanda natomiast wyszła za mąż oraz została mamą. Ale czy jest tak do końca szczęśliwa? Niestety nie. Pewnego dnia oboje zostają zawiadomieni, że ich wspólny przyjaciel nie żyje. Przybywają do miasteczka i po wielu latach widzą się ponownie. Jakie będą ich relacje? Co ich spotka? Jak poradzą sobie ze swoimi uczuciami? I najważniejsze pytanie: czy porzucą wszystko, by znów być razem? A może wydarzy się coś zupełnie innego, niespodziewanego? Tego Wam nie zdradzę. Dowiecie się dopiero, gdy sięgniecie po książkę. Choć by się zdawało, że historia jakich wiele, to czyta się ją z ogromnym zaciekawieniem. Jak dla mnie jest ona piękna i chwytająca za serce. Przyznam się szczerze, że jak tylko skończyłam czytać książkę, to włączyłam od razu film. I płakałam zarówno czytając jak i oglądając tę historię miłosną. Opinia pochodzi z mojego bloga: http://biblioteczkamoni.blogspot.co.uk/
Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2016-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, przeczytam 52 książki,
9/52 Czy miłość przetrwa rozstanie? Po latach bohaterowie spotykają się na pogrzebie stara miłość odżywa, wielka miłość problemy i wypadek który zmienił wszystko polecam
Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka jest niesamowita, pełna emocji, czyta się ją bardzo szybko, ponieważ jest lekką historią miłosną. Historia przedstawiona w książce dowodzi jak ogromna może być miłość, między dwojgiem ludzi i że mimo rozłąki i upływającego czasu nic nie jest w stanie zniszczyć miłość. Nie liczy się status majątkowy, pochodzenie, tylko to co do siebie czuje dwojga ludzi. Najważniejsze w książce jak dla mnie jest to, że osoby trzecie potrafią zniszczyć całą miłość, która jest między zakochanymi. Jest to druga powiesć jaką przeczytałam tego autora i z pewnością sięgnę po więcej.
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 2014,
Końcówka książki spowodowała u mnie łzy. Bardzo piękny przykład oddania. Choć spodziewałam się happy endu. Pomimo tego książka bardzo fajna :)
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
To opowieść o trudnych wyborach, konsekwencjach podejmowanych decyzji, a także o tym co w życiu najważniejsze. Ale przede wszystkim to powieść o miłości, która przetrwała próbę czasu, choć musiała się tak skończyć. Trudno było mi pogodzić się z takim zakończeniem...
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Byłam od początku przekonana że to zwykła historia dwojga ludzi zakochanych od młodzieńczych lat i spotykających się po latach aby w końcu być razem.... i tu niespodzianka to nie takie banalne love story. Mimo bólu rozstają się po wspólnie spędzonej nocy . Ale tak jak Dawson obiecał Amandzie że dał jej wszystko co miał najlepszego i tu się sprawdziło dokładnie to... bo oddał swoje serce aby ratować jej największy skarb jakim jest jej syn pierworodny.
Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Przeczytane:2015-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2015,
dwa zupełne przeciwieństwa. On z najgorszej grupy społecznej, ten do którego przyczepia się wszystkie możliwe latki i ona. Ta idealna, z wyższej klasy społecznej. Dwa przeciwieństwa w zderzeniu z miłością.
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2015-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2015- 26 książek w 2015,
Niby typowa opowieść o miłości, a jednak urzeka w swej prostocie i sile. Historia dwojga ludzi, którzy pokochali się za młodu i nie potrafili zaznać szczęścia bez siebie. Spotykają się po latach. Choć sami wierzą, że to przypadkowe spotkanie, niedługo przekonują się, że ktoś to zaplanował specjalnie dla nich. Amanda i Dawson, główni bohaterowie, przekonują się, że prawdziwa miłość potrafi wiele przetrwać. Czy tym razem nie zmarnują szansy na bycie razem?Jak wiele będą w stanie poświęcić dla tak silnego uczucia, które przetrwało tyle lat? Przekonująco ukazane rozterki głównych bohaterów, trudności z dokonaniem wyboru,ale także mistrzowsko zarysowana siła wpływu, jaką mają inni ludzie, na nasze wybory, ich opinia, utarte stereotypy.Wybór między tym, co wypada zrobić, a tym, co podpowiada nam serce zawsze jest najtrudniejszy. Czy bohaterowie pójdą za głosem serca? Nie zdradzam. Książka jest warta przeczytania choćby dlatego właśnie. Wciągająca, momentami wzruszająca, z pewnością warta przeczytania. Podobała mi się na tyle, by być ciekawą ekranizacji. Polecam.
Dawson i Amanda kiedyś byli parą. Kochali się całym sercem. Nie było to młodzieńcze zauroczenie, które z reguły mija po kilku miesiącach. Oni czuli, że to coś więcej. Nie potrafili przecież bez siebie żyć. Spędzali ze sobą cały wolny czas. Niestety, pochodzili z dwóch różnych światów. Teraz, po wielu latach rozłąki spotykają się na pogrzebie dawnego przyjaciela. Jak się okazuje, kobieta jest mężatką z długim stażem, ma nawet kilkoro dzieci. Za to Dawson pracuje samotnie na platformach wiertniczych. Przeszłość wraca ze zdwojoną siłą. Uczucia powracają. Dawni kochankowie nadal marzą o tym, by być razem. Dla Ciebie wszystko, to historia ukazująca życie, które często bywa niesprawiedliwe. Trudne wybory, które nie zawsze okazują się słuszne, moralność - której mimo wszystko czasami ciężko jest bronić i miłość - która mimo swojej potęgi nieraz musi być skrywana i tłumiona na rzecz innego, niekoniecznie lepszego losu.
,,Miłość zawsze mówi więcej o tych, którzy ją odczuwają niż o tych, którzy są jej obiektem.'' Cudowna powieść, o prawdziwej, wyjątkowej i nierozerwalnej miłości, książka napisana prostym językiem, dzięki temu trudno jest się oderwać od czytania. Z chęcią obejrzałam film. Dzięki niemu po raz kolejny zakochałam się w tej historii. Polecam!
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Wyciskasz łez. Piękna, wzruszająca historia. Nie wiem czego oczekiwać więcej od Nicholasa Sparksa. Każda jego historia jest świetna. I to tyle :)
Avatar użytkownika - nika_190
nika_190
Przeczytane:2014-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Piękna, romantyczna wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości, która nigdy nie przemija jak i o przeciwnościach losu burzących te głębokie uczucie. Książka warta polecenia.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-11-02, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100), Mam,
Nieco rozczarowała mnie ta pozycja Sparksa. Zakończenie niezwykle wzruszające. Książka pokazująca, że można kogoś kochać przez całe życie, nawet będąc daleko oraz jak przypadki i zrządzenia losu decydują o naszym życiu.
Dwoje ludzi i ich różne losy. Obojga połączyła głęboka więź, jednak los zdecydował inaczej. Dawson Cole to mężczyzna, który wychowywał się w dysfunkcyjnej i patologicznej rodzinie pragnie żyć inaczej jednak wciąż jest wyśmiewany z powodu swojego pochodzenia, natomiast Amanda Collier to dziewczyna z tzw. dobrego domu mająca przed sobą przyszłość nauczycielki. Mimo różnic pochodzenia tych dwoje zakochanych w sobie ludzi chcieli stworzyć szczęśliwy związek, jednak tak się nie stało. Dawson w młodości nieumyślnie doprowadził do śmierci człowieka nadal nie może pogodzić się z tym wydarzeniem, Amanda chociaż jest żoną i matką nie czuje się szczęśliwa w małżeństwie. Po latach dawni kochankowie spotykają się na pogrzebie znajomego. Czy uda im się uporać z przeszłością? Jakie będą ich dalsze losy? O tym już w powieści. Gdybym miała określić tę powieść jednym słowem stwierdziłabym, że jest piękna. Autor w bardzo trafny sposób przedstawił przewrotność losu, kto z nas by nie chciał, żeby w szczególnych momentach życia była z nami ta ważna osoba a z pewnych przyczyn nie może jej być? Niby historia przedstawiona nie jest oryginalna, ale wzrusza i nie pozwala przejść obojętnie. Trzyma w napięciu i nie pozwala się oderwać. Alkoholizm, śmierć, prawdziwa,ale niespełniona miłość to główne wątki tej książki. Przez cały czas kibicowałam Amandzie i Dawsonowi, oboje zaznali wiele bólu , dlatego czytelnik cały czas ma nadzieję, że szczęście się do nich uśmiechnie. Nie mogę doczekać się kiedy zobaczę ekranizacje powieści. Serdecznie polecam tę powieść fanom autora i tym , który uwielbiają życiowe historie. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2014-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Takiego zakończenia nie spodziewałam się. Gorąco polecam.
Kolejna książka tego autora i nie ma rozczarowania, polecam ją każdemu, kto czytał kiedykolwiek jakąś jego powieść. Dwoje ludzi zakochuje się w sobie, niestety ich drogi się rozchodzą. Czy po wielu latach, gdy się spotkają, ich uczucie będzie równie mocne, czy będą ze sobą do końca? To tylko niektóre z pytań, które się cisną na usta, a odpowiedzi poznacie na końcu powieści.
Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2013-01-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2013,
Historia nigdy nie wiadomo jak się zakończy... Każdy przeżywa wzloty i upadki, ważne żeby umiec się podnieśc i iśc dalej.
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2013,
Zdecydowanie najlepsza książka Nicholasa Sparksa jaką miałam przyjemność czytać. Sparks po raz kolejny zaskakuje czytelniczki. Kiedy myślisz, że już znasz jego styl i nie możesz śmiało przewidzieć zakończenie książki okazuję się, że dzieje się zupełnie coś innego i jak zwykle nie można powstrzymać łez. Wspaniała. Idealna. Zaskakująca. Po prostu Sparks w najlepszym wydaniu.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zafascynował mnie wątek anioła stróża. Właśnie tak... Anioł stróż w tym wypadku ma ciemne włosy i nosi niebieską wiatrówkę:) Wątki rewelacyjnie się zaplatają w doskonały warkocz... jednak ten Anioł bez skrzydeł...
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-03-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Dawson wychowywał się w patologicznej rodzinie, Amanda jest panienką z dobrego domu. Pokochali się jako nastolatkowie. On, dla jej dobra, zrezygnował z tej miłości. Spotykają się po latach na pogrzebie wspólnego przyjaciela. Przez 300 stron autor "wałkuje" temat żalu po rozstaniu bohaterów. Dopiero pod sam koniec książki akcja rozwija się bardziej dynamicznie, ale i tak zakończenie jest do przewidzenia. Kilka razy w trakcie czytania sprawdzałam, czy to na pewno napisał Nicholas Sparks. W zamyśle autora chyba miało to być opowiadanie, ale ze względów finansowych rozbudował fabułę do powieści. Jeżeli tak, to cel chybiony. W sumie niekoniecznie warto czytać.
Avatar użytkownika - blebelebe
Przeczytane:2016-01-10, Chcę przeczytać,
Jesienna miłość
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Jesienna miłość

Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beaufort w Kalifornie Północnej. Jego ojciec...

Anioł stróż
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Anioł stróż

Julie zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w który Jim obiecuje jej, że bedzie jej aniołem stróżem, otrzymuje...

Wszechświaty
Leonardo Patrignani