DR. STONE: TOM 18

Królestwo Nauki vs Królestwo Nauki! Konfrontacja między Senku a dr. Xeno to wyścig, którego celem jest naukowy przywódca wrogiej armii!
Pomimo ujawnienia niezwykłej przeszłości Xeno i historii łączącej go z Senku, Stanley potajemnie zbliża się, aby skierować swoją broń w Perseusza!

Informacje dodatkowe o DR. STONE: TOM 18:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-01-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

W tomiku osiemnastym na dobre rozpoczyna się akcja, w której Senku nareszcie będzie miał okazję zmierzyć się z groźnym i równym sobie przeciwnikiem. Wybrzeże Stanów Zjednoczonych odkryło bowiem przed podróżnikami nie tylko niezbadane tereny, ale również ludzi, którzy najwyraźniej nie lubią niespodziewanych gości. Geniusz vs Geniusz, Senku vs Xeno. Na dodatek każdy z nich dysponuje utalentowanymi ludźmi gotowymi na realizację ich planów. Jedna ze stron jest jednak o wiele bardziej zdeterminowana do tego, aby ostatecznie wyeliminować przeciwnika (szczególnie przywódcę).

W idealnych proporcjach miesza się tu humor, nauka i akcja. Ważną częścią scenariusza są również ciekawe retrospekcje z przeszłości Senku. Dzięki nim czytelnik ma okazję zobaczyć nie bezpośrednią konfrontację dwóch geniuszy, dla których nauka i wiedza jest bardzo ważna, jednak sposób jej wykorzystania i cel jaki chcą osiągnąć, mocno się różnią. Nie wszystko jest tutaj jednak idealne. Największą wadą mangi jest zakończenie, będące niczym innym jak wielkim cliffhangerem wywołującym u odbiorcy frustrację (jeśli nie ma on pod ręką od razu kolejnej części).

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-09-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

WOJNA DWÓCH KRÓLESTW NAUKI

,,Dr. Stone", jak to ,,Dr. Stone" w najnowszym tomiku serwuje nam kolejne starcie, kolejne popisy naukowych możliwości i kolejną porcję retrospekcji. Jest więc dynamicznie, ciekawie, jak to w tej serii. I jak to w dobrym shounenie, którym całość przecież jest.

Senku kontra dr. Xeno! Czyli jedno królestwo nauki kontra drugie! Co łączy Xeno i Senku? Kto wygra i zapanuje nad wszystkim? I co z misją Stanleya?

Avatar użytkownika - isil
isil