Droga do odkupienia

,,Po wstrząsającym prologu każdy kolejny rozdział wciąga czytelnika jak czarna dziura. Przeczytajcie tę powieść.

A potem sięgnijcie po inne jego książki. Naprawdę warto!" David Baldacci

Policjantce z Karoliny Północnej, Elizabeth Black, grozi zarzut podwójnego zabójstwa. Kobieta zastrzeliła gwałcicieli, którzy w opuszczonym domu przetrzymywali osiemnastoletnią Channing Shore. Ze względu na fakt, że biała policjantka oddała kilkanaście strzałów do dwóch czarnoskórych mężczyzn, sprawa nabiera wielkiego rozgłosu.

Jednak Elizabeth pozostaje dziwnie obojętna na rozwój wewnętrznego śledztwa. Problemy osaczają ją jeszcze bardziej, gdy Adrian Wall - gliniarz, w którym kiedyś była zakochana - wychodzi z więzienia zwolniony przedterminowo po trzynastu latach odsiadki, skazany za morderstwo, jednak mimo przytłaczających dowodów Elizabeth zawsze była przekonana, że to nie on zabił Julię Strange.

Żądny zemsty syn jego domniemanej ofiary omal nie zabija Adriana, który wkrótce znów staje się obiektem podejrzeń, gdy w podobnych okolicznościach ginie kolejna kobieta...

Informacje dodatkowe o Droga do odkupienia:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2017-04-12
Tytuł oryginału: REDEMPTION ROAD

Kup książkę Droga do odkupienia

Droga do odkupienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2019-03-10,

Jezeli ktos zna wczesniejsze powiesci Johna Harta,to "Droga do odkupienia" moze mu przyniesc rozczarowanie.Tak w kazdym razie bylo ze mna.Sama historia jest wciagajaca i wielowatkowa,a autor umiejetnie myli tropy.Gdyby wiec te powiesc napisal ktos inny,to nie mialbym az tak duzych zastrzezen.Jednak w przypadku Harta sytuacja wyglada inaczej.Wczesniejszymi ksiazkami udowodnil,ze wciagajaca fabula to nie wszystko.Ogromnym atutem jego powiesci byl charakterystyczny sposob narracji i piekGRANICE 2017ny jezyk.Tutaj tego sie nie znajdzie.Nie wiem czy Hart zmienil swoj styl,czy jest to moze wina autora polskiego tlumaczenia? W kazdym razie ta powiesc nie emanuje niesamowitym nastrojem,ktory sprawial,ze tak bardzo polubilem tego autora.Podczas lektury odczuwa sie pewna topornosc jezyka,a opowiesc nie odroznia sie stylem od dokonan co najmniej kilku amerykanskich autorow.Mam nadzieje,ze kolejna powiescia John Hart powroci na wlasciwe tory!

"Droga do odkupienia" jest powieścią wielowątkowe. Jak dla mnie jest tu nawet zbyt wiele tych wątków.

Główna bohaterka Elizabeth jest policjantką od 13tu lat. Jednak dochodzi do wydarzeń w wyniku, których została oskarżona o brutalne zabójstwo dwóch mężczyzn, na tle rasistowskim. Jednak tak naprawdę nikt poza nią samą i pewną dziewczyną. Drugi wątek to dawna sprawa zamordowania kobiety, za które został skazany policjant, przyjaciel Liz. Teraz po 13 latach wychodzi na wolność i ponownie zaczynają ginąć kobiety. Inna sprawa, że jest prześladowany przez naczelnika więzienia, który chce poznać tajemnicę powierzoną Adrianowi przez innego więźnia. Ale jest też dzieciak, który chce się na nim zemścić za śmierć matki. A do tego koszmarna intryga sprzed lat. Wszystko to strasznie pogmatwane.

Ciężko mi się czytało. Przez większą połowę strasznie się nudziłam. Wszystko było strasznie rozwleczone. Dopiero od połowy akcja nabiera tempa. Jakimś cudem autorowi udało się zgrabnie spleść to wszystko. Chociaż zakończenie w ogóle mnie nie przekonuje. Jest tu wiele postaci, które zdrowo mieszają. Mamy tu niepokorną policjantkę, policjanta skazańca, policjanta z mroczną tajemnicą, zbuntowaną nastolatkę, nieporadnego nastolatka, bezwzględnego naczelnika więzienia i nawiedzonego pastora. Do wyboru, do koloru. Przeczytać da się ale nic specjalnego

Niesamowity klimat, nie sposób było się oderwać od tej książki. Pierwszy raz tak realnie obawiałam się o losy bohaterów, jak by nie byli postaciami fikcyjnymi, a ludźmi których losy ważą się tu i teraz.

Król kłamstw
John Hart0
Okładka ksiązki - Król kłamstw

Debiutancka powieść Johna Harta jest niezwykle wciągającą perełką w świecie fikcji, thrillerem o misternie skonstruowanej intrydze, napisanym przepięknym, poetyckim językiem....

Ostatnie dziecko
John Hart0
Okładka ksiązki - Ostatnie dziecko

W niewyjaśnionych okolicznościach znika dwunastoletnia Alyssa Merrimon. Jej brat bliźniak Johnny nie potrafi się z tym pogodzić i nawet po upływie roku...