Duch z Niewiadomic

Tłumaczenie: brak
Ilustracje: Bartek Drejewicz

Tom 1 cyklu Tajemnice starego pałacu

Dwunastoletnia Magda nie pasuje do reszty swojej rodziny. Nie lubi — jak matka
— malowania paznokci oraz zapachu lakieru do włosów. Nie interesuje jej — jak
ojca — błyszczący samochód i oglądanie telewizji. A już na pewno ma większe
ambicje niż jej starszy brat Arnold, który jest tak „zdolny”, że wszystkie jedynki
szybko poprawia na dwójki, a czasem nawet dostaje trójki.
Pewnego razu Czereśniakowie wygrywają na loterii tyle pieniędzy, że postanawiają
kupić stary pałac w Niewiadomicach. Odtąd ich życie całkowicie się
zmienia.
Podczas gdy mama zajmuje się urządzaniem wnętrz i kupowaniem drogich
sprzętów, Magda wraz z mieszkającym po sąsiedzku Wiktorem odkrywa, że
pałac jest pełen tajemnic.
Czy w Niewiadomicach rzeczywiście zjawił się duch? Jaki sekret skrywają
pałacowe piwnice?

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Duch z Niewiadomic

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, dla dzieci, przygoda,
Wszystko zaczyna się od momentu wygrania głównej wygranej w Wielkim Farcie przez Czereśniaków. Chcąc być jak arystokracja, poszukują dla siebie domu i trafiają do Niewiadomic. To tam ich córka Magda poznaje Wiktora, z którym krok po kroku poznają historię domu. Przez swoje przygody cofają się do przeszłości, co pomaga im poznać byłą właścicielkę domu. Pełna przyjaźni i niekiedy realiów życia powieść dla każdego czytelnika.
Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2021-01-20, Przeczytałem,

Przesympatyczna książka opowiadająca o tym, co może się wydarzyć, gdy miliony z loterii przypadną nieodpowiedniej rodzinie. Na szczęście w książkach dla dzieci nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Magda spotyka na swojej drodze Wiktora, a duch starszej pani nie każe na siebie długo czekać. A potem... cóż, potem dzieje się dużo, intensywnie i niezmiernie ciekawie.

Nie spodziewałam się, że ta książka będzie dla mnie czymś więcej niż luźną lekturą na wieczór, ale pomyliłam się. Nie dość, że świetnie się przy niej bawiłam, to jeszcze nauczyłam się czegoś nowego z zakresu historii i... fizyki! Kto by pomyślał? :)

Konserwator z Warszawy
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Konserwator z Warszawy

Czereśniakowie boją się, że ich dzieciom może grozić niebezpieczeństwo, starają się więc - z pomocą ochroniarza - kontrolować każdy ich ruch. W tej sytuacji...

Misiek, co ty opowiadasz?!
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Misiek, co ty opowiadasz?!

Misiek, inteligentny sześciolatek, próbuje za wszelką cenę znaleźć cierpliwego słuchacza, któremu będzie mógł opowiedzieć swoje historie...