Duch z Niewiadomic

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2020-09-10
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
ISBN: 9788376729046
Liczba stron: 200
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Tom 1 cyklu Tajemnice starego pałacu

Ocena: 5.33 (3 głosów)
Inne wydania:

Wiktor mieszka w leśniczówce w pobliżu zniszczonego pałacu przypominającego smoka. Marzy, żeby go kupić i wyremontować, gdy dorośnie. Niestety ubiega go rodzina Czereśniaków. Wygrywają główną nagrodę na loterii i wprowadzają się wraz z dziećmi do kiczowato odremontowanego pałacu.

Podczas gdy państwo Czereśniakowie urządzają salę kinową, ich córka Magda dowiaduje się, że dawna właścicielka budynku, Róża Niewiadomska, była naukowcem i wynalazcą.

Dwunastolatka razem z Wiktorem postanawiają sprawdzić, czy to duch Róży błąka się po okolicy i jaki sekret skrywa bazyliszek na kominku. Aby odkryć prawdę, przyjaciele muszą odwiedzić pałacowe piwnice i udać się na wyprawę... wehikułem czasu!

Tagi:

Kup książkę Duch z Niewiadomic

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Duch z Niewiadomic

Wszystko zaczyna się od momentu wygrania głównej wygranej w Wielkim Farcie przez Czereśniaków. Chcąc być jak arystokracja, poszukują dla siebie domu i trafiają do Niewiadomic. To tam ich córka Magda poznaje Wiktora, z którym krok po kroku poznają historię domu. Przez swoje przygody cofają się do przeszłości, co pomaga im poznać byłą właścicielkę domu. Pełna przyjaźni i niekiedy realiów życia powieść dla każdego czytelnika.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Jenny
Jenny
Przeczytane:2019-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przesympatyczna książka opowiadająca o tym, co może się wydarzyć, gdy miliony z loterii przypadną nieodpowiedniej rodzinie. Na szczęście w książkach dla dzieci nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Magda spotyka na swojej drodze Wiktora, a duch starszej pani nie każe na siebie długo czekać. A potem... cóż, potem dzieje się dużo, intensywnie i niezmiernie ciekawie. 

 

Nie spodziewałam się, że ta książka będzie dla mnie czymś więcej niż luźną lekturą na wieczór, ale pomyliłam się. Nie dość, że świetnie się przy niej bawiłam, to jeszcze nauczyłam się czegoś nowego z zakresu historii i... fizyki! Kto by pomyślał? :)

Link do opinii
Inne książki autora
Idę do zerówki!
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Idę do zerówki!

W szkole jest mnóstwo atrakcji, których nie ma w domu: boisko do biegania, wielkie mapy na ścianach oraz tablice, po których można...

Duch z Niewiadomic
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Duch z Niewiadomic

Dwunastoletnia Magda nie pasuje do reszty swojej rodziny. Nie lubi — jak matka— malowania paznokci oraz zapachu lakieru do włosów. Nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pokaż wszystkie recenzje