Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 22. Wielkie jubileusz 2000

Dwudziesty drugi rok Wielkiego Pontyfikatu był rokiem szczególnym – papież rodem z Polski, Jan Paweł II wprowadził Kościół Chrystusowy w trzecie tysiąclecie. Część przygotowań do Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 stanowiły obrady Synodu poświęconego Europie. W listopadzie Papież udał się z pielgrzymką do Indii i Gruzji, gdzie głosił pojednanie i nadzieję. Podczas Pasterki otwierając Drzwi Święte zainaugurował Jubileusz, a pierwszą grupą, która go świętowała w Watykanie, były dzieci. Następnie Ojciec Święty modlił się z wiernymi podczas Jubileuszy m.in. Życia Konsekrowanego, Chorych i Pracowników Służby Zdrowia, Rzemieślników, Ludzi Pracy, Migrantów i Podróżnych, Dziennikarzy, w więzieniach, Młodych, Nauczycieli Akademickich i Rodzin. Spotykał się też z rodakami, m.in. podczas pokazu filmu „Pan Tadeusz” czy Narodowej Pielgrzymki Polaków.

W tym szczególnym czasie Ojciec Święty pielgrzymował również do najważniejszych miejsc chrześcijaństwa: do Egiptu, na górę Synaj oraz do Ziemi Świętej, gdzie odwiedził górę Nebo, Betlejem, Jerozolimę, Górę Błogosławieństw, Nazaret. Spotykał się z przedstawicielami innych wyznań i wiar, wzywając do zachowania pokoju na tym szczególnie ważnym dla trzech religii monoteistycznych terenie. W Portugalii złożył pokłon u stóp Matki Bożej Fatimskiej, której cudowna figura sprowadzona została potem do Watykanu z okazji Jubileuszu Biskupów. Mimo wielu zajęć i spotkań Papież nie zapomniał jubileuszach 50-lecia kapłaństwa swych przyjaciół i współpracowników, m.in. kard. Franciszka Macharskiego czy kard. Andrzeja Marii Deskura.

Informacje dodatkowe o Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 22. Wielkie jubileusz 2000:

Wydawnictwo: Biały Kruk
Data wydania: 2010-02-01
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7553-076-6

Kup książkę Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 22. Wielkie jubileusz 2000

Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 22. Wielkie jubileusz 2000 - opinie o książce

Musicie być mocni mocą wiary!
Jan Paweł II0
Okładka ksiązki - Musicie być mocni mocą wiary!

30 lat temu, w dniach 2-10 czerwca 1979r, gościliśmy w naszym kraju po raz pierwszy Nastepcę św. Piotra - Papieża Jana Pawła II, naszego rodaka Wiedział...

Encykliki Ojca Świętego św. Jana Pawła II. Pamiątka kanonizacji
Jan Paweł II0
Okładka ksiązki - Encykliki Ojca Świętego św. Jana Pawła II. Pamiątka kanonizacji

Nowe wydanie wszystkich 14 encyklik Jana Pawła II, wzbogacone o bardzo obszerny i dokładny indeks zawierający ponad 1280 haseł. Publikacja polecana wszystkim...