Dziewczyna gangstera

,,Dziewczyna gangstera" to początek nowej mafijnej serii z wyrazistymi i silnymi bohaterami, niespodziewanymi zwrotami akcji oraz gorącym romansem.

Nela jest dziewczyną, jakich z pozoru wiele. Z całą pewnością jednak żadna z niej szara myszka. Zaczyna stawiać pierwsze kroki w swoje dorosłe życie, które nabierze rozpędu z chwilą, gdy pozna Kostka. Kostek wychowywał się na ulicy, poznając smak prawdziwego ubóstwa. To właśnie wtedy poprzysiągł, że już nigdy nie zazna biedy. Teraz ma niemal wszystko... Czy młodziutka Nela zdoła pokochać Kostka, który zupełnie nie pasuje do roli jej wymarzonego księcia z bajki?

Informacje dodatkowe o Dziewczyna gangstera:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-04-13

Kup książkę Dziewczyna gangstera

Dziewczyna gangstera - opinie o książce

Nela miała swoje plany, chciała dostać się do szkoły muzycznej. Jednak kiedy to się nie udało, całkowicie je zmieniła. Podjęła pracę w sklepie budowlanym, a także bierze zlecenia na różnych eventach lub jako hostessa. Chociaż ma wspaniały kontakt zarówno z rodzicami, jak i z bratem, pragnie się usamodzielnić, kupić mieszkanie na kredyt i zamieszkać poza rodzinnym domem.
Patryk nie miał łatwego życia jako dziecko. Teraz jest dorosły, ma wspaniałego syna i żonę, z którą łączy go tylko dziecko (nawet nie mieszkają razem).
Ich pierwsze spotkanie było dość przypadkowe, jednak mężczyzna od razu poczuł coś do dziewczyny. Zapragnął poznać ją bliżej, jednak ona miała na ten temat zupełnie inne zdanie. Czy Nela zaryzykuje i da mu szansę? Czy Patryk będzie na tyle uparty, aby poznać Nelę bliżej? Co ich połączy?

Jest to pierwszy tom nowej serii mafijnej, a jak już za pewnie domyśliliście się, ja kocham takie książki. Jak wrażenia po przeczytaniu? Całkiem pozytywne, chociaż nie mogę stwierdzić, że to książka idealna. Dlaczego? Zacznę od tego, czego mi trochę zabrakło, a więc tego niebezpieczeństwa itp. które są w tego typu książkach. Tym razem było tego bardzo malutko i to dopiero pod sam koniec. Jednak to tom pierwszy, jakby wprowadzenie, więc według mnie nie jest to bardzo duży minus.
Teraz pora na to, co mnie się w książce podobało. Po pierwsze historia-uważam, że była dość ciekawa i wciągająca. Po drugie fakt, że książkę czytało się naprawdę szybko. Kolejnym plusem była końcówka, która sprawiła, że pragnę poznać dalsze losy tej dwójki.

Bohaterowie dość ciekawi, chociaż tym razem nie mogę stwierdzić, że bardzo ich polubiłam.
Nela jest młodą kobietą, a czasami zachowywała się jak dziecko i to takie, które samo nie wie, co chce. Kiedy nie dostaje się do wymarzonej szkoły, zamiast próbować ponownie, idzie w zupełnie innym kierunku i zaczyna pracę w sklepie budowlanym. To bohaterka, która z jednej strony potrafi sobie poradzić w życiu, z drugiej marzy o wielkiej miłości.
Patryk ma za sobą nieudane małżeństwo, chociaż w sumie nadal w nim tkwi. To mężczyzna, który jest uparty (czasem wręcz za bardzo biorąc, co chce, nie przejmując się zdaniem innych), męski, seksowny. Jest wspaniałym ojcem, który dla syna wiele potrafi zrobić, a jednocześnie uprawia marihuanę (i nie tylko).

„Dziewczyna gangstera” to moim zdaniem dość ciekawa książka, którą warto przeczytać. Polecam

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

W moje ręce trafiła kolejna książka autorki, którą cenię i bardzo lubię zaczytywać się jej historiami. Ta pozycja otwiera nową serię gangsterską, lecz jak dla mnie samej mafii było tutaj niewiele.

Na pierwszy plan wysuwa się Nela, która ma wielkie marzenia i stara się je realizować. Nie przejmuje się niepowodzeniami, tylko szuka innej drogi do upragnionego celu. Na jej drodze staje Kostek, mężczyzna dojrzały, przystojny, charyzmatyczny. Mimo, że ma żonę i syna, nie może wyrzucić z myśli młodej dziewczyny, która go bardzo pociąga.

Czy Nela odnajdzie w tym tajemniczym facecie swego księcia z marzeń? Czy tą dwójkę połączy namiętny romans, a może coś więcej? Czy pisane jest im szczęście? Czy Małgorzata zrezygnuje z męża? Która z postaci ma powiązania z mafią?

Mam trochę mieszane uczucia co do tej lektury. Fabuła przypadła mi do gustu, jednak niewiele było tu zaskakujących zwrotów akcji jak i porachunków gangsterskich oraz niebezpiecznych scen, które powodowałyby u mnie przypływ adrenaliny i szybsze bicie serca. Charakterni, ciekawi bohaterzy wykreowani są w genialny sposób i polubiłam ich od pierwszej chwili.

Styl jakim posługuje się pisarka zachwyca, jest bardzo plastyczny i przystępny. Dzięki temu szybko przewracałam przeczytane stronice i przyswajałam poznaną historię.

Uwielbiam Nelę, jej hart ducha, zaciętość, zdecydowanie i to że nie uległa od razu urokowi Kostka. Jej pozorna obojętność intrygowała go i wyostrzyła zmysł myśliwego, który nie dawał mu spokoju. Z ogromną uwagą obserwowałam ich relacje i wspólnie spędzane chwile.

Przyjemnie spędziłam czas z tą książką. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli zbyt długo wyczekiwać na kolejną część, gdyż zakończenie dało mi nieźle popalić i rozbudziło moją wyobraźnię.

Zachęcam was moi drodzy do sięgnięcia po tę powieść, zwłaszcza jeśli jesteście fanami tego gatunku. Wrażenia i emocje jakich doznacie zagwarantują wam niezapomniane przeżycia. Uważam, że warto, więc z całego serca polecam.
Macie w planach, a może już jesteście po lekturze?

Bardzo lubię styl autorki, który poznałam w serii sen o aniele. Niestety ta książka nie przypadła mi do gustu. Zła nie jest, pomysł na fabułę jest dobry ale całość jakaś nie do końca mnie przekonuje.

Nela to młoda dziewczyna, która dopiero co zaczyna dorosłe życie. Ma świetnych rodziców, braci. Nie dostała się na wymarzone studia z tego powodu jest załamana. Pracuje w sklepie budowlanym a w weekendy podejmuje się zleceń typu zagranie ról w eventach, jako hostessa itp. Na jednym z wyjazdów poznaje Kostka. Początki ich znajomości nie należą miłych. Nela jest młoda naiwna i strasznie irytująca. Marzy o wielkiej miłości, księciu z bajki a Kostek takim się wydaje być tylko ma jedno ale... Gdy Nela odkrywa kim jest ma wielki dylemat zaufać mu i z nim być czy zapomnieć. Tylko czy Nela na pewno wie kim jest Kostek?

Kostek to młody mężczyzna, który miał ciężko w życiu. Jego dzieciństwo to trudny i ciężki okres i jak tylko stał się dorosły trafił na nieodpowiedniego człowiek. Tak się stał klasycznym przykładem młodego człowieka, który skończył jako przestępca. Kostek ma także rodzinę żonę, z która nie łączy ja nic poza papierem, interesem i synem, którego kocha ponad życie. Kostek nie przypadł mi do gustu. Jego podejście do życia, przemyślenia i zachowanie bardziej jak nastolatek niż dorosłyby człowiek i to jeszcze gangster. Był mało wyrazisty a jego zachowanie mnie irytowało.

Tytuł książki też jest mylący. Fabuła opierała się na relacji Neli i Kostka. On próbował ją zdobyć, ona ciągle niby chciaa ale się broniła. Młoda nie dojrzała, nie potrafią zdecydować się czy go kocha, czy nie. Kostek próbował ją do siebie przekonać, ale jego relacja opierała się na seksualnej fascynacji. Zaintrygował mnie opis książki i okładka. Jeśli chodzi o okładkę to sugeruje nam gorący romans dójki dojrzałych ludzi. W książce zabrakło mi tego romansu. Główna bohaterka jest dziewiętnastolatką, która zupełnie nie wie czego chce w życiu. Kostek to młody facet, który się zupełnie pogubił.  Zabrakło mi chemii między bohaterami. Ich relacja jest dość płytka, nie ma tej głębi. Jeśli chodzi o sceny erotyczne a w zasadzie ich brak, nie licząc scen gdy Kostek zachowuje sią jak nastolatek oraz korzysta z usług.... Nie ma erotyzmu między tą dwójką. Sama akcja jest nudna dopiero pod koniec nabiera wyrazistości. Rozdziały są dość krótkie, pisane z dwóch perspektyw. Zakończenie przewidywalne. Nela ulega Kostkowie ale czy to jej wyszło na dobre? Jeśli chodzi o epilog to jest zaskakujący. Z jednej strony intryguje, z drugiej jest trochę oderwany od całości. Są die informacje napisane z punktu widzenia Neli i Kostka. Krótkie intrygujące i ciekawe. Dużo ciekawsze niż cala reszta książki. Ponieważ to pierwszy tom nowej serii miejmy nadzieje, że w drugim będzie dużo lepsza historia...

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Czytałam serię Katarzyny Mak ,,Dotyk Anioła", która bardzo mi się podobała i zapadła na długo w pamięci. Dzięki uprzejmość wydawnictwa Lipstick Books, tym razem miałam przyjemność przeczytania kolejnej książki autorki. Czy i tym razem autorka podniosła poprzeczkę równie wysoko?

Nela to młoda, ambitna dziewczyna, choć wkroczenie w dorosłe życie nie układa się po jej myśli nie poddaje się. Chce udowodnić przede wszystkim sobie, że potrafi być samodzielna, ma plan, który chce zrealizować a pierwszym celem jest kupno własnego mieszkania. Zatrudnia się w sklepie budowlanym aby podnieść swoje dochody a dodatkowa praca hostessy umożliwia dodatkowy zarobek i zmusza do podroży po całej Polsce. W trakcie jednej z nich poznaje Kostka, tajemniczego mężczyznę, który za wszelką cenę pragnie poznać tę piękną, zadziorna dziewczynę. Jednak Kostek nie jest zwyczajnym mężczyzną, jego dochody są dalekie od legalnych i nie jest do końca szczery z dziewczyną. Czy Nela zdecyduje się na bliższą znajomość i wejście w nieznane?

Powiem szczerze, że jestem zaskoczona tą pozycją. Zapowiadał się romans, z wątkiem mafijnym, ale w tym wypadku otrzymałam nie tylko to. Ta pozycja jest naprawdę inna, ciekawsza, ma coś głębszego i to sprawia, że pochłania się ją w mgnieniu oka. Mamy tu naprawdę ciekawą fabułę, podróże po Polsce, które wprowadzają taki mistyczny, enigmatyczny klimat. No i oni- główni bohaterowie totalnie różni, pod względem wieku i doświadczeń, jednak pałający do siebie tym czymś, czego oboje skrycie pragną. Przewrotny los stawia ich na swojej drodze niejednokrotnie, choć oboje stronią od tej znajomości, szczęśliwy traf sprawia, że ponownie się spotykają. Czy uda im się dotrzeć do siebie? Czy ich oczekiwania względem siebie są choć trochę zbliżone?

Gdybym miała oceniać tę pozycję tylko jako romans mafijny, to gangsterka jest tu bardziej tłem, ale całość jest o wiele lepsza, skupia się na relacji Neli i Kostka, a to jest na duży plus. Choć rozwija się ona powoli to przez wzgląd na kreację głównej bohaterki idealnie wpasowuje się to w klimat.

Ta historia jest niestandardowa, ma coś czego wcześniej nie spotkałam i z pewnością sięgnę po kolejny tom serii. Zwłaszcza po takim zakończeniu a zapowiada się, że w kolejnej części będzie jeszcze ciekawiej.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

"Dziewczyna gangstera" jest pierwszym tomem kolejnej serii mafijnej Katarzyny Mak. Nie jest to jednak coś ciężkiego, przytłaczającego, z mnóstwem brutalności, a coś zgoła innego. Coś, co pozwala na odprężenie i dobrą zabawę z bohaterami. Choć po finale, jaki zgotowała autorka, można spodziewać się, że kontynuacja będzie obfitować w dużo więcej dramatycznych scen.

Para głównych bohaterów stanowi swoje przeciwieństwo. To wychowana w szczęśliwej rodzinie, delikatna, naiwna w swojej dobroci dziewczyna, która nie poznała jeszcze brutalności świata.

"Ta dziewczyna robiła mi papkę z mózgu. Nie wiedziałam, co mam o tym sądzić, ale coraz mniej mi się to podobało. Już kilkakrotnie przyrzekałem sobie, że z tym skończę, że więcej nie dam się wodzić za nos, ale ilekroć była blisko, nie potrafiłem się powstrzymać, a jednocześnie nie robiłem nic, by posunąć się o krok dalej. To było do mnie niepodobne. Nigdy nie działała w taki sposób. Zawsze brałem, co chciałem, a jeśli nie mogłem tego dostać, co zdarzało się nad wyraz rzadko, odchodziłem, nie obracając się za siebie. Ale w tym konkretnym przypadku byłem niekonsekwentny i nie umiałem odejść."

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na relacje, jakie Neli miała ze swoimi rodzicami. Ci (a raczej matka) pozwalali jej dokonywać samodzielnych decyzji, mimo iż nie zawsze były właściwe. Najważniejsze że w tym wszystkim ją wspierali. Taka właśnie powinna być rola rodzica.

Z kolei Kostek to tajemniczy i intrygujący mężczyzna. Choć ideałem nie jest, to moje serce zdobył tym, w jaki sposób traktował Neli. Czy i ona to doceni? A może nie powinna?

"Przez moment zastanawiałam się, skąd brało się tyle skrajności w jednym człowieku. Raz przemawiał przez niego bezczelny cwaniak, a po chwili wychodził z niego pełen pokory i wiary człowiek. Jak to możliwe?"

Między bohaterami iskrzyło od pierwszego spotkania. Ich słowne przepychanki sprawiały, że uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Autorka szeroko rozbudowała warstwę miłosną, wręcz romantyczną powieści. Bardzo mi się to podobało. Momentami można było odnieść wrażenie, iż fabuła zmierza ku pewnego rodzaju bajkowości, z książętami i księżniczkami, co dodawało tej historii uroku i lekkości. Ale bez obaw, w żadnym razie nie można tu mówić o przesadzie w którąkolwiek ze stron. Nie zabrakło tu skomplikowanych relacji międzyludzkich, układów różnej maści i oczywiście motywu gangsterskiego, zaś zaskakujące zwroty akcji napędzają tę historię do przodu.

"Dziewczyna gangstera" to pełna emocji historia o marzeniu o bajkowej miłości i księciu w roli chłopaka. Czy tacy istnieją? Sprawdźcie koniecznie!

Taka jak ona
Katarzyna Mak 0
Okładka ksiązki - Taka jak ona

Nieoczekiwane, pełne niedomówień rozstanie. Decyzja, która na zawsze zmienia życie. Zranione uczucia, dwa rozdarte na pół...

Inna niż wszystkie
Katarzyna Mak 0
Okładka ksiązki - Inna niż wszystkie

Przypadkowe spotkanie na moście. Niewłaściwa ocena sytuacji i zaskakujący zwrot akcji. Nieoczekiwane uczucie, które tak naprawdę zmienia wszystko...