Elementals (Tom 4). Portal do Kerberosu

Czwarty tom żywiołowej serii, w której ważą się losy świata!

Drużyna Elementals została osłabiona. Po stracie Kate nie może jednak pozwolić sobie na żałobę. Nicole, Blake, Chris i Danielle wciąż mają ważną misję do wykonania.

Kiedy ktoś, kogo uważali za przyjaciela, porywa Blake'a prosto do otchłani Kerberosu, pozostali mają bardzo mało czasu na zebranie myśli. Nieoczekiwanie otrzymują pomoc od osoby, której już prawie przestali wierzyć.

Czy podróż do przerażającej krainy pełnej stworzeń, które chcą ich zabić, jest dobrym pomysłem? Czy ocalałej trójce z drużyny Elementals uda się uratować Blake'a i odzyskać głowę Meduzy? Czy wciąż mają szansę na ocalenie świata?

___

O autorce

Michelle Madow mieszka na Florydzie, a do jej ulubionych aktywności należą podróże, czytanie, spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz jedzenie pizzy. Uwielbia musicale na Broadway'u i liczy na to, że kiedyś wyruszy w podróż dookoła świata. Najlepiej sprzedająca się autorka fantasy według USA Today.

Informacje dodatkowe o Elementals (Tom 4). Portal do Kerberosu:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-09-18
Tytuł oryginału: The Portal to Kerberos

Tagi: Starożytne religie i mitologie

Kup książkę Elementals (Tom 4). Portal do Kerberosu

Elementals (Tom 4). Portal do Kerberosu - opinie o książce

Bohaterowie stają przed bardzo ciężkim wyzwaniem. Osłabieni, rozdzieleni i bez broni, muszą stawić czoła kolejnym niebezpieczeństwom. Czas ucieka, a nic nie idzie po myśli bohaterów. Muszą przemierzyć piekło, odzyskać głowę Meduzy i wrócić przed przesileniem. Czy im się uda? Kto im pomoże? Czy Apollo odpowie na prośby córki? Kto polegnie?

Jak ja się cieszę, że nie musiałam długo czekać z czytaniem pomiędzy trzecim a czwartym tomem! Zakończenie Głowy Meduzy zaskakiwało i nie zaspakajało czytelniczego apetytu. Za to ten tom, jak dla mnie, był najlepszy ze wszystkich. Autorka już odbiega od znanych przygód Percy'ego Jacksona i puszczą swoją wodzę wyobraźni. Poznajemy znacznie więcej bogów i magiczne artefakty, co dla mnie było świetnym zabiegiem!

Jako że jest to już czwarty tom to nie mogę za wiele opowiedzieć, by nie spojlerować. Jednak autorka naprawdę wykonała kawał niesamowitej roboty. Książka stosunkowo jest najkrótsza ze wszystkich, ale ile się w nim dzieje, to po prostu kosmos. Postacie co chwila spotka nowe wyzwanie i niebezpieczeństwo. Nic nie jest takie, jakie mogłoby się wydawać.

Dla mnie wielkim zaskoczeniem było to, jak niektórzy bohaterowie musieli szybko dorosnąć i zacząć inaczej myśleć. Sytuacja w której się znaleźli nie pozwalała na kolejne błędy. Czas uciekał i nie było czasu na złe decyzje. Największą zmianę zauważyłam w Danielle, ponieważ przestała być taka wredna i jej podejście do niektórych spraw bardzo zaskakiwały i to w ten miły sposób.

Podsumowując "Portal do Kerberosu" to świetna kontynuacja! Pełna akcji, przygód i niebezpieczeństw. Czyta się ją z zawrotną prędkością i ciężko się od niej oderwać. Na pewno nie będziecie się przy niej nudzić, a zakończenie sprawi, że długo będziecie rozmyślać jaki będzie tego finał. Mam nadzieję, że ten ostatni tom będzie naprawdę gruby, ponieważ wiele spraw będzie musiało się w nim wyjaśnić i rozwiązać!

Portal do Kerberosu to już czwarty tom cyklu o Drużynie Elementals. Tym razem na placu boju pozostają jedynie trzej jej członkowie i czeka na nich bardzo niebezpieczna wyprawa.

Ethan podstępem porywa Blake'a. Nie zastanawiając się długo, pozostali postanawiają podążyć za nim do Kerberosu. Zadanie jest o tyle utrudnione, że w tym miejscu nie działają ich moce. Ratują się więc przydzielonymi im przez Apolla przedmiotami.

Tak jak w poprzednich częściach, tak i w tej akcja gna z niesamowitą prędkością. Na członków drużyny, czekają bardzo niebezpieczne zadania, a autorka nie żałowała im wrażeń. Danielle, Chris  i Nicole napotykają na swojej drodze m.in. wściekłe psy, rzekę z zaczarowaną wodą, centaury.

Tym razem dołącza do nich Ereb, bóstwo pierwotne odpowiadające za ciemność. Postanawia pomóc im przebrnąć przez Kerberos, jednak od początku wszystkim wydaje się to bardzo podejrzane.

Członkowie drużyny nie zmieniają swojego charakteru, chociaż tym razem bardziej daje się poznać cichy Chris. W poprzednich tomach przyćmiewał go Blake, który robił wokół siebie dużo szumu. Teraz jako jedyny mężczyzna, chłopak chce pomóc swoim towarzyszkom.

Książkę czyta się bardzo szybko, głównie ze względu na króciutkie rozdziały, które po brzegi zostały wypełnione niespodziewanymi wydarzeniami. Momentami miałam wrażenie, że aż za dużo kłód pod nogi zostało rzucone bohaterom na czym zdecydowanie ucierpiała ich charakterystyka. Tak jak pisałam w poprzednich recenzjach książek z tego cyklu, nie jest on niczym odkrywczym, bazuje na znanej mitologii, ale dla mnie ma w sobie to coś i lektura każdej kolejnej części to wielka przyjemność.

Elementals tom 4. Portal do Kerberosu autorstwa Michelle Meadow to kolejne bardzo przyjemne i lekkie spotkanie z mitologią grecką. Z wielką przyjemnością poznam zakończenie tego, przepełnionego akcją, cyklu.

Krew Hydry
Michelle Madow0
Okładka ksiązki - Krew Hydry

Drugi tom serii Elementals, która wzbudziła żywiołowe dyskusje wśród czytelników! Nicole dowiaduje się kto jest jej prawdziwym ojcem...

Głowa meduzy
Michelle Madow0
Okładka ksiązki - Głowa meduzy

Trzeci tom boskiej serii o drużynie Elementals Tyfon, najgroźniejszy z Tytanów uwolnił swoją duszę z Kerberosu. Zmierza teraz w kierunku ukrytego...