Elita. Eagle Elite. Tom 1

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-07-24
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Elite

Początek gorącej serii pełnej tajemnic i niebezpiecznych mężczyzn!

Tracey Rooks wygrywa stypendialną loterię, dzięki czemu może rozpocząć naukę w prestiżowej prywatnej szkole. W Eagle Elite trafia na wszystko, czego nie znała: przepych, luksus oraz nienawiść. Dlaczego ta zwykła dziewczyna z farmy przyciąga same kłopoty?

Nixon to przywódca najpotężniejszej grupy w szkole. Na Elektów nie wolno patrzeć, nie wolno do nich mówić, nie wolno nawet oddychać w ich towarzystwie. Chyba że na to pozwolą.

Pomiędzy Tracey i Nixonem zaczyna iskrzyć, chociaż ciężko im się ze sobą dogadać. Są jednak osoby, którym się to nie podoba i zrobią wszystko, aby dziewczyna nie poznała prawdy. Czy Eagle Elite jest miejscem dla niej?

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Elita. Eagle Elite. Tom 1

Opinie o książce - Elita. Eagle Elite. Tom 1

Osobiście zaliczyłabym tę opowieść do literatury dla młodzieży. Ja już jej mianem nazwać się nie mogę, a jak wiecie, nawet nie bardzo przepadam za takimi książkami. Dlatego też odmawiałam jej recenzji. Pewnego dnia w wyniku przypadku, zrządzenia losu, trafiła do mnie. Matko, jak ja się cieszę!

Tracey Rooks jest nastolatką wychowywaną przez dziadków. Na łożu śmierci swojej babci, obiecała, że złoży papiery do pewnej prywatnej i bardzo prestiżowej uczelni. Szanse na dostanie się miała znikome, jednak obietnica zobowiązuje...
Na miejscu okazuje się, że poza prestiżem, szkoła posiada przywódców Elektów i poddanych im uczniów. Pełno tu nienawiści, przepychu i dziwnych układów, a szef uczniów nienawidzi jej od pierwszego dnia.
Chociaż od początku nie mogli się dogadać, a Tracey przyciągała do siebie pecha i uwagę pozostałych uczniów, powoli nienawiść zaczyna przeradzać się w coś innego. Problem w tym, że iksry między młodymi przeszkadzają wielu osobom i w pewnym momencie staje się niebezpiecznie. Jak zareaguje nastolatka, gdy odkryje sekret Eagle Elite, Nixona i... własny?

"Elita" Rachel Van Dyken jest absolutnie genialna!! Znajdziecie ją w dziale romanse i erotyki, chociaż jak wspomniałam, prędzej zaliczyłabym ją do młodzieżówek. Nie zmienia to faktu, że cała historia i bohaterowie wykreowani przez autorkę są fantastyczni.
Rachel Van Dyken wplotła w nudnawą, szkolną historię nastolatki wątek mafijny. Jest tajemniczo, mrocznie i niebezpiecznie, a takiego zakończenia nikt się nie spodziewa.
Czytając opowieść Nixona i Tracey, nie sposób się nudzić i oderwać. Nigdy nie wiadomo co zdarzy się za chwilę i co przeczytamy na kolejnej stronie.
Świetna opowieść obyczajowa. Osobiście pochłonęłam ją w jeden wieczór i ciężko mi było się oderwać.
"Elita" jest pierwszym tomem cyklu "Eagle Elite" i z pewnością będę polować na kolejne części.

Tracey wygrywa stypendium w prestizowej szkole dle bogatych. Od teraz bedzie sie obracala w calkiem innym swiecie niz do tej pory.Pieniadze,wladza ale tez przemoc i tajemnice to wszystko czego bedzie musiala doswiadczyc i czemu bedzie musiala sie podporzadkowac by tam przetrwac i dopasowac sie do reszty otoczenia. Czy dziewczyna ,ktora jest zachukana ,naiwna  i niesmiala poradzi sobie w nowym swiecie? Ksiazka super .Swietnie napisana i wciagajaca.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2019-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka, która spodoba się fanom mafijnych klimatów. Współczesna, niebezpieczna wersja Romea i Julii. Miłość, nienawiść, tajemnice i niebezpieczeństwo oplatają czytelnika niczym bluszcz. Uzależnisz się od lektury i nie oderwiesz się od niej aż do ostatniego słowa.
Tracey Rooks straciła rodziców w wieku sześciu lat i została wychowana na ranczu przez dziadków. Teraz jest gotowa odkryć wielki świat. Właśnie wygrała stypendium na loterii. Ma uczęszczać do Eagle Elite. Jest to niezwykle bogata, pełna przepychu oraz… niebezpieczeństw szkoła, którą rządzą Elekci. To oni ustawiaj prawo, są ponad nauczycielami i decydują o losie każdego ucznia. Ich przywódcą jest Nixon. Niebezpieczny, arogancki, bezczelny i nieprzyzwoicie przystojny chłopak. To on sprawia, że życie Tracey zmieni się nieodwracalnie. Dziewczyna będzie gnębiona i poniżana. Jak się później okaże dla jej dobra... Ale co jest ok w tym, że Tracey czuje się zaszczuta? Dlaczego wszyscy chcą, aby opuściła Eagle Elite? I dlaczego w szkole panują chore zasady, co do Elektów?  Wszystko nabiera sensu, kiedy okazuje się, że Tracey trafiła w sam środek mafijnej wojny. Rodzinne tajemnice zostają odkryte a dziewczyna zaczyna sobie przypominać, kim naprawdę jest i skąd pochodzi…
„Elita” to zapowiedź naprawdę dobrej serii. Van Dyken Rachel świetnie wykreowała mafijny świat, w którym przeplatają się rodzinne więzi, szacunek, miłość i strach. Książka napisana jest lekkim językiem, rozdziały są krótkie a akcja rozwija się w stałym tempie. Bohaterzy są za to dość irytujący.  Tracey drażni swoją nieporadnością i słabością. Brakowało mi w niej tej iskry i zaciętości, aby odkryć tajemnice swojej rodziny oraz szkoły, do której uczęszcza. Nixon to bohater, którego raz kochamy a raz nienawidzimy. Sprawia wrażenie silnego przywódcy a mimo to ulega wpływom i gra pod publiczkę. Jest też ten trzeci. Obrońca i przyjaciel. Chase jest niezwykle pozytywna postać, która wzbudza szacunek. „Elite” czytało się szybko i przyjemne (choć zdarzały się literówki). Jestem zaintrygowana historią mimo drobnych niedociągnięć i niecierpliwie czekam na kolejny tom serii. Jeśli lubicie wątki mafijne lub chcecie po prostu odkryć coś nowego i świeżego to gorąco polecam ten tytuł.

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Kolejna książka gdzie On jest bogaty, Ona farmerka biedna, szkoła On przywódca, Ona nowa. Ta książka różni się tym że tu pojawia się mafia, jest trochę terroru, zastraszania.
Ta książka mnie jakoś bardzo nie zachwyciła ale uważam że jest dobrym czytadłem. Książka przy której można odpocząć, zrelaksować się.
Na pewno sięgnę po kolejny tom... i spokojnie polecę osobom, które nie wymagają od książek zbyt wiele i umieją czytać z przymrużeniem oka.

Utrata
Rachel Van Dyken0
Okładka ksiązki - Utrata

Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym...

Wstyd
Rachel Van Dyken0
Okładka ksiązki - Wstyd

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college’u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć...

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton