Escort Girl

Czy luksusowa escort girl ma prawo do miłości?

Luksusowa prostytutka czy dama do towarzystwa? A może sugar baby podstarzałego sponsora? Sarze jest wszystko jedno, jak będą ją od tej pory nazywać. Najważniejsze jest to, że praca, którą właśnie rozpoczyna, pozwoli jej na nowy start, z dala od despotycznej matki.

Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, kiedy na drodze Sary staje intrygujący, bajecznie bogaty Sylwester. On żonaty, ona coraz bardziej uzależniona od seksu z nim… To nie może skończyć się dobrze. Sara, wplątana w gęstą sieć kłamstw i osobistych tragedii, zaczyna się gubić w swoich uczuciach.
Pytanie, czy escort girl w ogóle ma prawo do szczęścia i miłości?

Informacje dodatkowe o Escort Girl :

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-11-02

Kup książkę Escort Girl

Człowiek jest zawsze gotowy na zmiany, choć na początku upiera się, że nie jest. Początkowy lęk nie pozwala podążać nam za ryzykiem, które i tak kiedyś wyprzedzimy. Wszystkie uprzedzenia mieszkają w naszej głowie i to od niej powinnyśmy zaczynać wszelkie zmiany.

Escort Girl - opinie o książce

Avatar użytkownika - katarzynajablonska
katarzynajablonska
Przeczytane:2023-08-22, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Czasami potrzeba w życiu kogoś, by uwierzył za nas. By pomógł nam zrozumieć, że stać nas na więcej, niż myślimy." Sara jest młodą, stłamszoną przez matkę kobietą. Wykorzystywana przez rodzicielkę czuje się pozbawiona szans na realizację własnych pragnień, na rzecz zaspakajania potrzeb jej oraz młodszego brata. Jedyną nadzieją jest dla niej chłopak - Filip. W momencie gdy odkrywa, że ten ją oszukał, traci wszelką nadzieję. Przypadkowe spotkanie z Patrycją, dawną przyjaciółką, otwiera przed nią szansę na rozpoczęcie nowego, ekscytującego życia. Tylko czy stanowisko escort girl rzeczywiście przyniesie jej spełnienie marzeń? Czy nowopoznany mężczyzna, Sylwester, będzie w stanie ofiarować jej coś więcej niż pieniądze? W pierwszych rozdziałach "Escort girl" Anny Dąbrowskiej poznajemy Sarę i jej sytuację rodzinną, która pchnęła ją do podjęcia się pracy w charakterze ekskluzywnej damy do towarzystwa. Przyznam, że momentami miałam wrażenie, że bohaterka trochę wyolbrzymia. Owszem, niektóre zachowania jej matki były nie do przyjęcia, ale z drugiej strony wcale nie uważam, by zajmowanie się własnym bratem stanowiło aż tak wielki problem. Być może na ostateczną decyzję dziewczyny wpłynęła jej kondycja psychiczna: pozbawiona akceptacji matki Sara czuła się gorsza od innych i potrzebowała przekonać się o swojej wartości. Nawet kosztem sprzedaży swojej godności. Zdecydowanie na plus jest ukazanie walki dziewczyny, która długo nie mogła zdecydować się na podjęcie takiej pracy. Ostatecznie jednak zakorzenione od dzieciństwa zasady moralne przegrały w walce z potrzebą uniezależnienia się od matki i choć pozornego usamodzielnienia. Tak naprawdę, Sara wpadła z deszczu pod rynnę, zamieniła ciasne mieszkanie na małą, choć przyznam, że przytulną klatkę. Jednak w głębi serca bohaterka wciąż pozostała spragnioną miłości i akceptacji dziewczyną, która ulokowała swoje uczucia w niewłaściwej osobie. Czy Sarze uda się w porę otrząsnąć i pokierować swoim losem we właściwą stronę? W książce przeszkadzała mi zbyt duża ilość zbliżeń pomiędzy bohaterami i to napisanych bardzo bezpośrednim językiem. Przyznam, że dopiero niedawno doczytałam, że to erotyk. Osobiście nie przepadam za nimi, ale w tym wypadku mamy duży nacisk na warstwę psychologiczną postaci, co naprawdę przypadło mi do gustu. Lubię książki o takiej tematyce, choć zdecydowanie bardziej w zestawieniu z powieścią obyczajową czy romansem. Lektura "Escirt girl" pozwoliła mi odkryć pióro autorki, które już dawno chciałam poznać. Przyznam, że jestem usatysfakcjonowana tym, co przeczytałam, jednak chyba sięgnę po wcześniejsze publikacje autorki, które mają bardziej romansowy charakter. Myślę, że te książki będą dla mnie bardziej odpowiednie. Moja ocena 7,5/10.

"Miłość odkrywa nasze najlepsze cechy, ale także wydobywa najgorsze. Zła miłość zamienia nas w bestie."

Sara ma dwadzieścia lat i ciężką sytuację w domu. To właśnie dlatego młoda kobieta postanawia za namową koleżanki ogłosić się jako Escort girl.
  Pierwsze nieśmiałe kroki poczyniła i już wkrótce na jej drodze staje intrygujący i bardzo bogaty przystojniak. Sylwester jest żonaty ale pracując w tym zawodzie trzeba porzucić skrupuły i poczucie winy. Tym bardziej, że Sara coraz bardziej uzależnia się od seksu z dużo starszym od siebie mężczyzną...
    Co na nią czeka? Jaki przy bliższym poznaniu okaże się Sylwester? Co zrobi Sara, gdy na jaw wyjdą skrywane tajemnice i sekrety? Czy jest jej pisane prawo do szczęścia? Czy czeka na nią miłość?

Escort girl - dość trudny temat. Ale widziałam, że pani Ania doskonale sobie poradzi. Żonglowanie emocjami za każdym razem jest wręcz perfekcyjnie. Tak było i tym razem.
   Autorka pokazała od środka jak wygląda praca kobiet do towarzystwa. Ze wszystkimi plusami a także minusami, czyli ryzykiem związanego z tym zawodem. To było bardzo realne, mocne i wyzwalało skrajne emocje.
  To także druga strona medalu, czyli nie tylko o kasę i seks chodzi. Mamy bowiem motyw psychologiczny, w którym obserwujemy motywację osób, które podejmują się, jakby nie było, kontrowersyjnej roli oraz powody klientów - a te są naprawdę różne.
   Doskonała kreacja bohaterów. Wczułam się całą sobą w czytaną powieść. Wyzwoliła we mnie mieszane odczucia. Mamy bowiem miłość, tajemnice i sekrety a także przyjaźń i rodzinę.
   W fabule dzieje się dużo. Jest bardzo erotyczne i zmysłowo. Odważnie i gorąco.
   Nie zabrakło elementów zaskoczenia i zwrotów akcji, które dosłownie wbijają w fotel.
    Autorka pokazała, że nie szata zdobi człowieka a jego serce i umysł. Pieniądze ułatwiają życie ale nie dają pełni szczęścia.
   Jeśli więc szukacie książki, która serwuje rollercoaster emocjonalny, to koniecznie powinniście poznać historię Sary. Być może pozwoli wam ona spojrzeć innym okiem na ten zawód i na pełen kontast.

Polecam

Współpraca reklamowa: AMARE

#recenzja

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-03-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

Lubicie książki o nieoklepanej tematyce ? Takie nietypowe ?

Taka wg mnie jest “Escort Girl” Anny Dąbrowskiej. Nie ma na rynku książkowym wielu historii o kobietach sprzedających swoje ciało, szukających sponsorów.

“Czy luksusowa escort girl ma prawo do miłości?”

Przy rodzicu dziecko powinno czuć się wyjątkowe, ważne, kochane, wartościowe. Jednak matka Sary chyba nie ma o tym pojęcia. Ani Sara - główna bohaterka tej książki, ani jej młodszy brat, nie mają prawidłowej relacji z matką. Kobieta ewidentnie jest toksyczna. I każdy dzień pod jednym dachem z matką, jest dla Sary trudny do zniesienia. Chce się wynieść ale niedawno straciła pracę i nie ma zbyt wielkich szans na samodzielne życie. Była przekonana, że ma chłopaka na którym może polegać w trudnych momentach, lecz i to okazuje się tylko złudzeniem.

Gdy spotyka swoją koleżankę z dzieciństwa - Patrycję, jest pod wrażeniem, tego jak ona wygląda i ile ma pieniędzy. Gdy dostaje od niej propozycję “pomocy” w podjęciu pracy jako escort girl, Sara przez pewien czas się waha, niepewna czy się do tego nadaje. Jednak coraz gorsze relacje z matką oraz chęć zdobycia pieniędzy, są silniejsze od moralności.

“Nie wiedziałam do końca, czego pragnę. Życia na wysokim poziomie kosztem zbrukanego ciała? Czy życia w biedzie, w której jedynym bogactwem byłyby marzenia?”

Ta historia w sumie przypadła mi do gustu, choć były, jak na mój gust, banalne momenty. Tematyka niełatwa, bo autorka nie mogła pokazać, że zostanie escort girl to sposób na życie, że to jest dobry wybór. Musiała przedstawić wszystkie wątpliwości jakie targały bohaterką, wyjaśnić czemu się na to zdecydowała i to jej się udało. Może jako czytelnik i kobieta, nie uważałam, że wybrała dobrze, ale rozumiałam ją, jej chęć ucieczki z domu. I jakby nie patrzeć nie stała się taka jak Patrycja, nie wyzbyła się wszelkich uczuć, hamulców. Nie stała się wyrachowaną luksusową prostytutką. Miała swoje zasada i się ich trzymała.

Plusem jest też to jak realistycznie podeszła do tego tematu Anna Dąbrowska. Sara miała szczęście w nieszczęściu, trafiając na Sylwestra. Ale zarazem widzimy jak wygląda ten świat, jakie niebezpieczeństwa czekają na kobiety decydujące się na tego typu pracę. Na jakich mężczyzn można trafić. Tu nic nie jest pewne. I choć wydaje się, że Sylwester był dla niej taką gwiazdką z nieba, że już będzie tylko lepiej…pozory mogą być mylące.

“Stworzyliśmy kłamstwo idealne. On był rycerzem w lśniącej zbroi, ja królewną, którą uratował.”

Ale czy w realnym życiu są królewny i książęta ? Czy związek z żonatym, 18 lat starszym, bogatym mężczyzną, ma tu rację bytu ? Czy w tym układzie jest miejsce na uczucia ?

Warto się przekonać. W większości autorka podeszła do tematu realistycznie,  choć są momenty, w których jak na mój gust jest za uroczo. Ale trudno wyjaśnić co dokładnie mam na myśli, nie zdradzając zbyt wiele. Najlepiej jak sami sprawdzicie i się przekonacie. Poza tym, to akurat moje wrażenia, Wasze mogą być oczywiście zupełnie inne.

To nie książka wyłącznie o seksie, choć scen erotycznych mamy nie mało. Zarazem nie ma ich zbyt wiele. Niby erotyk ale ma do zaoferowania więcej niż tylko sceny łóżkowe. Dylematy i doświadczenia życiowe Sary wciągają znacznie bardziej, niż się spodziewałam.

Anna Dąbrowska ma w swoim dorobku, już kilka książek, które zyskały popularność, dlatego z chęcią sięgnęłam po tę historię. Nie żałuję. Z pewnością wrócę do jej twórczości . Szczególnie ciekawią mnie książki “Kochaj mnie szeptem” oraz “Zamień mnie w krzyk”, o których krążą wyjątkowo zachęcające opinie.

A Wy już znacie jej książki ? Dajcie koniecznie znać ile za Wami. Jeśli nie czytaliście tej, to polecam. I dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Amare.

Życie Sary zupełnie nie przypomina bajkowego. Mieszka z matką i młodszym braciszkiem. Nie poszła na studia, chociaż tak naprawdę chciała. Matka ma ją za nic, wiele wymaga, nic tak naprawdę nie dają w zamian. Młoda dziewczyna musi nie tylko zajmować się domem, ale również bratem. Na dodatek, kiedy się buntuje i wybiega z domu, do chłopaka okazuje się, że ten nie jest z nią szczery. Sara kończy ten związek, mając wszystkiego dość.
Kiedy myśli, że już nic lepszego w życiu jej nie czeka, spotyka znajomą sprzed lat. Jest mocno zaskoczona tym, w jakim luksusie ona żyje, na jak wiele sobie może pozwolić. Patrycja zdradza jej, czym się zajmuje i namawia, aby ona również została Escort Girl. Chociaż Sara początkowo się wacha, jednak nie widząc innej możliwości wyrwania się od matki, z którą nie potrafi dłużej żyć, postanawia spróbować. Tak poznaje pewnego mężczyznę, jednak ta znajomość idzie zupełnie inaczej, niż powinna. Dlaczego? Co takiego się stanie? Kim jest ten mężczyzna? Jak będzie wyglądało życie Sary, kiedy zostanie Escort Girl?

Ta książka była po prostu świetna. W świat Sary wciągnęłam się praktycznie od samego początku i nie mogłam się z niego wydostać, aż nie poznałam zakończenia. Wraz z bohaterką wszystko przeżywałam, mocno jej kibicując. Podczas czytania towarzyszyło mi bardzo dużo emocji, momentami była to duża złość, momentami smutek, a czasami radość o różnym nasileniu.
To, co się działo w książce, wielokrotnie mnie zaskoczyło. Nie będę ukrywać, że byłam pewna, że zakończy się zupełnie inaczej. Akcja sprawnie poprowadzona, z wieloma zwrotami (szczególnie pod koniec książki).

Główną bohaterką jest Sara, młoda kobieta, która nie ma w życiu łatwo. Tak naprawdę to zachowanie matki i chęć uwolnienia się od niej sprawiło, że postanowiła zostać Escort Girl, a przynajmniej ja tak to odebrałam. To bohaterka stłamszona, zagubiona, pragnąca zrozumienia, zainteresowania, miłości. Osobiście ją polubiłam i mocno jej kibicowałam.

„Escort Girl” to książka, z którą po prostu nie da się nudzić. Mnie bardzo się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

„To, co zaczynało nas łączyć, to nie był zwyczajny seks. Zaczynały nas łączyć słowa. Jeszcze nie wiedziałam, dokąd nas one zaprowadzą…”

Brak miłości, szacunku i uczuć ze strony matki.

Uzależniony chłopak.

Brak pracy, pieniędzy.

I nagle przypadkowe spotkanie dawno nie widzianej koleżanki, totalnie zmienia życie Sary.

Wejście w świat Escort Girl, dla skromnej dwudziestolatki jest z  początku szokujące, a nawet niebezpieczne i gdy nawet myśli o wycofaniu swojej oferty z internetu, niesamowity niebieskooki  czterdziestolatek oczarowuje ją i to na dodatek z wzajemnością. Coś co miało być tylko seksem zmienia się w prawie normalną relację, prawie, bo obrączka na palcu Sylwestra, niestety potwierdza coś z goła innego.

A jeszcze, gdy nieproszone i nie mające mieć miejsca uczucia, próbują wziąć górę nad rozsądkiem, w tym układzie, wszystko może pójść nie tak jak trzeba.

Czy Sarze uda się odnaleźć w TYM świecie, czy TAKA relacja z dojrzałym mężczyzną będzie TYM, czego młoda kobieta oczekuje? Czy luksus, pieniądze i wygodne życie, mogą przysłonić szacunek do siebie?

Ta książka nie jest typowym erotykiem, choć gorących momentów jest całkiem sporo. To książka o pragnieniach, które mogą zgubić i uczuciach, które mogą zniszczyć. Świetnie napisana historia, która daje wiele do myślenia i, która wstrząsa, szokuje, ale może też, w niektórych budzić współczucie, a może nawet i zrozumienie.

Przedstawiona historia pokazuje, co prawda tylko jedną stronę medalu, ale żeby wydać ostateczny osąd, przydało by się poznać odczucia i to, czym kierował się w tej relacji żonaty mężczyzna.

Bo jak się sami przekonacie, zawsze może być coś, co popycha mężczyznę do ucieczki z domu, a czego finałem może być zdrada, lub relacja z inną kobietą, intymną lub nawet czymś więcej…

Gorąco polecam !!!

„Escort Girl”, ta książka nie jest typowym erotykiem, choć miłości zmysłowej, tu nie brakuje. Anna Dąbrowska poszła o krok dalej, opowiedziała nam wyjątkową, ale jakże złożoną i kontrowersyjną historię. Ukazuje nam ją z zupełnie innej, tej nieznanej dla zwykłego śmiertelnika strony.

To, dwudziestoletnia Sara opowiada nam swoją złożoną historię. Zostaje bez pracy, z matką nie dogaduje się, chłopak lekceważy ją, jest w rozsypce. Rozgoryczona, załamana, wie, że musi zrobić coś ze swoim bytem. Na tym życiowym dołku spotyka swoją dawną koleżankę, od której blichtr i bogactwo bije po oczach. Która zaimponowała jej pięknymi ciuchami, drogimi perfumami, idealną fryzurą. Było widać, że żyje na wysokim poziomie, jakby pozbawionym zmartwień.
Ma dość tej egzystencji bez perspektyw, chce być niezależna, miota się, walczy z sumieniem, ale musi podjąć jakże niełatwą decyzję.
Wstydziła się, zdawała sobie sprawę, że jej godność zostanie podeptana. Oddając swoje ciało obcemu mężczyźnie za pieniądze, stanie się ono towarem. Jednak możliwości, jakie dawały zarobione pieniądze, mąciły jej w głowie, kasa mamiła, przyciągała niczym magnes.
- ale nie przewidziała jednego, że Serce nie sługa… i wtedy się pogubiła.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale jakże udane. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak doskonałej, dopracowanej w każdym calu powieści. Zarówno sam pomysł na fabułę, jak i świetnie wykreowani bohaterowie, czynią tę opowieść niepowtarzalną, nie można oderwać się od czytania. Historia jest dość zagmatwana, wywołuje masę mieszanych uczuć. Jednak prosty i przejrzysty styl autorki, zaciekawia i wciąga, powoduje lekkość w czytaniu. Nie oceniamy, tylko staramy się zrozumieć i niepostrzeżenie wkraczamy w świat Sary i wraz z nią trwamy w nim do końca. Zakończenie jest miłym zaskoczeniem. Polecam gorąco.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo dobrze znam pióro autorki i zawsze do końca życia będę sięgała po nie w ciemno. Jak to mówią, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. To się tyczy Boga, lecz nie w sposób nie przyrównać tak uczuciowych książek tej autorki do tego stwierdzenia. Emocje zawsze grają tutaj pierwszoplanową rolę. Bohaterzy są skrzywdzeni życiowo i nie nie zapowiada ich poprawy. Naszą postać czeka porażka za porażką. Wpierw wyzwiska matki, która zgania na nią opiekę nad małoletnim bratem. Jest jej służącą, kucharką i niańką, podczas gdy ona zadowolona wraca z pracy do domu i jeszcze chce odpoczywać. Sara ma dosyć takiego życia. Pełna uporu kroczy do swojego chłopaka za którym się stęskniła. Jednak to, co zastaje w jego domu wcale nie sprawia, że ma uśmiech na ustach. Dodatkowo karty przepowiadają jej kolejne katastrofy, rozpady szczęścia i zakończenie pewnego etapu w swoim życiu. Dosłownie nic nie wskazuje na to, że w jej życiu się polepszy. Na szczęście i nie na szczęście spotyka po drodze swoją dawną przyjaciółkę. Ona zaprasza ją na wystawny obiad, a Sara zastanawia się w jaki sposób stać ją na drogie ubrania i jedzenie w wytwornych restauracjach, podczas gdy ona ledwo wiąże koniec z końcem. Jest nawet pewna, że los jednak stanie dla niej otworem, kiedy ona proponuje jej pracę. Bez wysiłku, bez smutku i bez zastanawiania się co włożyć do garnka na obiad. Czy Sara pójdzie na taki układ? Czy jej los się odmieni? Kogo spotka na swej drodze? Czy mężczyzna imieniem Sylwester sprawi, że jej los się odmieni? Czy może wróżba z kart się jednak sprawdzi?
Oj nawet nie zastanawiajcie się nad kupnem, czy też wypożyczeniem tej książki, bo to tylko stracony czas. Weźcie ją w objęcia i dajcie sobie poznać jak smakuje wspaniałe pióro, co to znaczy czekać na kolejną książkę autorki z utęsknieniem i jakie szczęście was przepełni, kiedy będzie ustalona data jej premiery:-) Tu nie trzeba nawet spokoju w domu, by wkręcić się w nią jak w narkotyk. Obłędnie dobre pióro z puentą na końcu. Bardzo mocno wam ją polecam!!!

Recenzja booktoura

[...] Każdy z nas ma jakiś cel, do czegoś dąży, a w gąszczu wyborów łatwo zbłądzić. Jednak ważne jest, byśmy uczyli się na własnych błędach i starali się ich więcej nie popełniać. Nie bójmy się upaść po porażce, ale i stawiać kolejnych życiowych kroków, by to życie zrozumieć i odnaleźć w nim miejsce dla siebie- Iza Wyszomirska[...]

A ty odnalazłeś/odnalazłeś w tym zakręconym życiu i świecie swoje miejsce dla samego/samej siebie? Czy porażka nas powinna uczyć?

Sara, piękna kobieta, która nie wierzy w siebie. Dodatkowo mieszka z matką, która traktuje ją jak swą niewolnicą, a nie jak córkę. Pewnego dnia spotyka swą przyjaciółkę Patrycję, która wręcz ocieka luksusem. Opowiada Sarze o swojej pracy. Zachęca ją do zostania escort girl. Sara wiec zakłada konto i? Tego musicie się sami dowiedzieć.

Czytałam tą pozycję z zapartym tchem. Z łzami w oczach i drżącymi dłoniami. To było straszne, że Sara musiała szukać bezpieczeństwa, miłości, troskliwości i opieki w ramionach starszego mężczyzny. Że on nie traktował jej wcale tak jak ona chciała. Żal mi jej było, ale też byłam zaskoczona jej pozytywna postawa, zmianą w jej zachowaniu i odważnym wypowiadaniem słów. Może wewnątrz była krucha i na początku gubiła się to jednak potrafiła się podnieść i pozwolić sobie na zaufanie. Natomiast ten mężczyzna z początku zauroczył mnie, omamił swymi pięknymi oczami. Jednakże jedna sytuacja sprawiła, że normalnie miałam błyskawice w oczach i chciałam go normalnie powiesić. Cieszę się, że wszystko skończyło się dobrze.

Może pieniądze dają wszystko, władzę, możliwości, drogie ubrania, markowe sprzęty, ale nie dają tego co każdy z nas potrzebuje. Bezpieczeństwa, miłości, troskliwości i po prostu bycia tak po prostu. I nawet jeśli upadniemy, poniesiemy porażkę, to ważne jest abyśmy wstali i dumnie unieśli głowę i szli dalej. Bo porażki nas uczą, a my musimy nauczyć się wyciągać z nich właściwe lekcje.

Dziękuję za możliwość przeczytania tej pozycji, która trochę otworzyła mi oczy i moje serce.

,,Do szczęścia potrzebne są dwa bieguny - ona i on"

Pieniądze szczęścia nie dają, ale każdy wie, że bez nich trudno jest radzić sobie z wieloma sprawami pojawiającymi się w naszym życiu. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach widać to wyraźnie, więc z pewnością nie jedna osoba szuka możliwości poprawienia swojego statusu materialnego. Jednak jak wiadomo, najczęściej jest tak, że nic nie przychodzi łatwo. Wiele młodych dziewcząt decyduje się na krok, który wydaje się łatwą drogą ku bogatemu życiu, stawiając siebie i swoją reputację na jednej szalce. Jednak potem okazuje się, że wszystko ma swoją cenę, nie zawsze w sensie finansowym, o czym przekonała się bohaterka książki ,,Escort girl".

Dwudziestoletnia Sara Krawczyk mieszka z dużo młodszym od siebie bratem Stasiem i despotyczną matką, która nie potrafi swoim dzieciom okazać odrobiny czułości i zrozumienia. Wspólne mieszkanie z rodzicielką staje się uciążliwe, więc dziewczyna stara się spędzać dużo czasu poza domem, najczęściej ze swoim chłopakiem, Filipem. Tego dnia, gdy poznajemy bohaterów, Sara postanawia udać się do niego po kolejnej awanturze z matką. Filip wynajmuje mieszkanie ze swoim kolegą Damianem, który pasjonuje się tarotem. I tutaj muszę oddać autorce moje uznanie, bo zapoznała się ze znaczeniem kart i w końcu nie zinterpretowała karty XIII Śmierć, jako śmierć fizyczną, a najczęściej taki opis znajdowałam w innych powieściach i filmach.

Wracając do Sary - Odwiedziny u Filipa kończą się rozstaniem, gdyż okazuje się, że Filip nie jest z nią do końca szczery. Zaraz po tym zdarzeniu Sara spotyka Patrycję, koleżankę sprzed kilku lat, która swoim wyglądem i zachowaniem nie przypomina dawnej przyjaciółki. Okazuje się, że zatrudniła się jako escort girl i podobną profesję proponuje Sarze słysząc o jej problemach. Standard życia Patrycji, pewność siebie, drogie stroje, eksluzywne restauracje, luksusowy apartament przekonują Sarę do zaryzykowania i wejścia w świat iluzji.

To była najbardziej erotyczna powieść pani Anny Dąbrowskiej, jaką do tej pory przeczytałam. Do tej pory poznałam takie tytuły jak: ,,Czas na ciszę", dylogia ,,Kochaj mnie szeptem" i ,,Zamień mnie w krzyk" oraz ,,Nasza melodia", które dały mi pewne wyobrażenie o stylu tej pisarki. Za każdym razem  jej opowieści wciągają z ogromną siłą dając moc emocji o wielu zabarwieniach. Tym razem pani Ania odważnie i bezpruderyjnie poszła w kierunku erotyki i uważam, że ,,Escort girl" to jeden z lepszych erotyków, które poznałam. Ten element jest w fabule dominujący, ale pod nim skrywają się głębsze warstwy ukazujące problemy dziewczyny zdominowanej  przez toksyczną matkę. Sara marzy o lepszym życiu i prawdziwej miłości, ale droga do tego wiedzie bardzo okrężną drogą. Wraz z jej losami poruszane są w tej powieści ważne tematy, spośród których wyłania się temat prowadzenia luksusowego życia za cenę godności, szacunku do siebie i poczucia własnej wartości. Poza tą sferą autorka zwraca uwagę na mechanizm  zawłaszczania czyimś życiem, ale też uświadamia, że nie w układzie bez zobowiązań nigdy do końca żadna ze stron nie pozostaje obojętna. To też opowieść o przyjaźni jak i prawdziwej miłości, ale też uleganiu pozorom. Pokazuje też, że czasami to, co widzimy na zewnątrz, nie zawsze jest piękne, gdy przyjrzymy się temu z bliska. To doskonale widoczne jest u koleżanki Sary, Patrycji, która jest postacią, którą nazwałabym cichą bohaterką drugiego planu.  Jest ona przykładem osoby całkowicie uzależnionej od pieniędzy i  odbiciem tego, czego Sara z początku nie dostrzega.  Nie potępiam całkowicie też Sylwestra, gdyż ma on swoje plusy. Sara miała dużo szczęścia, że go spotkała, gdyż  czytając odpowiedzi na swoje ogłoszenie, przekonała się, że trudno trafić na kogoś, kto nie ma czystych intencji i traktowałby ją delikatnie i z uczuciem. Bardzo polubiłam Filipa, który wprawdzie zawiódł swoją dziewczynę, ale robi wszystko, by odzyskać jej zaufanie.

,,Escort girl" to powieść, w której erotyka miesza się z psychologicznymi i obyczajowymi elementami. Obserwujemy w niej wewnętrzne dylematy bohaterki, jej wątpliwości, wahania nastrojów i przemyślenia, które pojawiają się po czasie euforii i zachłyśnięciu się dostatnim życiem.  W efekcie zaczyna dostrzegać, że miłość potrafi cierpliwie czekać na swój czas. Autorka stworzyła powieść, która pokazuje brutalną prawdę, która wyłania się z iluzji bogactwa i pozornego szczęścia kupionego za pieniądze. Wydobywa na światło dzienne gorzką pigułkę skrywającą się pod warstwą lukru. Jest to niejako ostrzeżenie dla wielu młodych kobiet, które decydują się na takie życie. Jednocześnie pokazuje, że życie nie jest bajką i czasami trzeba dosięgnąć dna, by zrozumieć, co jest dla nas ważne.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Amare

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2022-11-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Escort girl" Anna Dąbrowska, wydawnictwo AmAre.

Czy luksusowa Escort Girl ma prawo do miłości?

Sara czuje wykorzystywana przez matkę, jednocześnie nie morze znależć pracy, cała sytuacja zaczyna ją przytłaczać. Pewnego dnia spotyka dawną koleżankę, która imponuje jej ubiorem, swoją pewnością oraz pieniędzmi. Od tego momentu życie Sary ulega zmianie, staje się tytułową ,,Escort Girl". Niechlubny zawód, ale dochodowy. Zamieszcza ogłoszenie na portalu czekając na  odzew, który może spowodować, że kobieta wyrwie się z biedy.

Sara poznaje Sylwestra, który pomimo obrączki szuka pocieszenia w ramionach innej kobiety. Kobieta zaczyna korzystać z uroków bycia utrzymanką.

Jednak okazuje się, że Sara szybko dostrzega wady i obłudę otaczającego ją życia.

W moje ręce wpadła bardzo piękna i pełna emocji książka, od której nie mogłam się oderwać. Poznajemy Sarę i Sylwestra.

Ona młoda kobieta, która chce wyrwać się z domu i zaznać odrobiny luksusu.

On bogaty, przystojny, żonaty mężczyzna, który szuka dowartościowania i uznania po za domem.

Autorka bardzo dobrze przedstawiła nam powody i czynniki jakie pchnęły Sarę w kierunku Escort girl. Ale czy posiadanie pieniędzy, ładnych rzeczy jest warte tego aby tą drogą iść? Doskonale poznajemy również tą drugą stronę, a mianowicie uczucia jakie towarzyszą Sarze. Jakie ma wątpliwości, rozterki, jak bardzo jest zagubiona.

Autorka porusza w książce wielu trudnych tematów bieda, toksyczne relacje rodzinne, sponsoring, nieprawdziwa i obłudna przyjaźń, brak akceptacji siebie.

W fabułę znajdziemy pikantne sceny, które  są bardziej dodatkowym tłem całej książki, nie dominują.

,,Escort girl" to książka o poszukiwaniu miłości, własnej życiowej drogi, która prowadzi do szczęścia czasem ścieżką pełną zaułków.

Książkę polecam.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

Lubicie film Pretty Woman? "Escort girl" w pewnym sensie jest taką jego współcześniejszą wersją. Poza tym to powieść nieoczywista, nieprzewidywalna, owiana tajemnicami, z pewnością wcale nie lekki romans. To książka zmuszająca do refleksji i zastanowienia się, co w życiu jest tak naprawdę ważne.

"Oczy bolą wtedy, kiedy w końcu zaczynasz dostrzegać oblicze drugiego człowieka. Kiedy zdejmuje on z twarzy maskę pozorów, zadaje cios prosto w serce."

Anna Dąbrowska nakreśliła dwie odmienne drogi dziewczyn trudniących się najstarszym zawodem świata. Ukazała co wiąże się z ich wyborem. Na przykładzie Sary widzimy co może przeżywać taka osoba, jakie towarzyszą jej uczucia (których w tej branży nie powinno być), zagubienie, watpliwości, walka z samą sobą. Sara pragnęła dla siebie lepszego życia. Czy to tak wiele? Niby nie, ale sposób, aby to osiągnąć nie należał do najlepszych jej wyborów. Nie wszystko bowiem co się świeci, warte jest swojej ceny. Męscy bohaterowie również mają tu swoje historie. Każdy z nich jest istotny w tej opowieści.

"Miałam być dziewczyną, której będzie okazywał miłość, współinwestorką, ktorej okaże szacunek. Kochanką, której da namiętność."

Pikantne sceny, owczem pojawiają się, ale nie stanowią nadrzędnego filaru fabuły. Autorka skupia się bardziej na innych problemach. Bieda, patologia, toksyczne relacje z rodzicem, brak akceptacji siebie, sponsoring, fałszywa przyjaźń. Czy uważacie, że bieda wpływa na poczucie wartości człowieka? Przed przeczytaniem tej książki odpowiedziałabym, że nie... jednak w jej trakcie moje spojrzenie na wiele spraw zaczęło się  zmieniać.

"Żyliśmy od mamy wypłaty do wypłaty. Zimą oszczędzaliśmy na prądzie. Czasami uczyłam się przy świetle świecy, zamiast przy lampie. Miałam dosyć spania w spranej piżamie zakupionej w lumpeksie. Pragnęłam poczuć się kobietą."

Jakiś czas temu autorka zadała nam pytanie: "Kiedy człowiek błądzi?". Cieszę się, że moja wypowiedź znalazła się w tej książce.

"Escort girl" to zaskakująca, seksowna i prawdziwa powieść o poszukiwaniu miłości i akceptacji. To również książka o głębokich traumach, słabościach, pragnieniach i potrzebach. Co okaże się ważniejsze - miłość czy pieniądze? Sprawdźcie jak może smakować luksus.

Nauczyciel tańca
Anna Dąbrowska0
Okładka ksiązki - Nauczyciel tańca

Byli jak dwa kontrastowe kolory – czerń i biel. Nosili w sobie mrok, lecz wierzyli, że uczucie, które ich połączyło, okaże się silniejsze...

W rytmie passady
Anna Dąbrowska0
Okładka ksiązki - W rytmie passady

,,Zapomnij o całym świecie, zapomnij, że stoję za twoimi plecami. Daj się ponieść muzyce. Otwórz się na ten rytm..." Julita, uczennica warszawskiego...