Fatum

Karin Slaughter jest ważnym, nowym punktem na kryminalnej mapie świata.

Val McDermid

Lena Adams nie mogła przypuszczać, że upragniony powrót do pracy zacznie się tak źle. Na komisariat policji w Heartsdale, spokojnym miasteczku w stanie Georgia, wtargnęło dwóch uzbrojonych mężczyzn, zabili trzech policjantów, kilku innych ranili, przetrzymują zakładników. Lena bardziej niż kiedykolwiek jest zdeterminowana, by rozwiązać tę sprawę - wśród zabitych jest jej wieloletni szef i przyjaciel, Jeffrey Tolliver.

Kilka lat wcześniej komendant Tolliver wybiera się z doktor Sarą Linton na romantyczne wakacje na Florydę. Po drodze zmienia jednak zdanie i postanawia pokazać jej swoje rodzinne miasteczko. Miły urlop szybko zamienia się koszmar: w domu przyjaciół Jeffreya dochodzi do strzelaniny, ginie włamywacz. Sprawa zabójstwa okaże się trudniejsza, niż mogło się na początku wydawać; a co najgorsze, nie będzie jedyną, którą trzeba będzie rozwiązać. Trupów będzie przybywać. Upiorne miasteczko zmusi Jeffreya i Sarę, by zmierzyli się z jego najgłębiej skrywanymi tajemnicami.

Czy to możliwe, by po latach ponownie dopadł ich koszmar Sylacugi?

W serii Fabryka Sensacji ukazały się najnowsze książki Karin Slaughter:

Upadek i Zbrodniarz, a także Zaślepienie, pierwszy tom z cyklu hrabstwo Grant. W przygotowaniu są inne tytuły z tej serii: Płytkie nacięcie, Zimny strach i Niewierny.

Karin Slaughter jest jedną z lepszych autorek kryminałów w Ameryce.

,,The Washington Post"

Karin Slaughter (1971) - jedna z najsłynniejszych amerykańskich autorek powieści kryminalnych i thrillerów, zadebiutowała w 2001 roku Zaślepieniem, nominowanym do Nagrody Sztyletu. Pisarka ma już w dorobku dwanaście bestsellerów, z których dziesięć znanych jest polskim czytelnikom. Najnowsze powieści Slaughter to Upadek (Fallen, 2011) oraz Zbrodniarz (The Criminal, 2012) oraz thriller Unseen (2013), który znajduje się na szczytach list bestsellerów.

Informacje dodatkowe o Fatum:

Fatum - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Chociaż jest to kolejna książka z serii można czytać ją odrębnie. Bardzo dobry kryminał, w którym znajdujemy rozwiązanie dwóch spraw z różnych okresów czasowych. A jednak te sprawy coś łączy. Coś co wywarło ogromne piętno na życiu bohaterów. I po raz kolejny okazuje się, że przeszłość ma ogromny wpływ na ludzkie postrzeganie świata, myślenie i działanie. Książka trzyma w napięciu do ostatnich stron. Warto przeczytać. Polecam.
Avatar użytkownika - Domi__T
Przeczytane:2009-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Tryptyk
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Tryptyk

Karin Slaughter zabiera nas do posępnych, mrocznych przestrzeni, do których inni pisarze nie ośmielają się wkraczać... Jest jedną z najbardziej...

Blondynka, niebieskie oczy
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Blondynka, niebieskie oczy

Początek dorosłego życia. Energia i stanowczość. Nagle w jej życie wkracza ktoś, kto w jednej chwili dokona ostatecznego aktu zniszczenia...Julia ma dziewiętnaście...