Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Audiobook

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2008-08-22
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 83-7588-173-8
Czas trwania:880 min. min.
Czyta: Andrzej Mastalerz

Fantastyczna i przezabawna opowieść o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków! Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach, latającym talerzu...

Kup książkę Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Audiobook

Opinie o książce - Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Audiobook

fajnie, że tak ciekawe książki znajdują się na liście lektur szkolnych:)

kingaczyta.blogspot.com Sięgnęłam po tę książkę nie bez obaw. Bałam się, że już wyrosłam z czytania takich tytułów, w których bohaterowie są uczniami gimnazjum. Okazało się jednak, że niektóre książki idealne są nie tylko dla dzieci. Felix, Net i Nika mają trzynaście lat i właśnie rozpoczynają naukę w gimnazjum. Zaczynają spędzać ze sobą dużo czasu i bardzo szybko zaprzyjaźniają się. Wkrótce okazuje się, że ich szkoła wcale nie jest taka zwyczajna, jakby mogło się wydawać. Ale trójka młodych, zdolnych nastolatków na pewno poradzi sobie ze wszystkimi zagadkami, które czekają na rozwiązanie. Dziwna szkoła to jednak nie wszystko, bo bohaterowie będą musieli poradzić także z depczącymi im po piętach przestępcami. Pierwsze wrażenie? Pozytywne. Pomyślałam, że to będzie bardzo sympatyczna opowieść z fajnymi, całkiem ogarniętymi młodymi bohaterami. Miałam jednak wątpliwości, czy uda mi się wczuć w ich przygody, bo jednak gimnazjum mam już dawno za sobą. W każdym razie moje obawy były bezpodstawne, bo bardzo szybko polubiłam bohaterów i zostałam nawet zaskoczona przez autora. Początkowo myślałam, że to będzie zwykła opowieść o rozrabiających gimnazjalistach, którzy mają bogatą wyobraźnię. Szybko jednak okazało się, że tutaj ciężko o zwyczajność, bo pojawiają się nawet elementy magiczne. W książce naprawdę dużo się dzieje i chociaż jest to tytuł przeznaczony dla dzieci i młodzieży to jestem przekonana, że i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Myślę, że nazwanie tej serii polskim Harrym Potterem nie będzie o wiele mijało się z prawdą. Są pewne elementy wspólne, które szybko mi się z twórczości pani Rowling skojarzyły. Ale spokojnie - to nie żadna kopia, a książka na poziomie, bardzo dobry poziomie. Kurcze, dlaczego nie trafiłam na tę serię kilka lat temu? Byłabym wtedy w idealnym wieku na jej czytanie. Bohaterowie są niezwykle sympatyczni i spodobali mi się od samego początku. Felix, Net i Nika stanowią trio idealne i zgrane, a o ich przygodach czyta się z przyjemnością. Jak na gimnazjalistów są dosyć rozgarnięci, a w ich głowach nie brakuje pomysłów. Felix uwielbia roboty, Net jest informatycznym geniuszem, a Nika, hmmm, Nika ma po prostu damskie przeczucie. Książką czytało mi się rewelacyjnie. Początkowe, zwyczajne wydarzenia szybko zaczynają przyspieszać, a autor zabiera nas do świata, w którym jest magia, nie brakuje fantastycznych wynalazków i niesamowitych zdarzeń, ale też i niebezpieczeństw, z którymi zmierzyć będzie się musiała nasza trójka przyjaciół. Po kolejną część, jak tylko będę miała okazję, sięgnę z przyjemnością. Mogę jedynie żałować, że kilka lat temu o tej serii nie słyszałam.
Jest to pierwsza część przygód trójki przyjaciół którzy zaprzyjaźniają się w szkole na poczatku roku ,ponieważ chodzą do jednej klasy.Książka bardzo mi się podobała.
Mam od dawna, czytam co jakiś czas. Książka niewątpliwie przeznaczona dla młodszej młodzieży, sympatyczna i wypełniona humorem. Czyta się strasznie szybko. Jest to pierwsza część naprawdę dużego cyklu, ale zachęca do lektury =). Książka opowiada o losach trojga przyjaciół, którzy poznają się pierwszego dnia szkoły. Ich "super paczka" składa się z: 1. Felixa- po ojcu (wynalazcy) odziedziczył zapał do majsterkowania i tworzenia różnych urządzeń. 2. Neta- chłopaka z stogiem siana po wybuchu granatu zamiast włosów, także po ojcu odziedziczył informatyczne zdolności (udowadnia to już pierwszego dnia włamując się do serwera szkoły). 3. Niki- dziewczyna z paranormalnymi zdolnościami. Szybo się ze sobą zaprzyjaźniają, a dziwne zdarzenia (np. duchy na strychu ich szkoły) sprawiają tylko, że ich przyjaźń jest jeszcze silniejsza. W pierwszej części muszą zmierzyć się z Gangiem Niewidzialnych Ludzi, którzy od jakiegoś czasu napadają w Warszawie na banki. Mimo, że akcja momentami wydaje się dość mocno nieprawdopodobna, to książkę naprawdę przyjemnie się czyta i jeżeli jesteś w podstawówce, albo w gimnazjum to ci ją z czystym sumieniem polecam.
Czytałam dawno, ale podobała mi się. Typowa dla młodzieży i z niezapomnianym humorem Rafała Kosika.
Pierwszy tom zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po kolejne. Sympatyczni bohaterowie oraz lekka, ale wciągająca fabuła sprawiają, że połyka się tą pozycję praktycznie na jeden gryz. Jest to bardzo przyjemna przekąska pomiędzy bardziej zobowiązującymi literackimi posiłkami :)
autor jak zawsze świetnie się spisał :)
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2019-08-16, Ocena: 4, Przeczytałam,

Mam nadzieję, że spodoba się moim uczniom. Akcja jest wartka, nie ma zbyt długich opisów. Dużo się "dzieje".

Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2018-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Naprawdę dobra Polskia książka kryminalno-fantastyczna. Powieść Rafała Kosika ma w sobie coś takiego wciągającego i tajemniczego. Ksiązkowe postacie są fajne,  ale chyba najbardziej spodobała mi się Nika(może dla tego że jest dziewczyną). Jest ona naprawdę imponująca. Zachęcam do przeczytania.

Avatar użytkownika - anaemia
Przeczytane:2014-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia

Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie okołoziemskiej i wkrótce spadnie na Warszawę. Kto wygra wyścig z czasem? Trójka czternastolatków...

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Świat Zero

Co, jeśli dzisiejsza rzeczywistość różni się od tej, którą pamiętasz z wczoraj? Zawodzi cię pamięć, czy cały świat próbuje cię oszukać...