Forrest Gump. Audiobook

Data wydania: 2007-07-18
ISBN: 978-83-60080-37-5
Czas trwania:6 min.
Czyta: Krzysztof Kołbasiuk

Zabawna, intrygująca i pouczająca - tak w trzech słowach można opisać bez wątpienia najlepszą i najbardziej znaną książkę amerykańskiego prozaika Winstona Grooma. Na skutek licznych zbiegów okoliczności i darów losu Forrest bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swej epoki i zdobywa spory majątek. Jego życie okazuje się być spełnieniem amerykańskiego snu. Ignorancja, to klucz do życia. Ignorant wszystkiemu sie dziwi. Cokolwiek robisz, staraj się mieć powód. Jak widzisz kolejkę, stań w niej. Co Ci szkodzi. Nie bój się ryzyka. Rocky zaryzykował i patrz, jaką zrobił karierę. Nie wylewaj łez nad półtłustym mlekiem. Bywają chwile, kiedy nie można słuchać głosu rozsądku. Nastaw się na to, że życie da Ci w dupę. Tylko nie nadstawiaj się za często. Nawet jeżeli jesteś idiotą, staraj się nie być głupi.

Kup książkę Forrest Gump. Audiobook

Opinie o książce - Forrest Gump. Audiobook

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
O wiele bogatsza, ciekawsza i poniekąd lepsza, niż film, chociaż ekranizacja niczego sobie ;)
a podróż z Gumpem po całym świecie, przez te wszystkie jego przygody i marzenia, okraszone są niezwykłym poczuciem humoru. Teksty samego bohatera jak i sytuacje, w których się znalazł, wywołują w nas szczery uśmiech i z każdą stroną chłoniemy historię coraz mocniej, bo wciąż się zastanawiamy, co też znowu przytrafi się naszemu Forrestowi. Powiem Wam, że nie mogłam oderwać się od lektury i do samego końca nie opuszczał mnie dobry humor. Ale nie ma się co dziwić - z tak barwnym bohaterem, z tak ciepłym i interesującym podejściem do życia, historia wygląda niesamowicie. W żadnym wypadku prześmiewczo, a jedynie z dobrym słowem i życiową mądrością. I tak jak głoszą słowa na okładce - to po prostu trzeba przeczytać. Jak najmocniej polecam!
Swoją przygodę z Forrestem zaczęłam od filmu i myślę, że nie jestem pierwsza. Zakochałam się w historii mało inteligentnego bohatera i w jego prostym spojrzeniu na świat, więc kiedy dostałam przypadkiem tą książkę, to od razu zaczęłam czytać. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to język. Proste zdania, literówki, czasami pomylenie słów. Zakochałam się! To niesamowite, że autor tak doskonale wprowadził nas w świat Forresta za pomocą języka. Jednak po zakończeniu czułam się nieco zmęczona i taka pusta w środku. Im dłużej czytałam, tym bardziej czułam wręcz nadmiar tych przygód, co raz to bardziej fantastycznych i niesamowitych. A na końcu mi brakowało puenty. W prawdzie Forrest podsumował, że jego życie nie było nudne, ale brakowało mi potwierdzenia, że Forrest przeżył szczęśliwe życie. Filmowy bohater był mi jakoś bliższy. I może nie myślę tak jako pierwsza, bo tak naprawdę książka otrzymała rozgłos dopiero po ekranizacji. Polecam, jednak sama nie wiem, od czego lepiej zacząć: od książki, czy też od filmu. _______________________________ oficjalna recenzja na stronie: https://literatela.wordpress.com/2015/08/30/o-trudnym-zyciu-idioty/
Całkiem niedawno dowiedziałam się o istnieniu tej książki. Zawsze kojarzyłam tylko film, którego nigdy nie miałam okazji obejrzeć w całości. Teraz mogę tylko żałować, że tak późno poznałam Forresta. Podobno film jest znacznie lepszy niż książka, ale też całkiem inny. Muszę więc szybko sama to sprawdzić. Główny bohater książki, Forrest Gump, jest postrzegany przez społeczeństwo jako idiota. Jego iloraz inteligencji nie jest zbyt wysoki, co przekłada się na jego zachowanie, aczkolwiek natura nie poskąpiła mu za to wzrostu. Forrest ima się różnych zajęć, trafia w różne, często dziwne miejsca i ciągle, ale zazwyczaj nieświadomie, wpada w jakieś kłopoty. Jego życie jest jednak barwne, nie ma w nim miejsca na nudę. Forrest sam mówi o sobie w ten sposób: "może jestem idiota, ale nie jestem głupi". Jego postać budzi u mnie sympatię, wydaje się taki swojskim, prostym chłopakiem, a potem mężczyzną, którego mimo wszystko chciałoby się poznać. Książkę tę można podzielić na dwie połowy. W pierwszej poznajemy dzieciństwo Forresta i jego młodość. Wydarzenia tutaj są bardzo realne. Później z kolei robi się troszeczkę absurdalnie, a sytuacje, w których uczestniczy Forrest, są oderwane od rzeczywistości. Można to uważać za wadę, ale ja miło spędziłam czas podczas czytania i naprawdę sporo się śmiałam. A tekst "chce mi się siku" jest naprawdę genialny. Ta książka to tylko 200 stron, a upchnięto tutaj tyle przygód, ze naprawdę ciężko za Forrestem i jego szalonym życiem nadążyć. Ja tę powieść pochłonęłam i z zaciekawieniem śledziłam jego losy. Były łzy śmiechu, a i od czasu do czasu łezka kręciła się ze wzruszenia. Dla mnie to świetna książka. Jeżeli chodzi o styl to na początku mnie denerwował. Książka celowo napisana jest z błędami stylistycznymi, żeby ukazać niski poziom inteligencji Forresta. Z czasem jednak zyskało to dla mnie pewien urok i przyzwyczaiłam się. kingaczyta.blogspot.com
Rewelacyjna,lekka i zabawna książka.Film również mi się podobał mimo że znacznie różnił się od książki.Forrest mimo że nie jest najinteligentniejszym człowiekiem na ziemi to jest szczery,dobry i uczciwy.I jak tu go nie kochać?Polecam.
Świetna książka, zupełnie inna niż film. Uśmiałam się niesamowicie z tekstów Forresta, który inaczej niż w filmie jest wielkim facetem :)
Książka mi się nie podobała. Film jest o wiele lepszy
Forrest Gump to dość nietypowy mieszkaniec Ameryki. Jego IQ wynosi niewiele ponad 70 punktów, ale mimo to zostaje zwerbowany do drużyny footballu i przyjęty do college'u. Lecz to nie koniec jego przygód i zabawnych perypetii. Losy Forresta śledzimy przez jakieś 20 - 30 lat. Nasz bohater przeżyje wiele przygód w które naprawdę bardzo ciężko uwierzyć. Książka całkiem fajna, łatwo się ją czytało. Tylko zastanawia mnie jeden fakt, w książce występuje wiele błędów z odmianie. Jestem ciekawa czy to po prostu drobne literówki lub przeoczenia czy świadomy zabieg mający na celu dokładniejsze ukazanie Gump'a jako idiotę.
Gdy pierwszy raz wziąłem książkę Forrest Gump do ręki to bardzo się zdziwiłem, że ma zaledwie 192 strony... Przecież ponad dwugodzinna ekranizacja nie może się opierać na tak mało stronach... A jednak... Pewnie jestem jednym z wielu, którzy najpierw obejrzeli film, z resztą rewelacyjny film... Jednakże książce też nic nie można zarzucić, również jest rewelacyjna, chociaż znacznie odbiegająca od filmu... Co rusz w książce są inne wydarzenia (chociaż należałoby rzecz, że w filmie są inne sceny, niż te które pojawiały się w oryginale)... Jednak najważniejsze elementy zostały zachowane, czyli główni bohaterowie... Forrest, Jane, płk Dan, matka Forresta... Niezmienne zostało to, że Forrest nie jest zbyt mądry i rozgarnięty, jednak wciąż przeżywa nowe przygody... Książka ukazuje, że nie trzeba być mądrym jak Einstein by w życiu przeżyć coś wspaniałego, by po pewnym czasie powiedzieć: "....zawsze mogę popatrzeć w tył i powiedzieć, przynajmniej nie było nudno"... Ciekawa w tej książce jest narracja pierwszoosobowa... Jak pan Winston Groom potrafił się wczuć w Forresta w morzu przeżywanych przygód od dziecka aż po dorosłego... Już pierwsze zdanie pokazuje, że książka będzie ciekawa: "Bycie idiotem to nie taka łatwa sprawa"... Książkę podobnie jak film zdecydowanie polecam... Na pewno Ci co najpierw obejrzeli film będą zdziwieni, ale na pewno nie rozgoryczeni... I książka i film pokazują jak wiele w życiu Forresta mogłoby się wydarzyć... Zdecydowanie polecam wszystkim...
Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2020-10-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Chyba Forresta Gumpa nie muszę nikomu przedstawiać:)
Niesamowity człowiek, który przeżył wiele zdumiewających przygód w swoim życiu. Kim on nie był.  Uff...
Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę. Czasem pojawił się uśmiech na twarzy. Narracja poprowadzona jest z perspektywy głównego bohatera.
Jego życie to taka sinusoida zdarzeń. Czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale na spokojnie potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. I niewątpliwie ma szczęście do ludzi, których spotyka na swej drodze? Polecam.

Avatar użytkownika - zanett_m
zanett_m
Przeczytane:2019-05-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Bardzo pozytwyna opowieść po której łatwiej dostrzec jakie szczęście się ma. Czytając to śmiałam się to obgryzałam paznokcie z niepokoju ale nudy z pewnością nie zaznałam. Przygody Forresta, tak niewiarygodne udowodniają, jak mylne jest stwierdzenie, że "gorzej być nie może" a także potwierdzają, że pieniądze szczęścia nie dają. Nie dziwię się, że ta ksiązka stała się bestsellerem ;)

Avatar użytkownika - Sonie
Przeczytane:2019-02-15, Ocena: 2, Przeczytałem,
Forrest Gump
Winston Groom0
Okładka ksiązki - Forrest Gump

To opowieść o nas i o naszych powszednich marzeniach. Ciepła i zgryźliwa jednocześnie, niebywale śmieszna "opowieść idioty". Na jej podstawie nakręcono...

Przed zachodem
Winston Groom0
Okładka ksiązki - Przed zachodem

Beau Gunn, były waszyngtoński dziennikarz i autor sztuki teatralnej odnoszącej sukcesy na nowojorskiej scenie, znajduje się w punkcie zwrotnym swojego...