Gdy opad造 emocje

Data wydania: 2019-03-25
ISBN: 978-83-66201-21-7

Ocena: 5 (8 g這s闚)

Spotkanie po latach mo瞠 skutkowa spor dawk emocji i zmian 篡ciowych planów.

Marcelina jest m篹atk wychowuj帷 nastoletnie bli幡i皻a. Bywa przyt這czona codziennymi obowi您kami. Od czasu do czasu jej przyjació趾a Magda próbuje to zmieni. Tym razem namawia kole瘸nk do udzia逝 w imprezie zorganizowanej dwadzie軼ia lat po maturze. Spotkanie otwiera niezabli幡ione rany.

"Gdy opad造 emocje" to pierwsza cz窷 trylogii. Ka盥y tom po鈍i璚ony jest rozterkom innej osoby w zwi您ku z wydarzeniami z czasów liceum, gdy tworzyli zgran grup z nadziej patrz帷 w przysz這嗆.

W przygotowaniu: "Gdy nadesz這 篡cie" i "Gdy powróci spokój".

Tagi: obyczajowe

Kup ksi捫k Gdy opad造 emocje

Zobacz tak瞠

Spotkania po latach to dobry pretekst do wspomnie. Zw豉szcza, je郵i spotykaj帷e si osoby 陰cz wspólne szkolne lata, a czas, jaki up造n掖 od matury, mo積a liczy w dziesi璚ioleciach. Aneta Krasi雟ka w swojej powie軼i Gdy opad造 emocje opowiada o uroczystym spotkaniu, zorganizowanym z okazji dwudziestolecia matury. O tym, co mog這by si wydarzy, gdyby kilkana軼ie lat wcze郾iej jako nastolatkowie podj瘭i inne decyzje. O tym, w którym miejscu s obecnie jako czterdziestolatkowie. I o tym, czego 瘸逝j, do czego wci捫 d捫 i czy uda這 im si spe軟i cho jedno m這dzie鎍ze marzenie? Gówna bohaterka ksi捫ki, Marcelina, to prawie czterdziestoletnia kobieta, matka dwójki nastoletnich bli幡i徠, 穎na marynarza-z這tej r帷zki. Zapracowana, wiecznie w po酥iechu i w biegu, nie mo瞠 liczy na pomoc m篹a, który miesi帷ami przebywa na statkach. Zaproszenie na bal „pomaturalny" staje si dla kobiety pretekstem, by wyj嗆 z domu, kupi sobie eleganck sukienk, zajrze do salonu kosmetycznego i od鈍ie篡 fryzur. Do wyj軼ia namawia j przyjació趾a, Magda, która z wielkim entuzjazmem tak瞠 przygotowuje si do imprezy. Gdy nadchodzi wieczór zabawy, gdy do restauracji zje盥瘸j si z ró積ych stron Polski, a nawet 鈍iata elegancko ubrani byli uczniowie klasy IV B, bal rozpoczyna si naprawd efektownie. Czy b璠zie to tylko pota鎍ówka w gronie dawnych znajomych? A mo瞠 ...

Opinie o ksi捫ce - Gdy opad造 emocje

Avatar u篡tkownika - ZaciszeLenki
ZaciszeLenki
Przeczytane:2019-06-21, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

Moje pierwsze spotkanie z twórczo軼i autorki okaza這 si bardzo udane. Przyznam si, 瞠 pisarka zupe軟ie mnie zaskoczy豉, gówny w徠ek poszed w zupe軟ie innym kierunku, ni my郵a豉m, a lektura wywo逝je spore emocje (tak瞠 po jej zako鎍zeniu) i sk豉nia do przemy郵e. Opisane wydarzenia s bardzo autentyczne i warto wyci庵n望 z nich wnioski.

Jedna z bohaterek to moja imienniczka, jednak bli窺za mi okaza豉 si, by jej kole瘸nka Marcelina. Obie dziewczyny bior udzia w spotkaniu klasowy - niby grono znajomych osób, ale z drugiej strony jakby obcy sobie ludzie. Prorocze s s這wa wychowawczyni:

"Wy, m這dzi, ci庵le za czym gonicie. Macie du穎 planów i zbyt ma這 czasu na ich realizacj. W waszym wieku luksusem jest odpoczynek, w moim zdrowie. Nikt o nim nie pami皻a, gdy jest m這dy, a pó幡iej nie da si cofn望 czasu i nadrobi zaleg這軼i."

"Dziel was do鈍iadczenia, które zdobyli軼ie, ludzie, których poznali軼ie, i my郵i, którymi przez tyle lat nie dzielili軼ie si ze sob."

Przesz這嗆 kszta速uje charakter i ma wp造w na tera幡iejszo嗆, czasem jedno zdarzenie mo瞠 zmieni wiele, o czym przekona豉 si paczka przyjació. Czy jednak warto postawi wszystko na szali i ryzykowa, by emocje wzi窸y gór nad rozs康kiem? Nie zdradz Wam jakich wyborów dokonali bohaterowie, by nie odbiera przyjemno軼i z lektury.

Jestem zachwycona znakomitymi opisami i stylem pisania autorki (w niczym nie przeszkadza ma造 chochlik, który wkrad si na stronie 53.). Ju si ciesz, 瞠 nied逝go b璠zie dost瘼na kolejna cz窷 - "Gdy nadesz這 篡cie".

Avatar u篡tkownika - AnnaKasiuk__1
AnnaKasiuk__1
Przeczytane:2019-04-23, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

Jestem 鈍ie穎 po lekturze ksi捫ki Anety Krasi雟kiej Gdy opad造 emocje. Có, moje b璠 jeszcze opada造 przez jaki czas. Przeczyta豉m bowiem histori, która uderzy豉 w odpowiednie nuty i poruszy豉 znowu nurtuj帷e mnie tematy bezsilno軼i cz這wieka wobec niektórych kwestii, takich jak przemijanie, potrzeba pokazania si z jak najlepszej strony.

安iat si zmieni.

Ludzie si zmienili.

Za szybko.

Za bardzo.

I zastanawiam si w豉郾ie, 瞠 w pewnym okresie 篡cia wszystko wygl康a inaczej. Ziele jest ziele雟za, czas p造nie wolniej a nas a ci庵nie do poznawania, czerpania z 篡cia tyle, ile mo積a. Tak postrzegam m這do嗆 i zachowania, które j cechuj. Potem pojawiaj si obowi您ki, marzenia schodz na plan dalszy, ziele blednie, albo… nabiera innego wyrazu, jej odcienie staj si g喚bsze, wyra幡iejsze. I zaczynamy patrze na 篡cie nieco bardziej dojrzale, odpowiedzialnie. Kiedy moja kole瘸nka porówna豉 m這do嗆 do ró穎wego balona, którego sznureczek mocno 軼iskamy w d這ni. Z czasem ten sznureczek wyd逝瘸 si i balon oddala si od nas.

I cho brzmi to przygn瑿iaj帷o, wcale nie nale篡 tego tak odbiera. Z wiekiem nabieramy przecie do鈍iadczenia, na wi璚ej rzeczy mo瞠my sobie pozwoli, jeste鄉y odwa積iejsi, ale i bardziej 鈍iadomi stawianych kroków, co sprowadza si bezsprzecznie do mianownika wspólnego dla ka盥ego okresu 篡cia. Mianowicie- 砰cie jest pi瘯ne!

Gówna bohaterka powie軼i Marcelina wiedzie spokojne, rzek豉bym nawet pozbawione porywaj帷ych wzlotów 篡cie. Ma rodzin- m篹a i bli幡i皻a. Jest nieco znudzona ma這 interesuj帷 prac, jej m捫 pracuje z dala od domu a wi璚 wszystkie obowi您ki spoczywaj na ramionach kobiety. I wtedy na horyzoncie jej monotonnego 篡cia pojawia si mo磧iwo嗆 spotkania z kolegami i kole瘸nkami z liceum. Od篡waj stare, zapomniane emocje. Jak wulkan wybucha z這嗆, 瘸l a tak瞠 co, co w tamtym okresie jej 篡cia mog這 si przerodzi w g喚bokie uczucie.

Nagle jej codzienno嗆 wydaje si jeszcze bardziej przygn瑿iaj帷a i nudna, mi這嗆 m篹a nie porywa a wci捫 kóc帷y si nastolatkowie wydaj si bardzo irytuj帷y. Czy nie nachodzi Was czasami refleksja, 瞠 wtedy, w momencie, kiedy zdecydowali軼ie inaczej, wystarczy這 wybra zupe軟ie inn drog, by Wasze losy potoczy造 si innymi torami? A Wasze 篡cie mog這by okaza si zdecydowanie ciekawsze a do鈍iadczenia bogatsze? Takie w豉郾ie dylematy dopad造 bohaterk powie軼i Anety Krasi雟kiej podczas spotkania ze star klas. Wystarczy豉 jedna noc, by jej 篡cie uleg這 diametralnej metamorfozie…

Nagle nic nie wygl康a這 jak dawniej, jak wtedy gdy ko鎍zyli szko喚 i nie mieli 瘸dnych zobowi您a. 砰cie nie sta這 w miejscu, a dzisiaj nie pozostawia這 瘸dnego wyboru.

Bardzo lubi ksi捫ki, które dostarczaj mi takich prze篡. Wspominam wtedy dokonane wcze郾iej wybory i ciesz si, bo nie musz niczego przed sob sam ukrywa. A jak jest z Wami?

Ksi捫k czyta這 mi si bardzo dobrze. Napisana zosta豉 prostym i bardzo przejrzystym j瞛ykiem. Pozornie banalna historia zawiera g喚bszy przekaz i zmusza do zastanowienia. Bardzo serdecznie polecam i 篡cz wra瞠 podczas lektury.

Po bardzo d逝gim czasie od premiery – przychodz do Was z recenzj ksi捫ki Anety Krasi雟kiej pt. „Gdy opad造 emocje”.
Nie mog豉m wcze郾iej, bo tak jako si z這篡這, 瞠 zwyczajnie po jej przeczytaniu poch這n窸y mnie moje prywatne problemy. Ale có – 瘸dna to wymówka, jednak瞠 lepiej pó幡o ani瞠li wcale.

Spotkanie po latach mo瞠 skutkowa spor dawk emocji i zmian 篡ciowych planów.
Gdy opad造 emocje to pierwsza cz窷 trylogii.

„Gdy opad造 emocje” to powie嗆 篡j帷a w豉snym 篡ciem, ogromnie realistyczna i cho nie jest obszerna to obfituj帷a w kawa dobrej fabu造.
To historia paczki przyjació czasów liceum i o tym w jaki sposób przesz這嗆 kszta速uje nasz charakter i jak mocny ma wp造w na nasz tera幡iejszo嗆. Czasami bowiem wystarczy jedno zdarzenie, które mo瞠 zmieni wiele w naszym 篡ciu, i po這篡 si cieniem na jego przysz這軼i. O tym w豉郾ie przekona豉 si paczka przyjació → Marcelina, Magda oraz Emil.

Nie...o nie! Nie zamierzam Wam zbytnio przybli瘸 fabu造 i kontekstu powie軼i. Wola豉bym by軼ie sami po ni si璕n瘭i.
Dzi pisz帷 t recenzj z perspektywy wszystkich trzech tomów – zamieram by bardzo tajemnicza. Dlaczego?
Z bardzo prostego powodu - uwa瘸m, 瞠 warto zach璚i Was do lektury tego cyklu.
Bo dzi瘯i niemu zrozumiecie, 瞠 przesz這嗆 ma nas wi瘯szy p造w ni przypuszczacie. A przy okazji sk這ni Was do refleksji nad tym – czy warto stawia wszystko na jednej szali?
Czy warto pozwala na to by nasze emocje zawsze bra造 gór nad rozs康kiem?
Czy warto dokonywa 篡ciowych wyborów pod naciskiem uczu?

Zdradz Wam jednak, 瞠 w tej cz窷ci poznajemy histori z perspektywy Marceliny.
A to oznacza jak si pewnie domy郵acie, 瞠 w kolejnych tomach poznacie wersj Magdy i Emila.
Ten zabieg literacki u篡ty przez autork sprawi, w zasadzie z moich obserwacji do嗆 rzadko stosowany, jest jak wida mocno skuteczny, poniewa do kolejnych cz窷ci ci庵n窸o mnie jak jeszcze nigdy.

„Gdy opady emocje” nie jest „grubaskiem” i by mo瞠 przez to si nie wyró積ia. Jednakowo w przypadku tej powie軼i idealnie sprawdza si powiedzenie „przerost tre軼i nad form” - co dla mnie by這 wielkim plusem :)
Dlatego chcia豉bym, aby軼ie b璠帷 w ksi璕arni zwrócili na ni uwag.

Ta niepozorna ksi捫ka nosi na swoich stronach ogromny 豉dunek emocjonalny i uczuciowy.
Do tego wszystkiego autorka nie podaje czytelnikowi od razu ca這軼i na tacy. Wr璚z przeciwnie, bardzo umiej皻nie stopniuje napi璚ie, przeplata przesz這嗆 z tera幡iejszo軼i, sprawia, 瞠 z ka盥 stron stajemy si coraz bardziej g這dni poznania ca貫j historii.

Zach璚am zatem do si璕ni璚ia po powie嗆, bo w moim odbiorze warto. Dzi瘯i niej pop造niecie w emocjonaln podró, przypomnicie sobie swoje m這dzie鎍ze marzenia i postanowienia, zweryfikujecie fakt, czy je spe軟ili軼ie i zobaczycie, jak to wszystko wp造n窸o na Wasze obecne 篡cie.
To naprawd ciekawe i frapuj帷e do鈍iadczenie.

„Gdy emocje opad造” to taka historia, obok której nie przechodzi si oboj皻nie. Jest idealna na jesienne wieczory i ch這dne dnie. Czas up造wa szybko, a z t powie軼i godziny zamieni si na minuty.

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dzi瘯uj Wydawnictwu Szara Godzina.

Avatar u篡tkownika - Rozpierducha
Rozpierducha
Przeczytane:2019-10-23, Ocena: 4, Przeczyta貫m,

Czegó to mo積a spodziewa si po powie軼i, której akcja rozgrywa si w trakcie jednej nocy? Przynudzi czy zaskoczy?

Przyznam, 瞠 w pierwszej chwili pomy郵a豉m, 瞠 ksi捫ka b璠zie o niczym. B豉ha historia o spotkaniu absolwentów. Tymczasem po paru stronach okaza這 si, 瞠 ma ona drugie dno. By豉 kiedy grupa przyjació. Jednak dosz這 do olbrzymiej tragedii, która sprawi豉, ze wszystko si rozpad這 i pozosta niewypowiedziany 瘸l i gorycz.

„Gdy opad造 emocje” jest pierwszym tomem cyklu o tym samym tytule autorstwa Anety Krasi雟kiej. Opowiada histori Marceliny, zabieganej kury domowej, wr璚z kopciuszka, który wybra si na wielki bal. I ten bal odmieni jej 篡cie. Mimo, 瞠 to by豉 jedna noc zmieni豉 篡cie wielu osób. Marcelina stan窸a przed olbrzymim dylematem. Pozosta przy swoim wygodnym 篡ciu przy boku wiecznie nieobecnego m篹a czy te pój嗆 za porywem serca? A mo瞠 jest trzecie wyj軼ie?

Ksi捫k dos這wnie po趾n窸am. Bohaterowie s bardzo prawdziwi ze swoimi dramatami, w徠pliwo軼iami. Ka盥ego gn瑿i demony przesz這軼i. Z dziwn fascynacj obserwowa豉m jak alkohol wydobywa z kolejnych ludzi prawdziwe oblicza. Mia豉m wra瞠nie jakbym by豉 autentycznym uczestnikiem tego zjazdu i obserwowa豉m wszystkich z boku. Polecam wszystkim a sama pilnie b璠 poszukiwa kolejnych tomów.

Avatar u篡tkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2019-06-21, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki 2019,

Spotkanie po latach mo瞠 skutkowa spor dawk emocji i zmian 篡ciowych planów.

"Mo磧iwe, 瞠by kocha i jednocze郾ie ba si tym dzieli. Ton望 za ka盥ym razem, gdy otwiera si usta, by wyzna uczucia."

"Gdy opad造 emocje" to pierwszy tom, moim zdaniem dobrze zapowiadaj帷y si trylogii. Ka盥a z cz窷ci b璠zie po鈍i璚ona rozterkom innej osoby w zwi您ku z wydarzeniami z czasów liceum, gdy tworzyli zgran grup z nadziej patrz帷 w przysz這嗆. Kolejne cz窷ci b璠 nosi造 nazw: "Gdy nadesz這 篡cie" i "Gdy powróci spokój".

Chyba ka盥y m這dy cz這wiek, który opuszczaj帷 szkolne mury jest pe貫n wiary w to, 瞠 zawarte wówczas przyja幡ie i b璠 trwa造 wiecznie. Jednak jak si szybko i do嗆 cz瘰to okazuje, niewiele z tego zostaje. Ludzie si zmieniaj, zmieniaj si priorytety, cele, marzenia, miejsce zamieszkania. I niestety nie mamy na to wp造wu, musimy si z tym pogodzi, domkn望 stare sprawy. Czasami jednak, jak w przypadku gównej bohaterki, Marceliny nie zawsze jest to mo磧iwe.

Aneta Krasi雟ka w interesuj帷y sposób przedstawi豉 to jak wygl康aj spotkania klasowe po latach. U鈍iadamia jak wraz z up造wem czasu wszystko staje si wyblak貫. Wi瞛i, relacje - tego praktycznie nie ma. To niestety prawdziwa i smutna rzeczywisto嗆. Ta ksi捫ka jest mi szczególnie bliska, gdy jestem w podobnym wieku co gówna bohaterka i niebawem u mnie równie minie 20 lat, kiedy uko鎍zy豉m liceum. Ostatnimi czasy cz瘰to zastanawiam si nad tym, co s造cha u dawnych kole瘸nek i kolegów...

Autorka postanowi豉 skupi si na stronie emocjonalnej gównej bohaterki. Poznajemy towarzysz帷e jej my郵i, odczucia, rozterki i w徠pliwo軼i podj皻ych przez ni wyborów 篡ciowych. Jak si te okazuje nie zawsze raz dokonane wybory s tymi w豉軼iwymi i na ca貫 篡cie. Jednak czy warto co zmienia, burzy swój spokój, nara瘸 si na utrat tego, co dla nas najwa積iejsze?

"砰cie bez zobowi您a jest super, ca趾owicie si zgadzam, ale wreszcie przestaje cieszy i potrzeba czego innego."

Autorka porusza równie trudny temat braku tolerancji wobec homoseksualistów. Wydaje si, 瞠 w dzisiejszych czasach nikogo ju nie powinna dziwi czy bulwersowa inna orientacja. Jednak nie zawsze tak jest. Wci捫 znajd si ludzie, którzy nie potrafi zaakceptowa odmienno軼i seksualnej. Co gorsza, cz瘰to nie ko鎍zy si tylko na krzywym spojrzeniu, a rzuceniu pe軟ych jadu i nienawi軼i obelg czy u篡cia przemocy.

"Odkry豉, 瞠 to ból zmieni tego cz這wieka, który kiedy kocha 篡cie. Dzisiaj pod mask u鄉iechów i rozmów kry si okaleczony wewn皻rznie ch這pak, który wci捫 boryka si z demonami przesz這軼i."

Niezwykle wzruszy mnie podj皻y w徠ek samotno軼i osób starszych. W p璠zie po karier, pieni康ze, lepszy wygl康 etc. zapominamy o naszych dziadkach, którzy w jesieni swojego 篡cia najbardziej pragn kogo obok, by móc mie do kogo otworzy usta czy uzyska wsparcie. Autorka pi瘯nie ukaza豉 co tak naprawd powinno by dla ka盥ego z nas najwa積iejsze. 疾 nawet najdro窺ze dobra nie zapewni nam szcz窷cia i mi這軼i drugiej osoby.

"- Dzi jeste鄉y, bawimy si, kócimy, pniemy si po szczeblach kariery, a jutro ju nas nie ma. Cierpi bliscy, którzy pozostali, ale wspominaj tylko ci, którzy szczerze kochali - odpar."

"Gdy opad造 emocje" to emocjonalna powie嗆, która u鈍iadamia jaki wp造w ma przesz這嗆 na tera幡iejszo嗆. To ksi捫ka o przyja幡i, mi這軼i, m這dzie鎍zych wyborach, tocz帷ej si wewn皻rznej walce rozterek, t瘰knocie za tym, co by這. To lektura niezwykle prawdziwa i pozostaj帷a w czytelniku nut nostalgii za minionymi latami m這do軼i. Serdecznie polecam!

Avatar u篡tkownika - AgnieszkaKaniuk
AgnieszkaKaniuk
Przeczytane:2019-04-15, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Recenzenckie , Posiadam,

Moi kochani, dzi przychodz do Was z recenzj ksi捫ki Anety Krasi雟kiej „Gdy opad造 emocje”, której mam ogromny zaszczyt i przyjemno嗆 by ambasadork, za co ju na wst瘼ie bardzo dzi瘯uj.

Musz Wam si przyzna, 瞠 ksi捫ka ta, sta豉 mi si w pewnym sensie bardzo bliska i pomog豉 mi spojrze z dystansem, bez emocji, tak瞠 na moj przesz這嗆, a tym samym, wiele przemy郵e i uporz康kowa, przede wszystkim wewn徠rz siebie.
Zapewne teraz, zastanawiacie si dlaczego, ale o tym, opowiem Wam ju za chwil.

Najpierw pozwólcie, 瞠 zaprosz Was do swego rodzaju wehiku逝 czasu, który przeniesie nas do lat, kiedy byli鄉y licealistami.
Dla wielu z nas, czasy liceum kojarz si z budowaniem przyja幡i nierzadko na ca貫 篡cie, pierwszych uczuciowych uniesie i pi瘯nych mi這軼i. Wówczas 篡jemy w przekonaniu, 瞠 ca造 鈍iat stoi przed nami otworem i tylko my decydujemy o tym, jakich wyborów dokonamy i jak b璠zie wygl康a豉 nasza przysz這嗆. To czas decyzji, które cz瘰to maj wp造w nie tylko na nasze teraz, ale równie, a mo瞠 przede wszystkim na nasze kiedy.

Dlaczego o tym pisz?

Otó Pani Aneta Krasi雟ka, tworz帷 histori opisan na kartach powie軼i, któr odda豉 w r璚e swoich wiernych czytelników, u鈍iadamia nam, 瞠 tak naprawd, wystarczy jedna chwila, jedno zdarzenie, które ju na samym starcie, kiedy dopiero co wkraczamy w doros這嗆, mo瞠 odcisn望 swoje pi皻no na nas samych oraz wyborze 軼ie磬i 篡ciowej, jak zdecydujemy si pod捫y.

Przekonali si o tym Marcelina, Magda i Emil, którzy w liceum tworzyli zgran paczk i byli pewni tego, 瞠 陰cz帷a ich przyja潯 przetrwa lata.
Byli niczym wzajemnie uzupe軟iaj帷e si ogniwa, które wspólnie budowa造 godn pozazdroszczenia relacj. Do ich teamu nale瘸 równie Robert. Niestety, o czym jeszcze wtedy nikt nawet nie 鄉ia pomy郵e, ju wkrótce jednego z tych, jak wówczas tym m這dym ludziom si wydawa這, niezniszczalnych ogniw mia這 zabrakn望 na zawsze. Bo oto, w dniu rozdania 鈍iadectw maturalnych, tragiczn 鄉ierci ginie Robert.
Przyjaciele ch這paka, jak si mo瞠cie domy郵i - prze篡waj traum, która jak si okazuje, nie pozostaje bez wp造wu na nich samych.

Musicie wiedzie, 瞠, „Gdy opad造 emocje”, to dopiero pierwsza cz窷 trylogii. Autorka bowiem zdecydowa豉 si, przedstawi tamtejsze tragiczne prze篡cia trójki przyjació z perspektywy ka盥ego z nich, po to, aby ukaza, jak odej軼ie przyjaciela i jego niestety, po dzi dzie do ko鎍a niewyja郾ione okoliczno軼i 鄉ierci, diametralnie zweryfikowa造 m這dzie鎍ze postanowienia i zapewnienia.

W tej cz窷ci poznajemy 篡cie Marceliny.
Doros豉 ju dzi kobieta jest 穎n marynarza i matk nastoletnich bli幡i徠. Z racji zawodu m篹a, praktycznie ca貫 篡cie rodzinne jest na jej g這wie, przez co, cz瘰to czuje si przyt這czona codziennymi obowi您kami.
Na szcz窷cie, ma u swojego boku Magd, która dba o to, aby przyjació趾a od czasu do czasu pomy郵a豉 równie o sobie.

W momencie, kiedy my czytelnicy poznajemy 篡cie Marceliny, Magdzie uda這 si namówi j do udzia逝 w spotkaniu klasowym zorganizowanym z okazji minionych dwudziestu lat od matury.
Mimo 瞠 min窸o tak wiele lat, okazuje si, 瞠 zjazd ten rozdrapuje zabli幡ione rany.
Pomimo tego, 瞠 dzi nasi bohaterowie s ju zupe軟ie innymi lud幟i i emocje tamtejszych wydarze zosta造 wyciszone, to jednak pozosta這 wiele niewyja郾ionych kwestii i niedopowiedze, które nie pozwalaj w pe軟i pogodzi si z tym, co si kiedy wydarzy這.

Nie chc zdradza Wam zbyt wiele, aby軼ie mogli sami pozna t poruszaj帷 i niew徠pliwie 篡ciow w swojej wymowie histori, która poprzez swój autentyczny wymiar, dostarczy Wam mnóstwo emocji i wzrusze.
Lektura ksi捫ki da Wan tak瞠 do my郵enia i pozwoli zrozumie, 瞠 czasami nie warto patrze wstecz, poniewa przez to mo瞠my postawi na szali to, co kochamy i to, co jest dla nas najwa積iejsze, ryzykuj帷 utrat tego, a tym samym zniszczy nasz tera幡iejszo嗆.

A teraz odrobina prywatny.
Jak wspomnia豉m wcze郾iej, ksi捫ka pozwoli豉 mi w pewnym stopniu upora si z w豉sn przesz這軼i. Jak wiecie, albo i nie, jestem osob niepe軟osprawn ruchowo i niestety w czasach liceum cz瘰to z tego powodu stawa豉m si obiektem prze郵adowa i kpin ze strony swoich rówie郾ików.
Cho od tamtych wydarze min窸o ju szesna軼ie lat, to jednak 瘸l do kolegów i kole瘸nek pozosta we mnie do dzi.
Nadal nie mog zapomnie o pewnych wydarzeniach z tamtego okresu, co wp造n窸o równie na to, co dzi dzieje si w moim wn皻rzu.
Ksi捫ka „Gdy opad造 emocje” pozwoli豉 mi zrozumie, 瞠 nie warto chowa urazy i 瘸lu, poniewa uczucia te mog zniszczy nasze tu i teraz.

Na zako鎍zenie chc oczywi軼ie gor帷o poleci Wam lektur ksi捫ki i zapewni Was, 瞠 sp璠zicie z ni wspania造 czas.
Decyduj帷 si na lektur, poznacie opowie嗆 o przyja幡i, mi這軼i, trudnych wyborach m這do軼i, a wi璚 o wszystkim tym, co zwie si 篡ciem. W historii tej, niektórzy z nas, z pewno軼i odnajd cz御tk w豉snego 篡cia.
Ja sama przeczyta豉m t ksi捫k bardzo szybko, w豉郾ie z uwagi na jej realizm, który nie pozwoli mi si od niej oderwa. Jej bohaterowie stali mi si bardzo bliscy, dlatego z niecierpliwo軼i czekam na moment, kiedy b璠 mog豉 pozna kolejne ods這ny z perspektywy pozosta造ch jej uczestników.

Inne ksi捫ki autora
Gdy nadesz這 篡cie
Aneta Krasi雟ka; 0
Ok豉dka ksi您ki - Gdy nadesz這 篡cie

Znajomi z liceum spotykaj si na czterdziestych urodzinach Marceliny. Podczas imprezy jej przyjació趾a Magda trafia do szpitala. Kole瘸nki i partner...

Gdy powr鏂i spok鎩
Aneta Krasi雟ka; 0
Ok豉dka ksi您ki - Gdy powr鏂i spok鎩

O spokoju marzy ka盥e z trojga przyjació: Marcelina, Magda i Emil. Wszyscy zostali poturbowani przez los. Po wcze郾iejszych próbach Marceliny...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Okna z widokiem na Weron