G這wa Minotaura

Tom 1 cyklu Edward Popielski
Ocena: 5.08 (13 g這s闚)

G這wa Minotaura Marka Krajeskiego to ksi捫ka prezentuj帷a nam fikcyjn histori z Wroc豉wia roku 1937, której powi您ania si璕aj tak瞠 Lwowa. Pozycja z czasem otworzy豉 cykl koncentruj帷y si na postaci Edwarda Popieskiego.

W Breslau dokonane zosta這 morderstwo, a pierwsze dowody wskazuj, 瞠 udzia w tym mia造 obce s逝瘺y. Celem wyja郾ienia wybrano Eberharda Mocka, oficera Abwehry. Ten zdecydowa si jednak skupi na zwyk造ch kryminalistycznych aspektach, które okazuj si rozleglejsze, ni mia這 to miejsce na pocz徠ku sprawy.

Odpowiedzi na pytania mo積a pozna w Polsce, a dok豉dnie rzecz ujmuj帷 we Lwowie, gdzie nasz bohater si oczywi軼ie udaje. To na co tam natrafi przerazi nie tylko jego, a co za tym idzie do dojdzie do mi璠zynarodowego napi璚ia. 奸edztwo krok po kroku staje si coraz ci篹sze, a nast瘼uj帷e po sobie poszlaki nasuwaj jedynie kolejne pytania....

Informacje dodatkowe o G這wa Minotaura:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2009-05-06
Kategoria: Krymina, sensacja, thriller

Tagi: b鏬

wi璚ej

Kup ksi捫k G這wa Minotaura

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

G這wa Minotaura - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-07-05, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2016,
"G這wa Minotaura" to powie嗆 陰cz帷a Mocka z Popielskim. Komisarze spotykaj si, nawi您uj przyjacielskie relacje i wsp鏊nie prowadz 郵edztwo w poszukiwaniu zwyrodnialca gwa販帷ego, dusz帷ego i zjadaj帷ego policzki dziewicom.
Avatar u篡tkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-09-22,
Jak na audiobook jest naprawd nie幢e z wykonaniem, no i Krajewski, chocia wydawa這by si, 瞠 jest kilka rzeczy na kt鏎ych si trudno skoncentrowa lub s zb璠ne, im dalej tym jest lepiej ko鎍闚ka super...... pocz徠ek serii, szybko wezm si za kolejne w wersji papierowej
Avatar u篡tkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-01-26, Ocena: 6, Przeczyta貫m, 52 ksi捫ki 2014,
W tej powie軼i spotykaj si i wsp馧pracuj dwaj bohaterowie serii powie軼iowych Krajewskiego: Eberhard Mock z Breslau i Edward Popielski z polskiego Lwowa. Obaj pr鏏uj wykry i uj望 zab鎩c dziewic i kanibala zwanego Minotaurem, kt鏎y tym razem dokona zab鎩stwa w Breslau. Trop wiedzie ich do Katowic a potem do Lwowa. We Lwowie znika c鏎ka Popielskiego Rita. Okazuje si, 瞠 jest utrzymank hrabiego Woronieckiego, kt鏎y......stworzy Minotaura.
Avatar u篡tkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2014-01-05, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2014,
Trzymaj帷y w napi璚iu do ostatniej strony krymina. 安ietna praca u 廝鏚e!
Avatar u篡tkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:2010-01-25,
Cho to cz窷 gorsza od pozosta造ch to i tak podoba這 mi si. Bardzo lubi ca豉 seri o Wroc豉wiu.

Nieraz ju mia豉m w r瘯u ksi捫k autorstwa Marka Krajewskiego. Akcja wi瘯szo軼i z nich toczy豉 si w Breslau czyli obecnie Wroc豉wiu, a ich bohaterem by komisarz Mock. Tym razem akcja przenosi si do Lwowa Mock na swojej drodze spotyka Edwarda Popielskiego, r闚nie jak on bezkompromisowego policjanta.

Obaj prowadz 郵edztwo w sprawie brutalnych morderstw kobiet. 奸edztwo jest naprawd trudne, jest wiele poszlak. W ko鎍u ka盥y z nich zaczyna dzia豉 na w豉sn r瘯. Popielski dodatkowo zmaga si z trudami wychowania m這dej panny. I to rzutuje na jego poczynaniach.

Ksi捫ka jest ciekawa ale jednocze郾ie ci篹ko si j czyta. Ale to z racji brutalno軼i scen i j瞛yka. Ale jednocze郾ie oddaje klimat lat 30tych. Na pewno nie jest to lektura dla m這dszych czytelnik闚. Podoba這 si mi.

Avatar u篡tkownika - Mirania
Mirania