Granice zła. Ona już nie wróci

Wyrafinowana intryga, niesamowity suspens i zdumiewające zakończenie - ten mrożący krew w żyłach szwedzki thriller będzie niebawem filmowany przez producentów trylogii ,,Millenium". Mike Zetterberg mieszka z żoną Ylvą i córką w willi koło Helsingborga. Kiedy Ylva znika bez śladu, policja zaczyna podejrzewać jej męża o udział w zaginięciu, a życie spokojnej dotychczas miejscowości zmienia się nie do poznania. Wszystko wskazuje na kolejny przypadek dramatu namiętności z tragicznym zakończeniem. Ale co się stało z Ilvą, skoro nie można znaleźć ani osoby, ani ciała? W rzeczywistości wcale nie zginęła i przebywa znacznie bliżej, niż ktokolwiek mógłby pomyśleć.

Informacje dodatkowe o Granice zła. Ona już nie wróci:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-09-11

Kup książkę Granice zła. Ona już nie wróci

Granice zła. Ona już nie wróci - opinie o książce

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, 9,
Mike Zetterberg zostaje oskarżony o udział w zaginięciu własnej żony. Ani on , ani policja nie podejrzewają nawet, jak blisko jest Ilva i że dom Zetterbergów jest przez nią obserwowany. Świetnie skonstruowany thriller psychologiczny. Nie mogę się doczekać ekranizacji.
Avatar użytkownika - tymbarkowax3
tymbarkowax3
Przeczytane:2016-07-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Szybko i przyjemnie się czyta. Historia nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, nie ma typowego śledztwa, które znają wszyscy fani kryminałów/thrillerów, ale mimo to nie żałuję przeczytania jej. Spodobała mi się historia jak i to, w jaki sposób została opowiedziana :)
Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2015-10-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku :),
Warta polecenia. Świetna książka.

Trylogia Millenium osiągnęła wielki sukces, a do tego została przyjęta z aprobatą przez czytelników. Nic zatem dziwnego, że inni pisarze skandynawscy również chcieli przebić się na rynek i osiągnąć sukces. Jednak nie każdemu udała się ta sztuka. Pozostaje postawić pytanie jak poradził sobie Hans Koppel?

Hans Koppel to urodzony w 1964 roku w Helsingborgu, autor książek dla dzieci. Przyjął pseudonim Hans Koppel i wtedy zaczął wydawać powieści dla dorosłych. Naprawdę nazywa się Peter Lidbeck.

Ylva Zetterberg wraz z rodziną mieszka w okolicach Helsingborga. Wiedzie ustabilizowane życie, ale nie zawsze tak było. Dopuściła się zdrady wobec męża, którego mocno nadszarpnęła zaufanie. Gdy pewnego dnia kobieta nie wraca na noc do domu ten bije się z myślami, czy to nie kolejna zdrada. Jednak rankiem, ani później Ylva się nie zjawia. Sprawa o zaginięcie zostaje zgłoszona na policję, a głównym podejrzanym staje się jej mąż - Mike. Nikt nie przypuszcza, że kobieta jest bardzo blisko, mało tego dzięki przekazowi kamer widzi co się dzieje u niej w domu, jak reagują bliscy, a z czasem widzi jak życie jej rodziny wraca pomału do normy tylko już bez niej. Jak długo Ylva będzie więziona? Czy przeżyje? I co takiego zrobiła, że sprawca postanowił tak ją potraktować?

"Ona już nie wróci" to bardzo zręcznie napisany thriller. Atutem książki oprócz ciekawej intrygi kryminalnej, są różnorodni i ciekawi bohaterowie. Autor również skoncentrował się na przedstawieniu szerokiego wachlarzu dotyczącego zakresu ludzkiej psychiki. Trafnym zabiegiem było opisanie schematu na linii sprawca - ofiara, gdzie czytelnik wnika w kolejny etapy, które prowadzą do zemsty i zniewolenia ofiary. Cała powieść okraszona jest mocnymi akcentami, czy brutalnością co tylko nadaje zdecydowany charakter fabule.

Bohaterowie występujący na kartach powieści są bardzo różnorodni i ciekawie zarysowani pod względem psychologicznym. Postać głównej bohaterki - Ylvy poznajemy w ustabilizowanym fragmencie życia. Mąż, córka - czegoż chcieć więcej? Autor pokazuje, iż stabilne życie, które udało się zbudować, bardzo łatwo zburzyć. A kluczowym elementem, który może prowadzić do tego, okazuje się być nieciekawa przeszłość. Prędzej czy później za błędy, czy grzechy z młodości przyjdzie surowo zapłacić, czasami jeszcze za życia, a najczęściej rozliczy nas ten Najwyższy. Tylko co zrobić, gdy sprawca sam postanawia być Bogiem krzywdząc przy tym niewinnych ludzi?

Powieść autorstwa Hansa Koppela napisana jest językiem prostym. Rozgrywane tempo akcji w moim odczuciu jest nierówne, bowiem autor z dynamiczności przechodzi w stan letargu i odwrotnie. Krótkie rozdziały i duża czcionka sprawiają, iż powieść czyta się błyskawicznie. Z punktu technicznego wydaje się, że wszystko jest w porządku: ciekawa intryga, fabuła i bohaterowie, ale zabrakło mi przysłowiowej kropki nad i. "Ona już nie wróci" zwróciła już uwagę twórców "Millenium", którzy podjęli się również zekranizować powyższą powieść.

"Ona już nie wróci" posiada wszystko co powinien zawierać dobry thriller: ciekawych bohaterów, dobrą fabułę. Jednak w moim odczuciu autor nie poradził sobie do końca, chociażby kierując zbyt bardzo czytelnika ku rozwiązaniu sprawy. Z kolei powieść ma wiele innych atutów, dla których warto przeczytać tę książkę. W mojej ocenie powieść jest dobra z plusem.

,,Ona już nie wróci" - ten tytuł warto już dziś zapamiętać, bowiem już nie długo będzie można obejrzeć go również na ekranie. Ciekawostką jest, że produkcją zajęła się ta sama wytwórnia, która zekranizowała ,,Millenium" Stiega Larssona. Treść tej książki z pewnością jest dobrym materiałem na film i porównanie między powieścią a ekranizacją z pewnością będzie interesujące. Ale to trzeba poczuć na własnej skórze, aby wiedzieć, w czym rzecz. Dlatego zachęcam mocno do sięgnięcia po ten tytuł. Nazwisko autora być może nam nic nie mówi, ale kto wie, czy za jakiś czas będzie o nim głośno? Ja z pewnością na to liczę. Tak dobre tytuły zasługują na rozgłos. Polecam serdecznie.
Avatar użytkownika - nadiaL
nadiaL
Przeczytane:2013-11-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Super książka, polecam
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-10-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Ylva nie należy do aniołeczków. Więc kiedy pewnego dnia nie wraca do domu na noc jej mąż początkowo nie jest zaniepokojony. Z biegiem czasu policja zaczyna podejrzewać go, że ma coś wspólnego ze zniknięciem żony. Duży druk i sporo dialogów sprawia, że książkę czyta się szybko. Nie jest to niestety kryminał trzymający czytelnika w napięciu.
Avatar użytkownika - emulina
emulina