Grzechy Sevina

W przypadku Sevina religijna rodzina i staranne, pobożne wychowanie nie wystarczyły. Chłopak był grzesznikiem. Podążał za swoim pożądaniem i nie przejmował się tym, jak niemoralnie postępował. Wyrzuty sumienia, o ile je odczuwał, prędko mijały. Wystarczyła kolejna chętna kobieta, choćby była nią nawet żona pastora. Mimo to Sevin chciał się poprawić, zwłaszcza że otrzymał propozycję nie do odrzucenia. Wybrano mu idealną narzeczoną. Bardzo różniła się od jego poprzednich dziewczyn. Elle była śliczna, słodka, skromna i... niewinna. Musiał uszanować jej decyzję, że z seksem poczekają do ślubu. Wiedział, jak wspaniałą i ofiarną będzie żoną, postanowił więc wytrwać w dobrych postanowieniach.

Wszystko się zmieniło, gdy przez kompletny przypadek poznał ciemnowłosą dziewczynę. Miała w sobie coś fascynującego. Była niezwykła. Znała się na samochodach i lubiła je naprawiać. Od razu obudziła w nim coś, czego dotychczas nie czuł do żadnej kobiety. Szybko zrozumiał, że to właśnie Evangeline jest kobietą jego życia. I że nigdy nie będą mogli być razem, bo Evangeline to siostra jego narzeczonej.

Oto niezwykła opowieść o miłości, która trwa pomimo przeszkód. To historia pełna silnych emocji, czułości, smutku i głębokiego pożądania, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji. Będziesz wraz z bohaterami tęsknić, śmiać się i płakać. Nie oderwiesz się od tej książki do ostatniego zdania!

Przyjął zobowiązanie. I nie przestał grzeszyć. Myślą, mową...

Informacje dodatkowe o Grzechy Sevina:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2019-08-13
Tytuł oryginału: Sins of Sevin
Tłumaczenie: Agata Staszewska

Kup książkę Grzechy Sevina

Grzechy Sevina - opinie o książce

Kolejna książka Pani Ward za mną. Historia jakich wiele- o zakazanej miłości. Poznajemy Sevina i Evengeline. Ona jest z bardzo religijnego domu, dla którego liczą się oprócz wiary tradycje. On-zbuntowany chłopak, który ma swoje za uszami. Poznali się w dość niespodziewanym momencie, coś zaiskrzyło ... ale niestety, on już ma wybrankę na żonę. Okazuje się nią być siostra Evengeline. Główni bohaterowie nie do końca potrafią odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji. Jednak to Vengie podejmuje za nich oboje decyzję, która zmieni ich na całe życie.
Uwielbiam styl autorki, jednak czytając „Grzechy Sevina” miałam wrażenie, jakbym czytała po raz drugi jej inną książkę, tj. „Przyrodniego brata”. Pamietam mój zachwyt w/w książką- było to również moje pierwsze spotkanie z autorką. Teraz, po przeczytaniu ponad 10 książek Pani Ward, brakuje mi jakiegoś takiego powiewu świeżości... może np. innego, zaskakującego zakończenia?
„Grzechy Sevina” to niewątpliwie szybka lektura na dwa- trzy wieczory, która po raz kolejny pokazuje, że przed miłością nie da się uciec, a każda próba zmiany przeznaczenia prowadzi do coraz większych komplikacji i ogromnego bólu zakochanych. Mimo to polecam :)

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2019-11-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019, 52 książki 2019, Mam,

Sevin i Evangeline poznali się przypadkowo przez awarie auta. Chłopak myślał, że więcej nie spotka swojej wybawczyni, więc był bardzo zdziwiony, gdy ujrzał ją ponownie. Czy ta dwójka ma szanse na szczęście? Czy los przypadkiem z nimi nie pogrywa?

"Grzechy Sevina" to nie jest typowe romansidło, ponieważ bohaterowie są bardzo religijni i zachowują się jakby żyli w celibacie. Niestety główni bohaterowie z czasem nie potrafią się oprzeć pokusie, która z dnia na dzień coraz silniej ich kusi.

Według mnie powyższa książka to interesująca opowieść o tym, że przeznaczenie nie zawsze się spełnia, ponieważ los kładzie nam kłody pod nogami. Historia ta jest jednolicie spowita, dzięki czemu czytelnik wie, że wydarzenia są opisywane na bieżąco.

Moim zdaniem autorka idealnie opisała problemy, których jak do tej pory nie znalazłam w żadnej innej książce. Pomimo tego jest to książka idealna na jeden wieczór, ponieważ tocząca się akcja bardzo szybko wciąga czytelnika w swój świat. Jak dla mnie powyższa opinia skradnie serce nie jednej czytelnicze.

Moja ocena: 9/10

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2020-06-23, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2020,
Dzień, w którym powrócił
Penelope Ward 0
Okładka ksiązki - Dzień, w którym powrócił

Dawno temu Gavin bardzo kochał Raven, a ona uważała go za najważniejszego mężczyznę w życiu. Poza uczuciem dzieliło ich wszystko, a zwłaszcza jego pieniądze...

Gdy skończy się sierpień
Penelope Ward0
Okładka ksiązki - Gdy skończy się sierpień

Rok temu Heather Chadwick miała jeszcze naście lat i sporo planów na przyszłość. Niestety, wszystko się zmieniło. I to na gorsze. Jej ukochany zdradził...