Gwiazdka na Zielonej 13

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2021-11-17

Tom 3 cyklu Na Zielonej 13

Na Zielonej 13 znowu wrze!

Radeo odkrywa, że może być ojcem małego Franka, więc swoim zwyczajem, postanawia nieco namieszać w rodzinie Zasadów. Elwira z Krzysztofem są o krok od rozwodu, a Roman niespodziewanie zapada na ciężką chorobę.

Za to Mariolce układa się fantastycznie do momentu, kiedy w jej mieszkaniu pęka rura z wodą, zalewając przy okazji Atelier u Józka. Na domiar złego w kamienicy na Zielonej zjawia się kuzynka Mariolki, którą okazuje się jedna z największych gwiazd serialowych w kraju.
A to wszystko tuż przed samym Bożym Narodzeniem!

Czy Mariolce uda się okiełznać kuzynkę i własne życie?
Czy małżeństwo Elwiry i Krzyśka przetrwa?
I jakie niespodzianki szykuje mieszkańcom Zielonej Justyna?

Kup książkę Gwiazdka na Zielonej 13

Opinie o książce - Gwiazdka na Zielonej 13

Gwiazdka na Zielonej 13 to trzecia część cyklu Na zielonej 13 autorstwa Agaty Bziuk
Zbliżają się Święta. Jednak to nie oznacza, że na Zielonej 13 zapanował spokój i wszyscy w zgodzie szykują się do celebrowania jednych z najbardziej rodzinnych dni. Wręcz przeciwnie ! Radeo odkrywa, że jest biologicznym ojcem Franka. Przez to Aldonę i Szczepana czeka nerwowy okres. Czarne chmury zebrały się nad małżeństwem Elwiry i Krzyśka. W pewnym momencie oboje na serio zastanawiają się nad rozwodem. Kłopoty nie ominą Zenka i Józefa. Jedyną osobą, do której tym razem uśmiechnie się szczęście jest Mariola. Nie tylko odwiedzi ją dawno niewidziana kuzynka, ale za jej pomocą, dziewczynę spotka wiele dobrego.
Zapewnie każdy z nas słyszał bądź oglądał serial ,,Ranczo''. Pierwsze sezony były naprawdę ciekawe i w mniejszym bądź większym odzwierciedlały życia na prowincji. Potem nagle kogoś poniosła fantazja i przedobrzono. Serial powoli zaczął przypominać groteskę. Podobnie jest z tą częścią. Tym razem fantazja poniosła autorkę cyklu Na zielonej 13. Nagle, niczym królik z kapelusza wyskakuje sławna kuzynka Marioli, która za jednym pstryknięciem palców odmienia życie kilku mieszkańców Na Zielonej 13. Przez to miałam wrażenie, że wątek Justyny jest sztuczny i wymyślono go jedynie na potrzeby świątecznej książki by ,,zadziałała'' świąteczna magia. Zresztą takich cukierkowych wątków, mających nas utwierdzić w świątecznej magii jest więcej.
Wcześniejsze części czytałam z niekłamaną przyjemnością. Inaczej rzecz się miała z Gwiazdką na Zielonej 13. Nie skłamię jeśli powiem, że czytanie szło mi dość opornie. Nie wciągnęły mnie losy znanych i generalnie lubianych bohaterów. Większość problemów z jakimi mierzyli się bohaterowie była tylko po to by zadziałała potem magia świąt.
Jeśli ktoś przeczyta tę serię po kolei, zauważy, że ta część wymazała jeden wątek, który był dość ważny w Powrocie na Zielonej 13. Dlaczego? Miałam nieodparte wrażenie, że albo autorka nie pamiętała co umieściła w poprzednich częściach albo na nie miała pomysłu jak poprowadzić losy konkretnych bohaterów. A może powód jest całkiem inny?
Jak już wielokrotnie zaznaczałam, polubiłam większość bohaterów, których poznałam w niniejszym cyklu. Na nerwy działał mi jedynie Radeo, którego można uznać za kompletnego egoistę. Jednak o ile w poprzednich częściach jeszcze jakoś przełknęłam jego obecność o tyle tutaj ten bohater pasował jak dziura w moście. Tak naprawdę miał wielki wpływ na to jak postrzegam Gwiazdkę na Zielonej 13.
Gwiazdka na Zielonej 13 miała szansę by stać się idealnym zwieńczeniem serii. Niestety ze smutkiem odnotowałam, że szansa nie została wykorzystana. Książka raziła mnie błędami w fabule, absurdalnymi sytuacjami i napompowanymi problemami, które nagle rozwiązały się jakoby ze względu na magię świąt. Nie potrafiła mnie rozbawić. Nie sprawiła, że czas z nią spędzony mogę uznać za udany. Gwiazdka na Zielonej 13 zawiodła moje oczekiwania.

Piątek trzynastego
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Piątek trzynastego

Piątek trzynastego. Debiutancka powieść Agaty Bizuk w nowej odsłonie. Marta w poszukiwaniu pracy podejmuje decyzję wyjazdu za granicę. Nowa rzeczywistość...

Powrót na Zieloną 13
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Powrót na Zieloną 13

Bohaterowie Zielonej 13 powracają - wraz ze swoimi radościami, troskami, nadziejami i szalonymi pomysłami. Mariolka zostaje sławną na całe miasto zaklinaczką...