Hamlet

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2012-02-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7389-626-0
Liczba stron: 176

Ocena: 4.93 (41 głosów)
Inne wydania:

Stary zamek Elzynor nawiedza duch... Tak zaczyna się historia o miłości, zbrodni, zdradzie. Młody i wrażliwy Hamlet zostaje skonfrontowany z ogromem zła, które go przytłacza, a którego pomścić nie potrafi. Frapujące monologi o wielkich emocjach, ludzkim pięknie i człowieczej nędzy, zaparcie się własnej duszy, które wiedzie do szaleństwa to treść jednej z najlepszych szekspirowskich tragedii. Hamlet rozpoczyna zupełnie nowy okres twórczości wielkiego dramaturga, który przestał schlebiać gustom publiczności i wzniósł się na wyżyny artystycznego kunsztu.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Hamlet

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Hamlet

Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-08-15, Ocena: 3, Przeczytałam,
Najgorsza książka Szekspira z jaką dotychczas miałam okazję przeczytać. Nudna, ciągnąca się jak flaki z olejem i bez większego sensu. Czytałam to po to by na końcu przeczytać, że wszyscy zginęli...
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2015-05-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Czasem trzeba się odchamić, sięgnęłam więc po klasykę :) I bardzo mi się podobało. Na początku miałam jakieś opory przed dawnym językiem, ale potem wciągnęłam się w treść z innej epoki. Najbardziej podobały mi się postaci Hamleta oraz Horacego, które chyba jako jedyne były postaciami pozytywnymi. Co mamy w tym dziele Szekspira? Otóż mamy zagadkę zabójstwa, trochę metafizyki, trochę nieszczęśliwej miłości i trochę sprawiedliwości. Te elementy zmieszane razem dają nam zgrabną historię, którą szybko i przyjemnie się czyta. Polecam :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - zxcc65
zxcc65
Przeczytane:2015-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Po książkę te sięgnęłam pchana wakacyjną nudą i nie żałuje. Jest napisana świetnie i przez cały czas trzymała mnie w napięciu. Zaskoczyło mnie to, bo moje poprzednie spotkanie z Szekspirem było zgoła inne. "Romea i Julie" ledwo przeczytałam, wydało mi się bez sensu i koszmarnie napisane. Tak jak napisała Maryszka: "Tak jak sztuki "Romeo i Juli" nie znoszę, tak "Hamleta" uwielbiam!". Akcja jest skupiona wokół młodego księcia Hamleta. Objawia mu się duch ojca i informuje go, że został zabity przez aktualnego króla Danii. Żąda on aby syn go pomścił. Po lekturze "Hamleta" zrozumiałam dlaczego Szekspir jest uważany za geniusza literatury. Stworzone przez niego kreacje są niesamowite... Człowiek śmieje się i płacze wraz z nimi. W pewnym momencie nawet zapomina, że są to tylko postacie literackie i zaczyna żyć ich życiem... Niewątpliwie jest to arcydzieło i mój ulubiony dramat. Czy polecam? Oczywiście, że tak.
Link do opinii
Avatar użytkownika - misia98
misia98
Przeczytane:2015-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Książka przeczytana z przymusu, ale z efektem radości po :) Niesamowita historia, z super akcją i wizją charakterów postaci. Wciąga niesamowicie i pozwala na zrozumienie słów, że "Szekspir to klasa sama w sobie" :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 5, Przeczytałem,
Tak jak sztuki "Romeo i Juli" nie znoszę, tak "Hamleta" uwielbiam! Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia, ale tak właśnie jest. Może dlatego, że Hamlet dotyka poważniejszych spraw niż "Romeo i Julia". W każdym razie, czytałam dwa razy i chętnie bym wróciła kolejny raz do niej.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-02-05, 52 książki 2014, Mam,
Hamlet to rzecz znacznie lepiej się mająca niż Makbet. Bardziej przypadła mi do gustu ta sztuka wyobraźni, gdyż ma w sobie ciekawego głównego bohatera. Hamlet dowiaduje się od ducha swego niedawno zmarłego ojca, że obecny król popełnił czyn niewyobrażalny -bratobójcze morderstwo. Młodzieniec postanawia spełnić wolę już nieżyjącego ojca i zdemaskować prawdziwego zabójcę i oszusta. Szekspir w tym momencie wprowadza coś nowego i innego, z czym nie miałam jeszcze nigdy w życiu styczności -w sztuce teatralnej wpisuje elementy teatru. Rzecz niebywała i zadowalająca. Czytając jedno-poznajemy drugie. Lektura Hamleta nie wolna jest od zwrotów akcji, gdzie czytelnik czuje się zaintrygowany i chce już nie pod przymusem szkolnym, a z własnej woli -czytać by poznać co czeka go w kolejnych scenach. Pojedynek, zabójstwo czy miłość? A może jednak duch, który błąka się po ludzi świecie pociągnie Cię do siebie i zerkniesz do sztuk Szekspira?
Link do opinii
Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2017-09-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,

 Trudno napisać "recenzję" takiego klasyka, którego niektórzy z czytelników cytują, a pewnie kilku zna prawie na pamięć. Być może znienawidzony przez rzesze szkolnych uczniów, zmuszanych do jego czytania; jednak wciąż omawiany. Jedno z najlepszych, jeśli nie najlepszy utwór W. Szekspira w którym chęć zemsty zmaga się z chęcia porzucenia ziemskiego padołu, miłość niejedno ma imię, wierność jest tylko wspomnieniem a występek codziennością. Galeria doskonałych postaci, językowy majstersztyk . Czytałam w oryginale i odpowiednik tłumaczenia po polsku. Oglądałam 12 wersji Hamleta - telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Wciąż mało. Wciąż wracam do papierowej wersji.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Glowworm
Glowworm
Przeczytane:2023-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - kiznaiver667
kiznaiver667
Przeczytane:2020-04-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-08-27, Ocena: 3, Przeczytałam, Lektury do matury, 2019,
Avatar użytkownika - zakrecona8
zakrecona8
Przeczytane:2019-06-16, Przeczytałam,
Inne książki autora
Wesołe kumoszki z Windsoru
William Szekspir0
Okładka ksiązki - Wesołe kumoszki z Windsoru

Sztuka rozgrywa się wśród mieszczan z Windsoru w ciągu zaledwie kilku dni. Najważniejszy wątek dotyczy Sir Johna Falstaffa, rubasznego szlachcica, który...

Zimowa opowieść
William Szekspir0
Okładka ksiązki - Zimowa opowieść

Opowieść zimowa została napisana w 1611 r. i zaliczana jest do tzw. ostatnich sztuk Szekspira, określanych jako romanse lub tragikomedie. Leontes, król...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

''Nie wierz w bieg słońca przez firmament;

Nie wierz w żar gwiazd, co w niebie stoją;

Nie wierz w prawdziwość prawdy samej;

Lecz wierz bez reszty w miłość moją.''


Więcej

''Nie wierz w bieg słońca przez firmament;

Nie wierz w żar gwiazd, co w niebie stoją;

Nie wierz w prawdziwość prawdy samej;

Lecz wierz bez reszty w miłość moją.''


Więcej
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy