Heksagon Szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia

Bo w życiu najważniejszy jest balans
Zdrowie, relacje, finanse, praca zawodowa, czas dla siebie, rozwój osobisty. Oto sześć obszarów, między którymi poruszamy się... żyjąc. To ni mniej, ni więcej, tylko sześć stref naszego życia, z których żadna nie jest pierwsza ani ważniejsza od innych. Bez dobrego zdrowia nie może być mowy o sukcesie zawodowym. Bez pracy nie będziemy mieć pieniędzy. Odpowiedni poziom finansowy pozwoli nam realizować własne pasje. Jedną z nich może - a nawet powinno - być spędzanie czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Drugą najważniejszą pasją świadomego człowieka jest samorozwój. I tak to się kręci. Tak to się uzupełnia w niekończącym się heksagonie szczęścia.

Jak widzisz, problemy w jednej strefie Twojego życia nie pozostają bez wpływu na resztę jego obszarów. I odwrotnie: uzdrowienie konkretnego obszaru wywołuje pozytywny efekt w pozostałych pięciu. Czasem bezpośredni - na przykład uwolniwszy się od bólu w kolanie, będziesz mógł lepiej koncentrować się na swoich zadaniach zawodowych i dzięki temu poprawisz pozycję w pracy. Czasem pośredni - poprawiwszy pozycję w pracy, zwiększysz swoje szanse na awans, także finansowy. Naddatek pieniędzy przeznaczysz na wymarzone wakacje, na których lepiej odpoczniesz i przemyślisz kwestie egzystencjalne...

Heksagon szczęścia może działać w Twoim życiu jak dobrze naoliwiona maszyna, która pozwoli Ci na realizację dowolnych celów i marzeń. Kluczem do jej działania jest zrozumienie mechanizmów utrzymujących wszystkie jej części w balansie.

Czy chcesz dostroić swój własny heksagon szczęścia?

Informacje dodatkowe o Heksagon Szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia:

Heksagon Szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2021-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

Uwielbiam czytać książki rozwojowe. Zawsze wtedy mam przy sobie kolorowe karteczki oraz ołówek, by móc zaznaczać te najważniejsze, najciekawsze fragmenty. Tak było i tym razem – sami możecie zauważyć, że z książki wystają karteczki. Jest to znakiem, że ta pozycja jest rewelacyjna!

Chyba każdy z nas chce być szczęśliwy, prawda? Tak samo jak słowo ‘szczęście’ dla każdej osoby oznacza coś innego. Dla jednych szczęściem będzie dobra praca, dla innych zdrowa rodzina a jeszcze inni stwierdzą, że są szczęśliwi bo ciągle wyjeżdżają gdzieś za granicę.

A czy wiesz, że szczęście można uzyskać poprzez równowagę na różnych płaszczyznach? Właśnie w tej książce mamy wyjaśnienie tego, jak osiągnąć szczęście w szybki sposób. Bardzo fajnie, w prosty sposób mamy opisane różne sytuacje i strefy naszego życia.

Ale zacznijmy od początku. Książka dzieli się na sześć rozdziałów, zwanych obszarami i to właśnie jest Heksagon Szczęścia. Znajdziemy w nich: zdrowie, praca, finanse, relacje, czas dla siebie oraz rozwój osobisty. Każdy z rozdziałów jest dokładnie opisany, w ramkach mamy zaznaczone fragmenty warte zapamiętania.

Autor często podkreśla, że równowaga w tych wszystkich obszarach sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. A co za tym idzie – gdy w jednym z obszarów dzieje się coś złego, automatycznie psuje się w kolejnych. I nasz nastrój, nasze spojrzenie na świat, na różne sytuacje zmienia się, najczęściej negatywnie. W książce znajdziemy wiele przykładów z życia Karzełka, które pomogą nam spojrzeć na różne sytuacje troszkę inaczej.

Jest to rewelacyjna książka dla wszystkich, którzy potrzebują poprawić balans w swoim życiu, pragnąc udoskonalić wyżej wymienione obszary w swoim życiu oraz przeżyć je jak najlepiej, by być szczęśliwym w pełni.

Tej książki nie da się opisać, trzeba ją przeczytać osobiście i porady w niej zawarte wdrożyć we własne życie!

Fryderyk Karzełek i Klub 555 zmieniły moje życie - śmiało mogę to powiedzieć i wcale się tego nie wstydzę. Od ponad roku codziennie o 5:55, bądź później ciągu dnia jestem na spotkaniach klubu. I wiecie co? Kocham to! Nie wyobrażam sobie dnia bez energii jaką daje Fryderyk i inne osoby prowadzące spotkania. Codziennie dostaję dawkę pozytywnej energii i lepiej radzę sobie z problemami, które mnie dotykają.

Dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnej publikacji, która wyszła spod ręki tak wspaniałego człowieka. „Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia” to wspaniała książka pozwalająca osiągnąć w życiu balans, bo to właśnie balans jest w życiu najważniejszy. Książka ta pomaga nam osiągnąć w sześciu najważniejszych sferach w życiu człowieka - zdrowiu, relacjach, finansach, pracy zawodowej, czasie dla siebie, rozwoju osobistym.

Książka podzielona jest na 6 rozdziałów z nazwami pochodzącymi właśnie od obszarów wpływających na heksagon szczęścia. Każdy z nich zawiera przydatne wskazówki i skłania do refleksji. Jednak książka ta to nie tylko czysta teoria. Jest to także zbiór praktycznych zadań skłaniających do refleksji. Tak naprawdę dzięki tej książce możemy inaczej spojrzeć na świat i otaczającą nas rzeczywistość. Jedno zdanie szczególnie utkwiło w mojej pamięci - „Życie ludzkie jest wędrówką, której celem jest szczęście.”. Zdecydowanie muszę się z tym zgodzić.

Jeżeli rozwój osobisty jest dla Was ważny, chcecie osiągnąć balans w swoim życiu i poczuć się szczęśliwymi to zdecydowanie sięgnijcie po tę książkę. Jednak niech nie skończy się na samej lekturze. Zawarte w niej wskazówki wdrożcie w życie i osiągnijcie balans.

„Heksagon szczęścia” wyróżnia się spośród wielu poradników tego gatunku przede wszystkim formą zaprezentowania wiedzy. Został on opracowany tak, by aktywnie pracować z poradnikiem, gdyż wiadomym jest, że najlepiej jest uczyć się poprzez ćwiczenia, a tych w książce jest bardzo dużo. Została napisana tak, by można było z nią pracować aktywnie w czasie czytania. Najpierw autor omawia główne zagadnienie danego rozdziału, a następnie skłania do przemyśleń w postaci zadań, ćwiczeń i pytań. W utrwaleniu najważniejszych kwestii pomagają krótkie podsumowania pod nazwą „Zapamiętaj”, w którym w punktach zostało wymienione to, na co należy zwrócić uwagę. Wszelkie tematy zostały przedstawione bardzo przejrzyście i przystępnie, w prostych słowach, podpartych osobistym doświadczeniem autora wraz z przykładami z jego życia.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/07/824-heksagon-szczescia.html

Problemy są dobre, czyli jak odzyskać siłę w trudnych czasach
Fryderyk Karzełek0
Okładka ksiązki - Problemy są dobre, czyli jak odzyskać siłę w trudnych czasach

Miał 36 lat, gdy zbankrutował. Stracił dom, samochód, źródło utrzymania. To była trauma, z której trudno się podnieść. Długi spłacał kilkanaście lat...