Herbata szczęścia

Tom 1 cyklu Blask Corredo

Romantyczna powieść fantasy z tajemnicą w tle! Tajemnica z przeszłości, nietypowe zlecenie i wielka miłość. To wszystko spada na Szklarkę w przeciągu jednej chwili. Jak namalować coś, co podobno nie istnieje, a przynajmniej nikt tego nigdy nie widział? Czy Szklarka odkryje tajemnicę swojej przeszłości? Czy spotka jeszcze hrabiego Seduna, o którym nie może zapomnieć? Czy powrót na Wyspę Sierot pomoże jej rozwiązać zagadkę i czy znajdzie dość sił, żeby powstrzymać groźne instruktorki? Herbata szczęścia to magiczna opowieść pełna przygód, piękna i gorących uczuć, stworzona specjalnie dla tych, którzy nie boją się marzyć.

W przygotowaniu drugi tom serii "Córka Szklarki".

Agnieszka Grzelak jest autorką powieści z gatunku fantasy. W swojej ostatniej książce "Gobelin z zamkiem w tle" zabrała młodych czytelników w pełną tajemnic i niespodzianek podróż.Agnieszka Grzelak jest autorką powieści z gatunku fantasy. W swojej ostatniej książce Gobelin z zamkiem w tle zabrała młodych czytelników w pełną tajemnic i niespodzianek podróż. Napisała również i zilustrowała nietypowy przewodnik po Francji Mój francuski patchwork. Serca młodych matek podbiła książką Matecznik. Pasjonuje się malarstwem i stale rozwija swoje umiejętności artystyczne. Jej ulubioną techniką jest akwarela. Więcej informacji o autorce i przykłady jej twórczości można znaleźć na blogu: www.agnieszkagrzelakart.blogspot.com. Napisała również i zilustrowała nietypowy przewodnik po Francji Mój francuski patchwork. Serca młodych matek podbiła książką Matecznik. Pasjonuje się malarstwem i stale rozwija swoje umiejętności artystyczne. Jej ulubioną techniką jest akwarela. Więcej informacji o autorce i przykłady jej twórczości można znaleźć na blogu: www.agnieszkagrzelakart.blogspot.com.

Informacje dodatkowe o Herbata szczęścia:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2014-05-20
ISBN: 978-83-7033-920-3
Język oryginału: Polski

Kup książkę Herbata szczęścia

Herbata szczęścia - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdaKa
MagdaKa
Przeczytane:2021-12-09, Ocena: 3, Przeczytałam,

Herbata szczęścia” to opowieść o poszukiwaniu szczęścia w życiu, wyboistej drodze do niego, opowieść pełna niezwykłych opisów, wspaniałej roślinności, barw, zapachów; historia, w której nie brakuje magii i fantastyki.
Pojawia się też wątek romansowy, a utalentowana Szklarka, główna bohaterka powieści, szukając tytułowej herbaty, odnajduje miłość, bo tak się składa, że szczęście i miłość idą razem w parze.
Choć nie jestem zwolenniczką fantastyki, to muszę przyznać, że ta opowieść wciąga, głównie za sprawą świata przedstawionego stworzonego przez autorkę, osobę o wielkiej wyobraźni, inwencji twórczej i artystycznej wrażliwości.
Jeśli więc lubicie książki z elementami fantastyki, wątkiem romansowym, to przeczytajcie “Herbatę szczęścia” Agnieszki Grzelak i poznajcie niezwykłe losy Szklarki, hrabiego Seduna, a przy okazji zawitacie też na tajemniczą wyspę Nut, gdzie dzieją się zdumiewające i fascynujące rzeczy...

Książkę poznałam w formie audiobooka. Na ogół zdecydowanie wolę wersje papierowe, jednak pozytywne opinie zachęciły mnie do sięgnięcia po inny format książki i szczerze mówiąc nie żałuję. Historia tajemniczej Szklarki z Wyspy Sierot wciągnęła mnie już od samego początku. Nie dość, że ta opowieść jest niezwykła i porusza tematy fantastyki, z jaką do tej pory jeszcze się nie spotkałam, to dodatkowo pani lektor ma świetny głos do zapoznania słuchacza z losami dziewczyny. Słucha się naprawdę bardzo przyjemnie i bez problemu można wychwycić wszystkie niuanse powieści. Tajemnica goni tajemnicę, a ujawnienie prawdziwych losów dziewczyny i jej rodziny zupełnie zaskakuje.

Szklarka ma za zadanie namalować herbatę szczęścia, jednak nikt nie wie jak ta roślina wygląda, a wręcz mało kto o niej słyszał. Kobieta jednak nie zamierza się poddać i uparcie poszukuje rośliny lub jakichkolwiek informacji o niej. Nic nie jest jednak w stanie przygotować jej na to, co odkryje. Herbata szczęścia jest z nią związana bardziej, niż byłaby w stanie to przewidzieć.

Audiobook przenosi słuchacza w niezwykły świat, pełen magii i nadziei. Przyjemny głos lektorki zachęca do tego, aby zamknąć oczy i w całkowitym skupieniu oddać się przyjemności z poznania historii pięknej Szklarki. Ja jestem bardzo zadowolona, ze zdecydowałam się sięgnąć po tę formę książki i zdecydowanie polecam wszystkim, którzy wahają się z wyborem.

"Herbata szczęśćia" to bardzo przyjemna historia, którą wysłucham z wielką ochotą. Bardzo przyjemny głos czytającej Anny Kerth, która doskonale akcentuje wszelkie wykrzykniki, zdziwienia, przecinki i znaki zapytania. Pozwala to doskonale zrozumieć wszelkie emocje, które bohaterowie przeżywają.
Akcja książki nie toczy się szybko, nie można spodziwać się szybkich zwrotów akcji, ale podczas czytania też z pewnością nie będziemy narzekać na nudę. W książce występują dość długie opisy, ale zostały przez czytającą tak zaprezentowane, że ich wysłuchanie stanowi dla odbiorcy czystą przyjemność.
Książka myślę, że może spodobać się bardzo szerokiemu gronu odbiorców, niemniej jednak w ich większości znajdą się  kobiety, choć myślę, że przedział wiekowy zdecydowanie będzie przeważał w wieku młodzieżowym.
Książka to idealne połączenie gatunku fantazy z romansem, które w moim przypadku sprawdziło się idealnie. Dla osób chętnie sięgających po tytuły z gatunku fantastyki, a które jeszcze nie są przekonane do fantazy, myślę, że sprawdzi się genialnie.
Szklarka to młoda dziewczyna, która spełnia się w malowaniu. Od tajemniczego mężczyzny dostaje niecodzienne zadanie namalowania tytułowej herbaty szczęścia, której jednak nikt nie widział i nikt nie wie jak ona wygląda. Dziewczyna wyrusza więc na poszukiwania, które jednak okazują się bardziej skomplikowane niż początkowo mogło jej się wydawać. Dodatkowym wątkiem jesthrabia Sedun, który nie może wyjść z głowy Szklarki, mimo iż ma ona świadomość, że jest zaręczony, a co gorsze sama pochodzi z wyspy Sierot, z której każda pochodząca dziewczyna pozostaje niezamężna. Tą tajemnicę również Szklarka próbuje rozwiązać. Ale czy uda jej się odkryć aż tyle czyhających na każdym kroku tajemnic i sekretów.
Historia, która naprawdę wciąga i mamy ochotę na dalsze jej słuchanie, aby poznać losy bohaterów.
Osobiście nie przepadam za audiobookami, niemniej jednak tego słuchałam z wielką przyjemnością i zaciekawieniem. Nie miałam problemów z wyłączaniem się i ciągłym gubieniem w akcji.

Bardzo przyjemna i wciągająca książka, chociaż jej akcja nie ma zawrotnego tempa. Losy Szklarki potrafią zaciekawić czytelnika, który z zaciekawieniem słucha kolejnych rozdziałów

Szczerze przyznam, że od początku historia zapowiadała się świetnie. Jednak nie spodziewałam się, że będzie aż tak rewelacyjna. Jest to z pewnością jedna z lepszych historii, po jakie sięgnęłam w tym roku.
Na samym początku poznajemy Szlarkę, dziewczynę z Wyspy Sierot, która posiada wspaniały dar malowania na szkle. Jej dziełom nic nie dorównuje. I właśnie jedno zlecenie, jakie otrzyma od tajemniczego klienta, zmieni całe jej życie.
Sama fabuła jest świetnie opracowana. Choć domyślałam się niektórych wątków, to i tak czerpałam ogromną przyjemność z tej lektury. A odrobina romansu wcale nie zakłócała historii. Wręcz idealnie tutaj pasowała. Akcja może i nie pędziła, ale toczyła się tak, że nie dało się przy tej książce nudzić. Historię poznajemy z perspektywy Szklarki i hrabiego Seduna, którzy mają niby różne, ale jednocześnie to samo zadanie.
Postacie też mnie ujęły. Choć po skończeniu lektury trochę żałuję, że niektóre z nich pojawiały się tak rzadko i nie dane mi było je lepiej poznać. Ale liczę na to, że w kolejnych tomach dowiem się o nich nieco więcej.
Ta piękna i malownicza historia porywa od pierwszych stron. Cudowny świat, jego tajemnice, bohaterowie, których trudno nie polubić. Sądzę, że jest to dobra pozycja dla młodzieży szukającej książki w klimatach fantasy i z małym dodatkiem romansu.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-09-19,

Jeszcze nie czytałam tej książki, jednak widzę dużo pozytywnych opinii na jej temat. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić😊 Kto z Was czytał? Jak oceniacie?

Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Spodziewałam się typowej fantastyki młodzieżowej z prostymi charakterami, bajkowatą fabułą i romansikiem. Do tego juz na początku niektóre postacie wykazywały jakieś tajemnicze talenty, akurat pasujące do problemu, który należy rozwiązać... Historia, mimo że rzeczywiście baśniowa, nie była zbyt infantylna, bohaterowie mieli świetne przygody. Do tego technicznie książka jest bardzo dobrze skonstruowana, czyta się ja płynnie pomimo wielu wątków i sporej liczby postaci. To była prawdziwa przyjemność. :-)
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2016-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Sama się sobie dziwię, ale podobało mi się! Zazwyczaj książki rodzimych autorów mnie drażnią, a tu przyjemne zaskoczenie., chyba to zasługa tych dziwnych imion, gdyby były typowo "nasze" odbiór byłby zupełnie inny. Mieszanka romansu i fantasy w dość ciekawej odsłonie. Szklarka, utalentowana wychowanka Wyspy Sierot, tworzy piękne malowidła na szkle. W ten sposób poznaje hrabiego Seduna i oboje zaczynają coś do siebie czuć, jednak on jest zaręczony z inną, a ponadto dziewczyny z Wyspy nie mogą wychodzić za zwykłych śmiertelników - ich dzieci zostają porwane i umieszczone na Wyspie, a kobiety znikają bez śladu i z pamięci mężczyzn również. Jednocześnie dziewczyna dostaje zlecenie, ma namalować herbatę szczęścia. Problem tkwi w tym, że nikt nie wie jak ta roślina wygląda i gdzie występuje. Szklarka w poszukiwaniu informacji powraca na Wyspę Sierot, gdzie prym wiodą instruktorki, tajemnicze kobiety, które nigdy się nie starzeją. Hrabia Sedun ucieka przed natrętną narzeczoną i z dwoma towarzyszami wyrusza na Wyspę Nut by odnaleźć nieuchwytną roślinę. Książka składa się z czterech części, dość nierównej grubości, występują spore skoki czasowe, a luki można dowolnie dopełniać w zależności od tego jak czytelnika wena poniesie. Sam związek bohaterów jest przedstawiony w sposób bardzo subtelny i zachowawczy, więc jest miłym dopełnieniem fabuły. Zwłaszcza że hrabia Sedun zachowuje się jak prawdziwy mężczyzna i zrywa zaręczyny z Pepperią, nim zwiąże się ze Szklarką. A główna bohaterka z godnością i spokojem ducha poszukuje tajemniczej rośliny, przy okazji odkrywając sekrety swojej przeszłości. Spotyka swojego ojca, odnajduje listy i portret zmarłej matki i dąży do pokonania instruktorek i uwolnienia kobiet spod ich kontroli. Wyspa Nut jest chyba najciekawszym i najdziwniejszym miejscem w tej książce - przemieszcza się między światami, zawiera dziwne rośliny, a zamieszkujący ją ludzie zdają się być pogodzeni z losem. Wyspa jest w jakiś sposób połączona z innym światem Corredo, a przybycie Szklarki na wyspę i ujawnienie niewidzialnej herbaty szczęścia niszczą Wyspę Nut i powodują zagładę instruktorek. Pod koniec żałowałam, że książka jest tak cienka i że do czasu sięgnięcia po kolejny tom, muszę się rozstać z bohaterami.
Avatar użytkownika - wera_2002
wera_2002
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Fajne, ale szału nie ma
Avatar użytkownika - ursa
ursa
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Agnieszka Grzelak jest polską pisarką, autorką m.in. bajek dla dzieci oraz książek o tematyce fantastycznej. Amatorsko zajmuje się malarstwem oraz sztuką użytkową. ,,Herbata szczęścia" to pierwszy tom magicznej serii Blask Corredo. Pewnego dnia niezwykle utalentowana, młoda artystka, Szklarka, otrzymuje z pozoru wydawałoby się proste zlecenie - namalować gałązkę krzewu herbaty szczęścia. Szybko jednak okazuje się, że tytułowej herbatki nikt nigdy nie widział, ani tym bardziej nie wie gdzie może się znajdować. Krąży o niej jedynie legenda: ,,... co zaś do herbaty szczęścia, to mówię ci, że kto kwiatu jej powącha, smutki precz odejdą, a marzenia się spełnią. A kto napar wypije, ten szczęścia zazna wielkiego i jeśli chory - zdrowie odzyska. Ale też tego ziela przedziwnego nikt na oczy nie widział. Jest ukryte, zakryte, zamknięte, a legendy o nim krążą wśród czarodziejów". Ostatecznie, aby znaleźć choćby najmniejszą wzmiankę, która mogłaby ją zaprowadzić na drogę do legendarnej rośliny główna bohaterka wybiera się w podróż na Wyspę Sierot, na której spędziła swoje dzieciństwo pod czujnym okiem groźnych instruktorek. Miejsce to nie wywołuje u Szklarki miłych wspomnień. Młode dziewczyny zamieszkujące wyspę kształcone są na wybitne, pozbawione emocji artystki, których jedynym zadaniem jako ,,absolwentek" jest sprzedawanie wyrobów własnych rąk oraz płacenie podatków na rzecz wyspy i tym samym utrzymywanie instruktorek. O tym by móc wyjść za mąż i mieć dzieci nawet nie mają co marzyć... Opowieść o przygodach Szklarki przeplata się z opowieścią o przygodach młodego hrabiego Scabera Seduna. Jak dość szybko się okazuje główni bohaterowie mieli okazję poznać się wczesnej, podczas wykonywania przez młoda artystę zlecenia dla królowe Kaweny. Od tamtej pory młody hrabia nie może przestać myśleć o tajemniczej dziewczynie, a i on nie pozostaje jej obojętny. Pewnego dnia Scaber, aby odwlec w czasie swój ślub z nieznośną Pepperią, dołącza wyprawy na egzotyczną Wyspę Nut, gdzie podobno rośnie legendarna herbata szczęścia. Podróż ta już na zawsze odmieni życie jego i wielu innych osób. Czy Szklarka znajdzie herbatę szczęścia? Jaką tajemnicę skrywa jej przeszłość? Co spotka Scabera na Wyspie Nut? Jak potoczą się losy uczucia głównych bohaterów? Przeczytajcie sami! ,,Herbata szczęścia" to urzekająca historia o miłości, przyjaźni oraz o poszukiwaniu prawdy. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Intrygująca, wielowątkowa fabuła wciąga już od pierwszych stron, miejscami aż trudno się od nie oderwać. Magiczny świat jest ciekawie wykreowany, a głównych bohaterów wprost nie da się nie lubić. Jak dla mnie jest to jedna z lepszych powieści dla młodzieży jaką do tej pory czytałam. Idealna na długie, wakacyjne wieczory. Gorąco polecam miłośnikom lekkiej fantastyki i nie tylko.
Avatar użytkownika - nata5551
nata5551
Przeczytane:2021-12-11, Przeczytałam, Mam, Czytam Pierwszy,

Historia zawarta w książce opowiada o losach Szklarki oraz hrabiego Seduna, którzy wyruszają w podróże w poszukiwaniu Tea Felicitatis (herbaty szczęścia). A wynik owych podróży może być z goła inny niż przewidywali, a wręcz sprawi, że ich życie odwróci się do góry nogami.
Książka ma w sobie wiele zawirowań, morze tajemnic oraz nutę dobrych emocji.
Tom podzielony jest na trzy części oraz zawiera w sobie wydarzenia opisywane z perspektyw różnych osób.
Książkę słuchało mi się bardzo dobrze i z ogromnym zaciekawieniem. Anna Kerth ma przyjemny do słuchania głos, doskonale oddający emocje i sytuacje zawarte w książce.
Pomimo, że zakończenie zostało w pełni zamkniętę to po przesłuchaniu całości, książka pozostawiła u mnie pewien niedosyt i chęć zapoznania się z kolejnymi częściami.
Jak najbardziej polecam.

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2021-11-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Moje audiobooki 2021,

Powieść nasycona jest tajemnicami, które stopniowo są ujawniane. Niektóre zadziwiają główną bohaterkę i słuchacza, choćby te o jej prawdziwym imieniu i rodzicach. Najlepiej zamknąć oczy i zasłuchać się w melodyjnym, ciepłym głosie lektorki, która oprowadza po malowniczym świecie pełnym magii. Niespieszna akcja, poprowadzona dwutorowo, pozwala go dobrze poznać, zatopić się w nim. Zwłaszcza pobyt na Wyspie Sierot oraz na Wyspie Nut przykuł moją uwagę, a także opowieści o legendarnych Avenitach. Świat roślin mnie zachwycił, a niektóre tajemnice zaskoczyły. Dobrze wykreowani bohaterowie z wadami, dylematami, marzeniami, a spośród nich wyróżniają się instruktorki z Wyspy Sierot. Niestety negatywnie. Na tym tle ukazana została zakazana miłość, silne uczucie dwojga młodych ludzi, którzy nie mogą być ze sobą. Autorka pokazując walkę o miłość i wspólne szczęście, daje nadzieję i wiarę w spełnianie marzeń oraz dążenie do celu. Podkreśla, jak ważne jest wychowanie dzieci w miłości, poczuciu bezpieczeństwa i poszanowania wolności.

,,Herbata szczęścia" to fantastyczny romans pełen roślin, kolorów, uczuć, niezwykłych przygód, zanurzony w magii, owinięty szalem tajemnic. Dobrze się słucha i chce się poznać dalsze losy Szklarki.

Przyznam szczerze, że ,,Herbata szczęścia" Agnieszki Grzelak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Po przesłuchaniu kilku stron miałam wrażenie, że w książce będzie za dużo długich, nudnych opisów i chociaż faktycznie było ich sporo, to zupełnie mi się nie dłużyły, a cała historia tak mnie, wciągnęła, że książki słuchałam dosłownie w każdej chwili, by jak najszybciej poznać ciąg dalszy.
,,Herbata szczęścia" to książka łącząca elementy fantastyczne z romansem. Jest to historia skierowana raczej do kobiet, w każdym wieku, ale nie wątpię, że znajdą się i mężczyźni, którym przygody Szklarki przypadną do gustu.
Przygody wszystkich bohaterów bardzo przyjemnie się słuchało, a to za sprawą Anny Kerth, która swoim ciepłym głosem potrafiła wciągnąć mnie do świata opisanego w książce. Podczas słuchania nie miałam nawet jednego momentu, w którym nie wiedziałabym który bohater właśnie coś powiedział, a wszystkie znaki interpunkcyjne zostały dobrze zaakcentowane.
Akcja ,,Herbaty szczęścia" nie rozwija się szybko, jest raczej powolna, nie ma też jakiś nieoczekiwanych zwrotów akcji, nie sprawiło to jednak, że podczas czytania można się nudzić. Urok tej historii tkwi w ciekawym świecie i dobrze wykreowanych bohaterach, których można poznać dość dobrze. Zdecydowanie sięgnę po kolejne tomy.

Ta książka nikomu się nie znudzi! Ma znakomitą fabułę i na dodatek jest bardzo dobrze napisana, ale nie tylko slatego tak wysoko ją oceniłam Bohaterowie, zdarzenia i inne efekty wywarły na mnie dużo pozytywnych emocji. Powieść warta przeczytania.

Jestem pozytywnie zaskoczona. Autorka pięknie operuje językiem, można poczuć jakby faktycznie brało się udział w wydarzeniach. Świat przedstawiony w utworze jest przepiękny, pełen tajemnic, niesamowitych zdarzeń. Słuchając audiobooka rozmarzyłam się, gdyż powieść jest bardzo lekka, baśniowa, po prostu przyjemna. Taka historia do poduszki i ciepłego kakao na dobranoc.

Tajemnice Skyle
Agnieszka Grzelak0
Okładka ksiązki - Tajemnice Skyle

Po raz kolejny Mori Sedun wkracza w świat pełen tajemnic i niespodzianek. Po niezwykłych wydarzeniach w trakcie Festiwalu Tańca Mori postanawia pozostać...

Ścieżki Avenidów
Agnieszka Grzelak0
Okładka ksiązki - Ścieżki Avenidów

Romantyczna powieść z tajemnicą w tle! Obdarzona niezwykłymi umiejętnościami Mori staje w obliczu sytuacji, w której wszystkie jej zdolności wydają...