Herbata szczęścia

Tom 1 cyklu Blask Corredo

"Herbata szczęśćia" to bardzo przyjemna historia, którą wysłucham z wielką ochotą. Bardzo przyjemny głos czytającej Anny Kerth, która doskonale akcentuje wszelkie wykrzykniki, zdziwienia, przecinki i znaki zapytania. Pozwala to doskonale zrozumieć wszelkie emocje, które bohaterowie przeżywają.
Akcja książki nie toczy się szybko, nie można spodziwać się szybkich zwrotów akcji, ale podczas czytania też z pewnością nie będziemy narzekać na nudę. W książce występują dość długie opisy, ale zostały przez czytającą tak zaprezentowane, że ich wysłuchanie stanowi dla odbiorcy czystą przyjemność.
Książka myślę, że może spodobać się bardzo szerokiemu gronu odbiorców, niemniej jednak w ich większości znajdą się  kobiety, choć myślę, że przedział wiekowy zdecydowanie będzie przeważał w wieku młodzieżowym.
Książka to idealne połączenie gatunku fantazy z romansem, które w moim przypadku sprawdziło się idealnie. Dla osób chętnie sięgających po tytuły z gatunku fantastyki, a które jeszcze nie są przekonane do fantazy, myślę, że sprawdzi się genialnie.
Szklarka to młoda dziewczyna, która spełnia się w malowaniu. Od tajemniczego mężczyzny dostaje niecodzienne zadanie namalowania tytułowej herbaty szczęścia, której jednak nikt nie widział i nikt nie wie jak ona wygląda. Dziewczyna wyrusza więc na poszukiwania, które jednak okazują się bardziej skomplikowane niż początkowo mogło jej się wydawać. Dodatkowym wątkiem jesthrabia Sedun, który nie może wyjść z głowy Szklarki, mimo iż ma ona świadomość, że jest zaręczony, a co gorsze sama pochodzi z wyspy Sierot, z której każda pochodząca dziewczyna pozostaje niezamężna. Tą tajemnicę również Szklarka próbuje rozwiązać. Ale czy uda jej się odkryć aż tyle czyhających na każdym kroku tajemnic i sekretów.
Historia, która naprawdę wciąga i mamy ochotę na dalsze jej słuchanie, aby poznać losy bohaterów.
Osobiście nie przepadam za audiobookami, niemniej jednak tego słuchałam z wielką przyjemnością i zaciekawieniem. Nie miałam problemów z wyłączaniem się i ciągłym gubieniem w akcji.

Informacje dodatkowe o Herbata szczęścia:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2014-05-20
ISBN: 978-83-7033-920-3
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Herbata szczęścia

Kup książkę Herbata szczęścia

Ścieżki Avenidów
Agnieszka Grzelak0
Okładka ksiązki - Ścieżki Avenidów

Romantyczna powieść z tajemnicą w tle! Obdarzona niezwykłymi umiejętnościami Mori staje w obliczu sytuacji, w której wszystkie jej zdolności wydają...

Córka Szklarki
Agnieszka Grzelak0
Okładka ksiązki - Córka Szklarki

Córka Szklarki, dwunastoletnia Mori ma niezwykłe zdolności - wie rzeczy, których nigdy się nie uczyła, widzi emocje innych ludzi w postaci kolorowych poświat...