Historia dwóch miłości

Emilia mimo swoich czterdziestu kilku lat stoi na progu nowego życia. Rozwód czasami otwiera przed nami zaskakujące możliwości, więc kobieta wyrusza w nieoczekiwaną podróż. Gdzieś po drodze trafia do pięknego remontowanego pałacu i siedząc przy kawiarnianym stoliku, mocą swojej wyobraźni, powołuje do życia Melanię i Lucjana. Oboje żyją w dziewiętnastym wieku, poznają się i zakochują w sobie, a Henrykowo i okolice stanowią tło tej historii. Emilia nie wie, że snując opowieść o miłości dwojga młodych ludzi, także zwiąże swój los z pałacem w Henrykowie, dzisiejszym Siemczynie na Pojezierzu Drawskim.

Główna bohaterka, autorka romansów, kobieta po przejściach, zakochuje się niczym nastolatka w Norbercie. Niestety mężczyzna, dokonując złego wyboru, unieszczęśliwia i siebie, i Emilię. Melania przeżywa zawód, gdyż rodzina Lucjana doprowadza do ślubu jej ukochanego z bogatą dziedziczką spod Szczecina. Nikt nie jest szczęśliwy, a los plącze ich życiowe drogi coraz bardziej. Jednak przeznaczenie ma własne plany wobec kochanków. Walka o miłość, o to, co jest ważne w życiu, splata losy Emilii i Norberta z losami Melanii i Lucjana. Czy historia, którą wymyśliła Emilia może zdarzyć się w świecie realnym?

Historia miłosna Emilii i Norberta, a na kartach jej powieści Melanii i Lucjana, rozgrywa się wokół pałacu w Siemczynie, dawnym Henrykowie. Nie, to nie wymysł literacki. Piękny barokowy pałac ze swoją historią jest jak najbardziej realny i zaprasza wszystkich do zwiedzania przez cały rok, a latem dodatkowo na organizowane Dni Henrykowskie.

Informacje dodatkowe o Historia dwóch miłości:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2024-03-13

Kup książkę Historia dwóch miłości

Historia dwóch miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

🔸 „Historia dwóch miłości” opowiada losy dojrzałej kobiety,która otrzymuje od losu wiele ciosów.Autorka pokazuje,że życie jest nieprzewidywalne oraz zaskakujące.Nawet kilkadziesiąt lat w małżeństwie nie gwarantuje „długo i szczęśliwie” a upadek jest bolesny.
🔸Postać Emilki jest obrazem kobiety,która się nigdy nie poddaje.Wsparcie najbliższych jest bardzo istotne,ponieważ możemy na nich zawsze liczyć.
🔸Wplecenie do fabuły losów bohaterów z pisanej powieści dziejących się w dawnych czasów są dowodem na nieszczęśliwą miłość,która została zaplanowana przez bliskich w celu korzyści majątkowych.Prawo kobiet było wtedy najmniej ważne i przekonujemy się na przykładzie Melanii i Lucjana.
🔸Dodatkowym atutem książki są opisy pałacu w Siemczynie,które urzeka swoim wyglądem wewnątrz i za zewnątrz.Chciałabym kiedyś zobaczyć go na własne oczy,ponieważ autorka potrafiła wzbudzić we mnie zachwyt miejscem w którym on się znajduje.
🔸Ogromnie zaskoczyła mnie nieprzemyślane decyzje przez Norberta i Waldemara,którzy poczuli na własnej skórze jak niewarto wierzyć kobietom…
🔸Powieść jest bardzo rzeczywistą i wiarygodną historią kobiety,która nie załamuje się pomimo doznawanych cierpień.Wierzy,że los przyniesie jej miłość i pozwoli cieszyć się każdym dniem z uśmiechem na twarzy.
🔸Książkę czyta się z zapartym tchem,ponieważ możemy odkrywać losy dwóch miłości❤

🔸Goraco zachęcam was do sięgnięcia po tą wyjątkową i bardzo życiową powieść.

Diabelski Maks
Magda Rysa0
Okładka ksiązki - Diabelski Maks

Maja nie jest zwykłą dziewczyną, ale zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Kiedy trafia w ręce diabolicznego gangstera, za sprawą którego doświadcza...

Diabelski Igor. Syn Maksa
Magda Rysa0
Okładka ksiązki - Diabelski Igor. Syn Maksa

Niedaleko pada jabłko... „Diabelski Maks”, pierwsza część tej dylogii, opowiada historię Mai, pełną bólu i poniżenia, które zafundował jej...